Holenderska dziewczyna – światowy hit w Polsce!

Holenderska dziewczyna - zobacz na TaniaKsiazka.plHolenderska dziewczyna to książka, która na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 8 sierpnia 2019 roku. Powieść ta przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi literatury historycznej i wojennej. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że holenderska autorka za tę historię została nagrodzona AKO Literature Prize i Nagrodą Literacką Unii Europejskiej. W samej Holandii sprzedano ponad 70 tysięcy egzemplarzy książki i przetłumaczono ją na 10 języków. W związku z tym już niebawem czytelnicy także w Polsce będą mieli okazję przekonać się, co takiego ma w sobie ta historia. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się, o czym opowiada.

Holenderska dziewczyna – złowroga atmosfera, moralne dylematy i szalone namiętności

Jest rok 1936, Niemcy, naziści właśnie dochodzą do władzy. Ojciec wysyła główną bohaterkę, Jannę, młodą Holenderkę, do rozgoryczonego arystokraty Egona von Böttichera. Mężczyzna ma trenować ją w szermierce. Poza tym okazuje się, że Bötticher dręczony jest wojenną przeszłością, w którą zamieszany jest także ojciec Janny. W tej historii z pewnością nie zabraknie złowrogiej atmosfery, moralnych dylematów i szalonych namiętności. A wszystko to autorka ujęła w pięknie wyrzeźbione zdania. Ponadto historia Janny to nie tylko opowieść o miłości i utracie niewinności. To przede wszystkim obraz niespokojnej atmosfery zmian w historii. Pełen niepewności i napięcia poprzedzającego II wojnę światową.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka pt. Holenderska dziewczyna na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 8 sierpnia bieżącego roku. Pozycję tę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury wojennej i historycznej. Ale przede wszystkim również tym, którzy poszukują nietuzinkowych i wciągających historii. Bez wątpienia Holandia i świat holenderskich książek zyskał niezwykle oryginalną autorkę. To jedna z tych powieści, która wzbudza wiele emocji i nie pozostawia czytelnika obojętnego na losy głównych bohaterów. Zatem jeśli poszukiwaliście ciekawych lektur na lato, Holenderska dziewczyna doskonale spełni się w tej roli. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie w tej pozycji coś dla siebie. Sprawdźcie to!

Przeczytaj także