Illuminae – Jay Kristoff i Amie Kaufman

Illuminae - kup na TaniaKsiazka.plIlluminae to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników literatury science fiction. Za oknem już od kilku dni nieustannie przypomina o sobie jesień. Pogoda nie sprzyja spacerom i coraz częściej jedyne, na co ma się ochotę, to ciepły koc i kawa. Żadnemu maniakowi książek nie trzeba podpowiadać, że dobra powieść idealnie wpisuje się w ten jesienny schemat. Dlatego, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z prezentowaną przez nas dziś książką, teraz macie idealną okazję. Przekonajcie się, co takiego ma w sobie ta historia, że w błyskawicznym tempie stała się bestsellerem. Co więcej, rzesza Czytelników, którym Illuminae skradła serce, wciąż rośnie.

Illuminae – science fiction w najlepszym wydaniu

Akcja powieści rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Jest 2575 rok, trwa kolejny zwyczajny dzień w kolonii Kerenza, założonej przez megakorporację KWU. Miejsce to powstało, by wydobywać rzadkie surowce. Z samego rana Kady Grant zrywa znajomość ze swoim chłopakiem Ezrą Masonem i twardo postanawia, że już nigdy więcej się do niego nie odezwie. Dziewczyna nie przypuszczała nawet, że zaledwie za kilka godzin stanie się świadkiem brutalnej inwazji BeiTechu. To wydarzenie pozbawi domu ją i tysiące innych osób.

Szczęśliwcy, którym udało się przetrwać, zostają ewakuowani przez trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ocalali nie są jednak w pełni bezpieczni, ponieważ ściga ich pancernik Lincoln. Ma jeden cel – uciszyć świadków brutalnej napaści na planetę. Okazuje się jednak, że wrogi statek może mieć ułatwione zadanie. Na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus. Natomiast system sztucznej inteligencji, sterujący Alexandrem, staje się największym wrogiem ocalałych.

Kady Grant włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach, których była świadkiem. Co gorsza, okazuje się, że jest tylko jedna osoba, mogąca ocalić ich od kompletnej zagłady. Jest to Ezra, jej były chłopak, z którym przecież miała nie zamieniać już ani słowa.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom nietuzinkowego science fiction!

Przeczytaj także