Komiks Opowieść podręcznej – premiera już w kwietniu

Jedna z najbardziej znanych i najważniejszych powieści Margaret Atwood już niedługo pojawi się w całkiem nowej, zaskakującej formie. Zatem czytelnicy będą mogli poznać Opowieść podręcznej w postaci komiksu. Premierę zapowiedziano na 14 kwietnia.

Komiks Opowieść podręcznej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Komiks Opowieść podręcznej – kultowa powieść w nowej formie

Margaret Atwood swoją feministyczną antyutopię umieszcza w niedalekiej przyszłości. W Gileadzie, państwie na terenie dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, rządzi religijna dyktatura. Jej rządy mają być remedium na powszechny upadek tradycyjnych wartości i odpowiedzią na klęskę ekologiczną. Toteż nowy rząd podzielił i przekształcił społeczeństwo zgodnie z ideą nowego, wyznaniowego państwa. Wszystko w myśl zasad Starego Testamentu.

W świecie, w którym płodne kobiety stanowią zaledwie odsetek wszystkich, płodność zostaje znacjonalizowana. Wszystko po to, żeby płodnym kobietom odebrać wolność w myśl korzyści społecznych. Dlatego w specjalnych obozach kobiety szkoli się na podręczne, które mają rodzić dzieci rodzinom prominentów.

Zatem od teraz mają zapomnieć o swoim życiu sprzed Gileadu, zapomnieć o rodzinach, jakie miały wcześniej. Mają być ciche i z wdzięcznością znosić swój los, spełniać przeznaczenie, jakie narzuciła im nowa religia.

Główną bohaterką jest właśnie podręczna, 33-letnia Freda. Kobieta oddzielona od męża i dziecka ma się skupić na nowym „wzniosłym”zadaniu. Ma urodzić dziecko Komendanta Freda i jego żony.

Adaptacja i ilustracje: Reneé Nault

Teraz Opowieść podręcznej będziecie mieć okazję poznać w formie powieści graficznej. Za adaptację i ilustracje powieści Margaret Atwood odpowiada Reneé Nault, kanadyjska artystka i rysowniczka. W Polsce komiks zostanie wydany przez Wydawnictwo Jaguar.

W naszej księgarni pojawi się 14 kwietnia, ale już dziś książkę możecie zamówić w przedsprzedaży: Komiks Opowieść podręcznej.

Komiks Opowieść podręcznej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Serial i kontynuacja powieści z Nagrodą Bookera

Opowieść podręcznej pojawiła się w księgarniach w 1985 roku (w 1992 w Polsce). Jednak szersze grono czytelników zainteresowało się nią kilka lat temu, kiedy w 2017 roku wyemitowano serial, który powstał na jej podstawie. Pisarka po 20 latach także postanowiła wrócić do Gileadu i napisała kontynuację, powieść Testamenty, za którą w 2019 roku dostała Nagrodę Bookera.

Powieść Testamenty możecie znaleźć tutaj. 

Przeczytaj także