Jak zdobyć Nagrodę Nobla – inspirująca książka dla dzieci

Jak zdobyć Nagrodę Nobla - kup na TaniaKsiazka.plJak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieść dla młodych geniuszy to książka, która będzie dostępna na polskim rynku już od 20 marca 2019 roku. Na tę pozycję powinni zwrócić uwagę wszyscy rodzice pociech, które właśnie zaczęły przygodę ze szkołą, a co za tym idzie, z nauką. Czytanie to nie tylko doskonała i rozwijająca kreatywność forma spędzania czasu. To także świetny impuls, by zaszczepić w małym odkrywcy chęć poszerzania swoich horyzontów i zdobywania wiedzy. Dzięki prezentowanej dziś książce pokażecie dzieciom, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. Ta historia udowadnia również, że każdy może zostać genialnym naukowcem czy wynalazcą. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję!

Jak zdobyć Nagrodę Nobla – opowieść o tym, ile zabawy może sprawić nauka

Główną bohaterką powieści jest dziesięcioletnia Mary. Dziewczynka uwielbia przeprowadzać eksperymenty i odkrywać różne ciekawostki. Jednym słowem, nauka ją kręci. Podczas jednej z wycieczek trafia, zupełnie niechcący, na tajne spotkanie noblistów. Tam dr Barry Marshall, laureat Nagrody Nobla w dziecinie medycyny, zabiera ją w podróż w czasie i przestrzeni. A wszystko po to, aby dziewczynka poznała kulisy pracy innych noblistów. Tym samym bohaterka poznaje takie osobistości jak Madame Skłodowską-Curie i jej córkę, a nawet samego Alberta Eisteina. Mary za wszelką cenę chce poznać ich sekret, ponieważ największym marzeniem dziewczynki jest zdobycie Nagrody Nobla. I dobrze wie, że marzenia należy spełniać!

Bohaterka zabiera czytelników do fascynującego świata wielkich odkryć i ciekawych eksperymentów, które można przeprowadzić w domu. DNA z truskawki? Niewidzialny atrament? Żaden problem! Ta pozycja kompletnie zakręci wasze pociechy na punkcie nauki. Kto wie, może i one w przyszłości zostaną laureatami Nagrody Nobla? Prezentowana dziś książka to z pewnością dobry start w tej naukowej podróży.

 Przypominamy, że książka pt. Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieść dla młodych geniuszy będzie dostępna w sprzedaży od 20 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim rodzicom i ich małym odkrywcom!

Przeczytaj także