„Królowa” Elżbiety Cherezińskiej

KrólowaKrólowa Elżbiety Cherezińskiej to jedna z bardziej wyczekiwanych premier tego miesiąca. Dokładnie 27 września bieżącego roku czytelnicy w Polsce będą mieli okazję zapoznać się z drugą książką z serii Harda królowa.

Historia prawdziwa

Elżbieta Cherezińska udowodni czytelnikom, że nie wiedzą wszystkiego o Hardej. Świętosławie rodzi się trzecie dziecko, Knut, i jest on jedynym uznanym potomkiem królowej, okrzyknięty mianem „syn królowej”. Do gry o władzę wchodzi coraz więcej osób, które umiejętnie przestawiają pionki toczącej się historii. Bolesław powoli rezygnuje z rodzinnego zaufania i w tajemnicy przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem. Pierwsza część kończy się, gdy znika Tyra. Teraz nadszedł czas Królowej i całkiem nowej historii. Akcja powieści toczy się od Poznania przez Merseburg do Budziszyna. Czytelnik uda się w podróż przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Wraz z bohaterami dotrą do Kijowa, Pragi, Gniezna, a nawet Anglii…

Królowa według autorki

Najnowsza powieść Elżbiety Cherezińskiej, o której autorka mówi następująco: HARDA KRÓLOWA jest moją opowieścią skonstruowaną pieczołowicie na faktach, które stały się piórami w skrzydłach wizji. Czyż nie jest fascynujące, że u zarania naszej państwowości było rodzeństwo? Siostra i brat. Na początku, nim nastało Królestwo, była królowa i król.

Przypominamy, że premiera książki przewidywana jest na 27 września bieżącego roku. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także