Intymne życie zwierząt – książka edukacyjna

Intymne życie zwierząt - sprawdź na TaniaKsiazka.plIntymne życie zwierząt to książka, którą w domowej biblioteczce powinien mieć każdy rodzic. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci to najdociekliwsze istoty na ziemi. Zadają mnóstwo pytań, często krępujących, i oczekują natychmiastowej odpowiedzi. I nie dają się zwieść. Będą drążyły, aż uznają, że temat został właściwie wyczerpany. W życiu każdego dziecka i rodzica przychodzi również taki moment, kiedy pada pierwsze pytanie, dotyczące rozmnażania się zwierząt. Najczęściej brzmi całkiem niewinnie: skąd się biorą małe pieski, kotki, ptaszki lub inne stworzenia. Wtedy też okazuje się, że temat wcale nie jest prosty, a odpowiedź nie zawsze jest oczywista. I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi Katharina von der Gathen. Niemiecka edukatorka seksualna pracuje z dziećmi i młodzieżą od wielu lat i doskonale wie, jak poradzić sobie z trudnymi pytaniami na ten temat.

Intymne życie zwierząt – nieoceniona pomoc i źródło wiedzy

Zatem jak wytłumaczyć dziecku, skąd się biorą małe zwierzęta i dlaczego nie każde z nich zostanie mamą i tatą? Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że nie ma na to pytanie jednej, idealnej odpowiedzi. Na świecie istnieje bowiem mnóstwo gatunków, a każdy z nich ma własną metodę uwodzenia, wychowywania młodych czy własny rytuał godowy.

Intymne życie zwierząt to książka, która niesie ze sobą rzetelną wiedzę i sporo ciekawostek. Czy wiedzieliście, że skorpiony potrafią być czułe? Albo, że pluskwy bywają brutalne, a potomstwo rekinów rywalizuje ze sobą już od chwili bycia niewielką ikrą? Pozycja, którą mamy przyjemność dziś Wam prezentować, pełna jest fascynujących i niezwykłych historii z życia zwierząt. Całość dopełniają kolorowe ilustracje, wspomagające wyobraźnię najmłodszych Czytelników.

Rodzice mogą być spokojni. Książka jest tak skonstruowana, że nie ma tu mowy o żadnym niedopasowaniu lub przesadzie. Wszystko zostało napisane w sposób dostosowany do wieku dziecka, jego rozwoju oraz stopnia logicznego myślenia. A przy tym możecie mieć pewność, że ta książka zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwego szkraba.

Książkę pt. Intymne życie zwierząt znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także