Iluzjonista – Remigiusz Mróz

Iluzjonista - kup na TaniaKsiazka.plIluzjonista to najnowsza książka Remigiusza Mroza, która w sprzedaży na rynku pojawi się już 30 października 2019 roku. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników polskich kryminałów. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele twórczości Mroza. Autor w błyskawicznym tempie zdobył rzeszę wiernych fanów, a jego kariera potoczyła się szybko i sprawnie. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i czytanych polskich autorów literatury kryminalnej. Jego powieści cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w kraju, ale i poza nim. Ponieważ Mróz wydawał także książki na zagraniczny rynek, działając pod pseudonimem. Teraz pisarz powraca z całkiem nową historią. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Iluzjonista – kilka słów o fabule

Na początku warto tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś książka to już druga powieść, w której występuje Gerard Edling. Jeśli zatem polubiliście bohatera, teraz macie szansę poznać jego kolejne losy!

Ekscentryczny Gerard Edling był prokuratorem. Do czasu zwolnienia dyscyplinarnego. Poza tym to specjalista od kinezyki, czyli interpretowania komunikacji niewerbalnej. Z tego powodu często jego pomoc jest niezbędna policji.

Pewnego dnia w Opolu na jednym z kąpielisk zostają znalezione zwłoki. Policjanci odkrywają na ciele ofiary podpis, który już kiedyś widzieli. Ponieważ sprawa przypomina tę, którą Gerard Edling prowadził 30 lat temu. W związku z tym to on może teraz pomóc prokuraturze. Śledczych niepokoi jednak fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby, które mogłyby rzucić na nią nieco światła, znikają w tajemniczych okolicznościach.

W 1988 roku opinią publiczną wstrząsnęła seria zagadkowych morderstw. Okoliczności zabójstw były tajemnicze, a sprawca doskonale manipulował śledczymi. Za pomocą dowodów sprawiał, że winę zarzucano całkiem niewinnym osobom. Jednak wszystkie zbrodnie łączyło to, że na ciele każdej z ofiar znaleziono wypalony symbol. Znak zapytania. Mordercę nazwano Iluzjonistą i w latach 80. Gerardowi Edlingowi udało się go złapać. Tym samym został osądzony i skazany. Czy to możliwe, że bohater wtedy popełnił błąd?

Przypominamy, że książka pt. Iluzjonista będzie dostępna od 30 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także