Kolejne historie w świecie Harry’ego Pottera w postaci e-booka!

Pottermore Presents Pottermore Presents – taką nazwę będzie nosić nowa seria trzech e-booków, które zawierać będą historie osadzone w świecie Harry’ego Pottera. Zgadza się, J.K. Rowling wciąż zaskakuje i rozpieszcza swoich fanów. Dlatego też już 6 września czytelnicy z Wielkiej Brytanii oraz Stanów zjednoczonych zyskają możliwość nabycia elektronicznych książek, w których znajdą niedługie opowieści o czarodziejach i Hogwarcie stworzone przez Rowling na potrzeby portalu pottermore.com.

Pottermore Presents wkrótce w sprzedaży

Rzecznik prasowy strony ową decyzję komentuje następująco: Seria „Pottermore Presents” trafi do sprzedaży we wrześniu i będzie miała na celu uzupełnienie sagi o Harrym Potterze krótkimi treściami w zabawny i kreatywny sposób udostępnianymi przez zespół Pottermore. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy fani Harry’ego Pottera, którzy chcą dowiedzieć się więcej o jego świecie, zaglądają na platformę pottermore.com, postanowiliśmy więc dotrzeć do nich innymi kanałami.

Pottermore Presents

Pottermore Presents: 3 opowieści

Na serię Pottermore Presents składają się 3 e-booki. Pierwszy z nich będzie nosił tytuł Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists. Opowiadać będzie o mroczniejszej stronie świata, w którym żyją czarodzieje. Ponadto, czytelnicy dowiedzą się prawdy na temat Dolores Umbridge oraz odkryją w jaki sposób Horace Slughorn poznał Toma Riddle’a. CzPottermore Presentsęść druga zatytułowana Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies dostarczy informacji na temat dobrych czarodziejów tj. Minerwa McGonagall i Remus Lupin. Część trzecia, ostatnia, nosić będzie nazwę Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide i pozwoli czytelnikom poznać zasady działania szkoły magii i czarodziejstwa – Hogwartu.

Elektroniczne wersje książek Pottermore Presents mają liczyć ok. 10 tysięcy słów (każda część). Ich koszt nie powinien przekraczać 3 dolarów. To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich fanów Harrego Pottera.

Przeczytaj także