Irlandczyk – nowe wydanie światowego hitu

Irlandczyk - kup na TaniaKsiazka.plIrlandczyk to książka, która w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem i zyskała status bestsellera. Już 28 listopada 2019 roku na polskim rynku w sprzedaży pojawi się zupełnie nowe wydanie wspomnianej powieści. Jest ono związane oczywiście z pojawieniem się ekranizacji książki autorstwa Charlesa Brandta. Film na jej podstawie dostępny będzie na platformie Netflix 27 listopada 2019 roku. Za jego produkcję odpowiedzialne są same gwiazdy. Poza tym na ekranach występują również popularni i znani aktorzy. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tą historią, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Irlandczyk – kilka słów o książce i filmie

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Martin Scorses, laureat Oscara. W obsadzie występują również zdobywcy tej prestiżowej nagrody: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin oraz nominowany do Oscara Harvey Keitel. A gdyby wciąż było wam za mało, to mamy coś jeszcze. Ponieważ scenariusz stworzył Steven Zaillian, który także może pochwalić się złotą statuetką Oscara.

O czym opowiada sama historia? To epicka opowieść o zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce. Czytelnicy mają okazję spojrzeć na wydarzenia oczami Franka Sheerana, weterana II wojny światowej. Specjalisty od szemranych interesów i zabójcy na zlecenie, który pracował dla mafijnego bossa Russella Bufalino.

Obejmująca kilkadziesiąt lat opowieść Sheerana wyjaśnia jedną z największych nierozwiązanych wcześniej zagadek w dziejach Ameryki. Historię zniknięcia przywódcy związkowego Jimmy`ego Hoffy. Poza tym to także podróż po korytarzach zorganizowanej przestępczości. W związku z tym odsłania jej mechanizmy, walkę o wpływy, animozje i powiązania z amerykańską polityką. W hierarchii półświatka Sheeran wspiął się tak wysoko, że w ramach wytoczonego procesu przeciwko Komisji Syndykatu Cosa Nostry, rząd Stanów Zjednoczonych wymienił go, jako jedną z zaledwie dwóch osób pochodzenia innego niż włoskie wśród najważniejszych członków i współpracowników mafii.

Przypominamy, że film Irlandczyk na platformie Netflix będzie dostępny od 27 listopada bieżącego roku. Natomiast książka z nową okładką filmową pojawi się w sprzedaży już 28 listopada bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także