Kobiety z bloku 10 – rozszerzone wydanie!

Kobiety z bloku 10 - zobacz na TaniaKsiazka.plKobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz to wstrząsająca historia, która zainteresuje wszystkich wielbicieli książek historycznych i popularnonaukowych. Nowe, rozszerzone wydanie tej publikacji będzie dostępne na polskim rynku już od 30 stycznia 2019 roku. Książka bez wątpienia szokuje, a historie jej bohaterek pozostają pamięci czytelnika na długo. Jest to także jedna z nielicznych publikacji, które tak dokładnie i rzetelnie zgłębiają ten mało znany rozdział z historii obozu Auschwitz. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, że jedna z największych zbrodni ludzkości, mimo mrocznego i przerażającego oblicza, powinna przetrwać w pamięci współczesnych. A książka Hansa-Joachima Langa to przykład wnikliwej pracy badawczej. Pracy, połączonej z wrażliwością niezbędną w przypadku takiego akurat tematu badań. Przekonajcie się sami.

Kobiety z bloku 10 – porażające opowieści o eksperymentach ginekologicznych

Przez blok 10 w Auschwitz, gdzie dokonywano zbrodniczych eksperymentów medycznych, przeszło około ośmiuset kobiet. Przetrwało trzysta. Część z nich opowiedziała autorowi o piekle, które przeżyły.

Rzeźnicy, nazywający się lekarzami, szukali najbardziej skutecznych metod sterylizacji. Tak, aby po wygranej wojnie uniemożliwić elementom niepożądanym na rozmnażanie. Operacje, naświetlania czy toksyczne zastrzyki przeżyło trzysta kobiet. Kim był niesławny profesor Clauberg, „specjalista” od sterylizacji? Jak działało jego „laboratorium”? Jakie metody stosowali i co „badali” inni pseudolekarze? To historia ofiar, katów, sadystycznych „operacji” i codzienności obozu. A wszystko to opisane na podstawie badań archiwalnych i rozmów z ofiarami. Lang opowiada, kim były te kobiety, co się z nimi stało, jak radziły sobie w codziennym życiu i z czym musiały się mierzyć po wojnie.

Warto tutaj wspomnieć, że autor, Hans-Joachim Lang, to niemiecki dziennikarz i historyk. Jest także wykładowcą antropologii kulturowej w Instytucie Kulturoznawczych Studiów Empirycznych na uniwersytecie w Tybindze. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją pracę, a inne jego książki cieszą się również sporym uznaniem nie tylko czytelników, ale także krytyków.

Przypominamy, że książka Kobiety z bloku 10 w rozszerzonym wydani, będzie dostępna od 30 stycznia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także