Konan Destylator – nowa powieść Pilipiuka

9788379641970Konan Destylator to najnowsza powieść, której autorem jest nie kto inny, jak sam Andrzej Pilipiuk. Książka w sprzedaży ukaże się 26 października bieżącego roku. Już teraz jednak zachęcamy was do kupna. Kupując tę książkę w księgarni TaniaKsiazka.pl możecie liczyć na 20% rabat.

Konan Destylator – kilka słów od innych

O tym, że najnowsza książka Pilipiuka bez wątpienia stanie się hitem, świadczą słowa innych autorów. Jarosław Grzędowicz o Konanie wypowiada się następująco: Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach. Zaś Jacek Dukaj dodaje: Jakub Wędrowycz jest jedną z najbardziej barwnych, oryginalnych, żywych i zapadających w pamięć postaci polskiej fantastyki, porównywalną bodaj tyko z Geraltem Sapkowskiego.

Głównym bohaterem powieści jest Jakub Wędrowycz. Wiekowy, przerażający wręcz ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik w jednym. Otoczenie odrzuca nie tylko jego wygląd ale również brak kultury osobistej i nieprzyjemny zapach. Jego podstawowe zajęcia to picie z równie odrażającymi kumplami, produkcja samogonu oraz awantury. To jednak nie wszystko. Najważniejszym celem Wędrowycza wydaje się być wypełnianie woli przodków. Więc w wolnym czasie zajmuje się też likwidacją przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków.

Postać stworzona przez Andrzeja Pilipiuka skupia w sobie wszystkie możliwe polskie wady. To idealny obraz przywar oraz stereotypów, które słyszy się gdzieś w świecie o Polakach. Z tym, że Jakub ma nad każdym wrogiem znaczącą przewagę. Zawdzięcza to chamstwu, brakowi hamulców moralnych, a także arsenałowi broni i materiałów wybuchowych.

Przypominamy, że Konan Destylator w sprzedaży pojawi się 26 października tego roku. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także