Joanna Bator – Rok królika

Rok królikaRok królika to najnowsza powieść autorstwa Joanny Bator. Warto wspomnieć, że jest to pierwsza publikacja od 2013 roku, kiedy to pisarka otrzymała literacką nagrodę Nike za książkę pt. Ciemno, prawie noc. Teraz fani w końcu doczekali się kolejnego dzieła autorki, które w sprzedaży pojawi się już 7 grudnia 2016 roku.

O czym opowiada Rok królika?

Główną bohaterką jest Julia Mrok, autorka bestsellerowych romansów historycznych. Pisarka w życiu osobistym ma dwie żelazne zasady, którymi się kieruje: rozkosz i opowieści. Niestety, aby je zaspokoić nie zważa na konsekwencje własnych działań i fakt, że przy ich realizacji rani innych. Liczą się wyłącznie jej zachcianki. W życiu kobiety dochodzi do takiego momentu, że w końcu przekracza pewną granicę. To z kolei zmusza ją do zmiany życia o sto osiemdziesiąt stopni. Julia Mrok zmienia tożsamość oraz wygląd i przenosi się z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, porzucając przy tym swoich dwóch kochanków. Okazuje się, że miasteczko, do którego dotarła powinno nosić dawną nazwę – Frankenstein. Dlaczego? Dookoła panuje niezwykle ciężka atmosfera grozy, niebezpiecznie zagęszczająca się w jednym z hoteli, gdzie kobieta postanawia wynająć pokój. Bohaterka poznaje tam tajemniczą Wiktorię Frankowską, która jest właścicielką Spa Pod królikiem. Kiedy Julia odkryje potworną tajemnicę, wiążącą się z owym miejscem, okaże się, że po raz kolejny zostanie zmuszona do podjęcia decyzji zmieniających jej życie. Ponownie będzie musiała również stawić czoła demonom przeszłości.

Przypominamy, że książka Rok królika autorstwa Joanny Bator w księgarniach pojawi się 7 grudnia 2016 roku. Jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów pisarki, która na najnowszą powieść kazała czytelnikom czekać aż trzy lata. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także