Imperium małych piekieł – wstrząsający reportaż

Imperium małych piekieł - zobacz na TaniaKsiazka.plImperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen to książka, która w sprzedaży na rynku będzie dostępna od 14 sierpnia 2019 roku. Pozycja ta przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury faktu, reportaży i historii opartych na prawdziwych wydarzeniach z nutą sensacji. W związku z tym, jeśli poszukujecie zaskakujących reportaży, które jednocześnie skłaniają do refleksji, trafiliście idealnie. Koniecznie zatem sprawdźcie, co tym razem przygotowała Joanna Lamparska swoim czytelnikom.

Imperium małych piekieł – sekrety obozu śmierci

Jest wiosna 1945 roku, Trzecia Rzesza dogorywa. Anioł Śmierci z Auschwitz, doktor Mengele, krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy. I przeprowadza selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. Wkrótce dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Ponieważ Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci, składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. To właśnie tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne. Tym samym to istne piekło, stworzone na ziemi. A właściwie imperium małych piekieł.

W 2018 roku autorka, Joanna Lamparska, wpada na trop tajemniczego laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej i rozpoczyna prywatne śledztwo. Długie, mroczne tunele, laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje, prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Do czego służyła makabryczna pracownia w obozie Sieniawki? Czy naziści w kompleksie podziemnych instalacji chcieli stworzyć technologię, mającą przechylić szalę zwycięstwa? Poza tym, jakie skarby mogą być schowane w podziemiach obozu? I co jeszcze kryje największy i najstraszniejszy nazistowski obóz Gross-Rosen?

Przypominamy, że książka pt. Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen będzie dostępna w sprzedaży już od 14 sierpnia bieżącego roku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży, które zawierają w sobie nutę sensacji. Warto tutaj wspomnieć, że autorka ma już na koncie kilka pozycji, utrzymanych w podobnym tonie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Koniecznie sprawdźcie jej najnowszą propozycję!

Przeczytaj także