Rzuć zaklęcie Expecto Patronum i dowiedź się, jakie zwierzę jest Twoim Patronusem!

Test na Patronusa – w końcu każdy z nas może znaleźć się w świecie Harry’ego Pottera 🙂

PatronusDo polskiej premiery Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka zostały już tylko 4 tygodnie (22 października). Słodki czas oczekiwania z pewnością umili fanom nowa aplikacja, która pojawiła się na Pottermore.com. Długo zapowiadany test/quiz wreszcie jest dostępny. Teraz każdy może rzucić własne zaklęcie Patronusa i przekonać się, jak to jest kiedy można, naprawdę trochę poczarować. J.K. Rowling ujawniła przy okazji, jakie zwierzę jest jej Patronusem.

Test na Patronusa – dostępny na Pottermore.com

Na Pottermore.com do tej pory fani mogli skorzystać z testu, który pozwoli im określić, do którego słynnego domu czarodziejów zostaliby zakwalifikowani. Teraz do tej niezwykle magicznej przygody dołączył test, pozwalający rzucić najprawdziwsze zaklęcie i przekonać się, jakie zwierzę na końcu objawi się jako nasz własny Patronus.

Kliknij tutaj i znajdź swojego Patronusa! Poniżej znajduje się informacja o tym, jak wygląda test i czego możesz się spodziewać.

Pierwszy etap to logowanie. Nie zniechęcaj się w tym miejscu. Cały proces trwa tylko chwilę. Następnie zostaniesz poproszony o przywołanie Twojego najszczęśliwszego wspomnienia. I teraz zaczyna się prawdziwa, magiczna przygoda!. Wędrując przez “Zaklęty Las” będziesz poproszony o wybieranie odpowiedzi typu: “na około”, “pod spodem” lub “górą” 🙂

Na samym początku zostaniesz uprzedzony, aby odpowiadać instynktownie i nie głowić się zbyt długo 🙂 Jeżeli nie udzielisz odpowiedzi na jakieś pytanie w ciągu 5 sekund, przechodzisz automatycznie do kolejnego.

Prawdziwa magia!

Jedną z najbardziej niezwykłych cech testu, jest przepiękna i naprawdę magiczna grafika. Najlepiej test wykonywać ze słuchawkami, wtedy mamy szansę przeżyć autentyczną, niezwykle ekscytującą przygodę. Rozwiązując test wędrujemy po “Zakazanym lesie” i powoli odkrywamy cechy naszego Patronusa. I wreszcie na końcu nadchodzi ten upragniony moment, kiedy nasz Patronus się ujawni! To naprawdę magiczna chwila!

Jaki jest Twój Patronus? Mój to… kot tonkijski. Hmm, tak też nie słyszałam o takim zwierzęciu. Natomiast Patronus J.K. Rowling to… czapla 🙂

forbiddenforest_pm_b1c15m2_nightintheforbiddenforest_moment

Przeczytaj także