Kierunek świat – podróże z książką

Choć podróże teraz są nieco ograniczone, to kierunek świat jest nadal w zasięgu waszych rąk! Jeśli w te wakacje, ze względów bezpieczeństwa, zostajecie w Polsce, to mamy idealne zestawienie właśnie na ten czas. Pobyt w domu wcale nie oznacza, że nie możecie udać się do odległych zakątków ziemi. Wszystko, co musicie zrobić, to sięgnąć po wybrane przez nas książki! Ponieważ zabiorą was one w malownicze miejsca i pozwolą odkryć inne kultury. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie literatury podróżniczej i nietuzinkowych reportaży, dzięki którym odbędziecie niezwykłe wędrówki po świecie, w zaciszu waszego domu. Gotowi? Zaczynamy!

Kanadiana - kup na TaniaKsiazka.plKierunek świat – Kanadiana

Fascynuje was kanadyjski, surowy klimat? Jesteście ciekawi, jak żyją tam ludzie? Autorka wyjechała do Kanady na rok, a jest tam już dziewięć lat. Tym samym w swojej książce zdradza, zwyczaje i tradycje Kanadyjczyków. Opowiada również o ich kulturze.  W związku z tym czytelnicy otrzymują potwierdzone i sprawdzone informacje z pierwszej ręki. Szykujecie się na przygodę życia? Ta książka to moc motywacji i przydatnych wskazówek.

Kierunek świat – Pociąg do TybetuPociąg do Tybetu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Droga pociągiem do Tybetu jest znacznie dłuższa niż kilkugodzinny lot wygodnym samolotem. Jednak dzięki temu autorka przemierzała taki krainy jak zamarznięte pustkowia Syberii, zielone stepy Mongolii czy Chiny, w których tłok przewyższa jej najśmielsze oczekiwania. A czytelnicy otrzymują wielobarwną opowieść o istocie prawdziwej wolności.

Kierunek świat Kierunek świat – Sobremesa

To doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać bliżej Hiszpanię i jej mieszkańców. Czemu tak często śmieją się z siebie samych i jak radzą sobie z historycznymi podziałami? Poza tym to także opowieść o historii hiszpańskiego feminizmu oraz. Autor przygląda się z bliska kwestiom masowej turystyki, z którymi mierzy się dziś nie tylko serce Katalonii – Barcelona.

Kierunek świat – Pod słońcem ItaliiKierunek świat

Autorki tej książki przebyły 20 włoskich regionów, by dotrzeć do tej prawdziwej Italii: najciekawszych miasteczek, najlepszych lokali, targowisk, sklepów, winnic, kościołów, galerii, muzeów i plaż. Tym samym, jeśli chcecie odkryć to, co we Włoszech najlepsze i niepowtarzalne, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Wenecja - sprawdź na TaniaKsiazka.plKierunek świat – Wenecja. Miasto, któremu się powodzi

Autorka książki jest jednocześnie przewodniczką po Wenecji. W związku z tym czytelnicy otrzymują fascynujący reportaż, który czyta się niczym powieść. Wenecja to miejsce ukochane przez wielkich tego świata: malarzy, muzyków, pisarzy. Miasto, które oszałamia bogactwem estetycznym i wywołuje objawy somatyczne zwane syndromem weneckim. Dzięki tej książce spojrzycie na to popularne, turystyczne miasto z nieco innej perspektywy.

Kierunek świat – Gozo. Radosna siostra MaltyGozo - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autor książki od ponad trzech lat jest mieszkańcem Gozo, więc czytelnikom prezentuje ten zakątek z zupełnie innej perspektywy. To opowieść tubylca, który schodzi z głównych szlaków turystycznych. Dzięki temu odbiorcy poznają prawdziwych mieszkańców, dowiadują się, jakie miejsca warto odwiedzić i jakiego wina warto spróbować. Przeczytacie też, jakie potrawy są najbardziej specyficzne dla tego regionu oraz poznacie historię Malty od jej powstania do współczesności.

Przeczytaj także