Kot niebieski – Martyna Bunda

Kot niebieski - kup na TaniaKsiazka.plKot niebieski to gorąca nowość od Martyny Bundy. W związku z tym powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom twórczości pisarki. Jednak powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury pięknej. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że Bunda ma na koncie książkę pt. Nieczułość, za którą była wielokrotnie nagradzana. Jeśli więc poszukujecie nietuzinkowych, zaskakujących i intrygujących historii trafiliście doskonale. Ponieważ prezentowany dziś tytuł to właśnie jedna z takich pozycji. Jesteście ciekawi? Koniecznie sprawdźcie i przekonajcie się sami!

Kot niebieski – epicki rozmach, wyraziste postacie i akcja trzymająca w napięciu

Akcja powieści rozpoczyna się w 1379 roku. Przez kaszubską puszczę samotnie wędruje mnich, który pragnie wybudować klasztor o najsurowszej na świecie regule. Z tego powodu mnich dotrze do miejsca, które wiele lat później zostanie nazwane Kartuzami. Wraz z jego przybyciem ten niewielki skrawek ziemi wciśnięty pomiędzy kaszubskie jeziora, stanie się areną, na której przecinają się losy z pozoru jedynie zwyczajnych bohaterów. Targany obsesjami donator klasztoru. Przeorysza Alma widziana w wielu miejscach jednocześnie. Kat, który zatraca się w swojej roli, czy akuszerka budząca strach, fascynację, a w końcu nienawiść.

Losom każdego z nich milcząco przyglądają się błękitne koty, które na kaszubską wieś przybyły wraz z mnichem w XIV wieku. Od siedmiu stuleci niezmiennie pojawiają się i znikają niczym symbol tajemniczej równowagi i ukrytej harmonii. Jak znak powtarzania, gubienia i odzyskiwania wszystkiego w nie wiadomo którym pokoleniu, miejscu i czasie.

Przypominamy, że książka pt. Kot niebieski jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom nietuzinkowych i nieoczywistych historii. Martyna Bunda w mistrzowski sposób buduje i podtrzymuje napięcie między myśleniem magicznym i naukowym, między biologią a duchowością. Tym, co racjonalne a instynktowne. W związku z tym czytelnicy otrzymują powieść intrygującą, wolną od oczywistych odniesień i ukazującą pełnię narracyjnego talentu autorki. Talentu, który po raz kolejny zostaje doceniony. Wszak Bunda udowadnia, że jej ogromny sukces debiutanckiej powieści Nieczułość nie był jedynie kwestią przypadku. Koniecznie sprawdźcie i przekonajcie się o tym sami!

Przeczytaj także