Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów

Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów - kup na TaniaKsiazka.plKoń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Również Ci, którzy cenią sobie opowieści historyczne, znajdą tu coś dla siebie. Bo prezentowana dziś przez nas książka to doskonały reportaż historyczny, który ukazuje Czytelnikowi wydarzenia z II Wojny Światowej, o których niewiele się dziś mówi. Choć historia niezmiennie połączona jest z ludźmi, autor niniejszej pozycji skupia swoją uwagę na zwierzętach, a dokładniej koniach. Koniecznie sprawdźcie to sami! Gwarantujemy mnóstwo emocji i zaskakujących faktów.

Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów – kilka słów

Wojna właśnie dobiega końca, a amerykański oddział przechwytuje zaskakująca informację. Chodzi o stadninę, w której ukryte zostały najcenniejsze polskie araby z Janowa Podlaskiego i austriackie lipicany z Wiednia. Wszystko za sprawą nazistów, którzy pragną stworzyć rasę doskonałą. Potrzebują idealnych koni wojskowych, sprawdzających się w każdych, nawet najcięższych warunkach. Nie mają jednak wielkich szans na spełnienie tych ambicji. Ze wschodu wielkimi krokami zbliża się Armia Czerwona. Nie zawahają się ani chwili i są gotowi posłać czempiony na rzeź. Pułkownik Hank Reed staje przed niełatwym zadaniem. Musi on zorganizować akcję ratunkową, tym razem poświęcając własne życie na rzecz czempionów. Jego oddział walczy z czasem i przedziera się przez linię wroga.

Elizabeth Letts, autorka reportażu, dokonała rzeczy niesamowitej. Dzięki ogromnemu doświadczeniu połączyła kronikarską skrupulatność i literacką wrażliwość. Dzięki temu Czytelnicy otrzymują niezwykle porywającą historię o jednej z najbardziej spektakularnych misji wojskowych. A Letts doskonale wie, o czym pisze. Jej najnowsza publikacja znalazła się na szczycie bestsellerowej listy New York Timesa. Jednak na amerykańskim rynku jest znacznie więcej jej cenionych książek historycznych. Autorka zna się na rzeczy, gdyż skończyła nauki historyczne na Yale Colleage. Ponadto służyła, jako wolontariuszka w Korpusie Pokoju w Maroko. W młodszych latach zajmowała się jeździectwem, a w mistrzostwach kraju reprezentowała aż dwa stany.

Książkę pt. Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom reportaży historycznych.

Przeczytaj także