Hity literatury faktu – zapowiedzi i nowości!

Hity literatury faktu to doskonała propozycja dla każdego miłośnika książek non-fiction. Tym samym w naszym dzisiejszym zestawieniu coś dla siebie znajdą wielbiciele reportaży, biografii czy felietonów. Jedno jest pewne, na te tytuły warto zwrócić szczególną uwagę. Są to zarówno zagraniczne hity, jak i polskie bestsellery. Część z prezentowanych pozycji jest już dostępna w sprzedaży. Na kilka książek przyjedzie nam jeszcze chwilkę poczekać. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z gorącymi nowościami i zapowiedziami, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Sprawdźcie to sami!

No pasa nada - kup na TaniaKsiazka.plHity literatury faktu – No pasa nada!

Są to prawdziwe historie współczesnych mujeres. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem. Pozostałe udają, że nic się nie dzieje. Beata Kowalik w swoim reportażu ujawnia historie kobiet poznanych w Meksyku. W wioskach, domach, niebezpiecznych dzielnicach. Przy pracy, w czasie fiesty, w osamotnieniu. Poza tym z niezwykłą wnikliwością opowiada o współczesnych niewolnicach bez przywilejów, które od pokoleń muszą mierzyć się z wszechobecną przemocą, maczyzmem i bezprawiem.

Książka już dostępna.

Hity literatury faktu – Kaszpirowski. Sen o wszechmocyKaszpirowski. Sen o wszechmocy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Rosyjski psychiatra zaczynał jako jeżdżący po kołchozach specjalista od „numerów z hipnozą”. Niedługo potem zahipnotyzował całą, dopiero co uwalniającą się z cienia Imperium, Polskę. Jakim cudem z honorami przyjmowali go Paulini na Jasnej Górze i Lech Wałęsa? Co o kondycji psychicznej Polek i Polaków mówi tamta nagła potrzeba masowych cudów?

Autor książki zabiera czytelników w Podróż od Ukrainy po Izrael, w której trakcie odsłania tajemnice Czerwonego Maga. To nie tylko brawurowa biografia kontrowersyjnego hipnotyzera i skutecznego negocjatora, ratującego życie setek zakładników przetrzymywanych przez terrorystów. To również odkrywcze spojrzenie na wojnę z religią w epoce komunizmu i jej odrodzenie po rozpadzie ZSRR. A także na polską transformację i pogrążony w ideowym chaosie współczesny świat.

Książka już dostępna.

Hity literatury faktu – zobacz na TAniaKsiazka.plHity literatury faktu – Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej

Autorka książki zrywa z tradycją opisywania Oscarów według poszczególnych kategorii. W związku z tym proponuje podział na cztery bloki tematyczne: Nagroda (w którym opisuje m.in. mechanizmy przyznawania Oscarów, wpływ polityki na nagrodę), Ceremonia (kreacje, przemówienia, losy statuetek, wpadki), Kategorie nieoczywiste (jak ewoluowały niektóre kategorie; polski wkład w historię Oscarów) oraz Zwycięzcy (co Oscary oznaczały dla nagrodzonych filmów i aktorów; stosunek Akademii do mniejszości).

Poza tym książkę uzupełnia zestawienie najciekawszych statystyk dotyczących nagrody.

Książka już dostępna.

Hity literatury faktu – Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo

Oto co autorka, Paulina Młynarska, pisze sama o swojej najnowszej książce: Choć moje osobiste #metoo miało miejsce na długie lata przed Hity literatury faktu – kup na TaniaKsiazka.pltym ogólnoświatowym, mam wrażenie, że tak naprawdę wysłuchana i usłyszana zostałam dopiero wtedy, kiedy pojedyncze głosy, takie jak mój, zabrzmiały w przepotężnym chórze niezgody. Jak każda z osób, które wykrzyczały w tym chórze publicznie swój sprzeciw wobec traktowania słabszych od siebie jak seksualne zabawki, zainkasowałam i przyjmuję nadal niewyobrażalną dawkę internetowego hejtu, pogardy, szyderstwa i towarzyskiego ostracyzmu, nie mówiąc o utracie zatrudnienia. Tak się broni konający system. Zapłaciłam słoną cenę – trudno, stać mnie!

Jeśli choć jedna zawarta w moich felietonach myśl ułatwi komuś wędrówkę przez ten dziwny, piękny świat, będę to uważała za prawdziwy sukces. Jeżeli choć jedna wykluczona, zraniona, wykorzystana przez silniejszych od siebie osoba poczuje się dzięki niej mniej samotna, to będzie dla mnie najwspanialsza nagroda.

Książka dostępna od 20 lutego 2020 roku.

Elżbieta II. Portret królowej - kup na TaniaKsiazka.plHity literatury faktu – Elżbieta II. Portret królowej

Paola Calvetti kreśli wyrazisty portret kobiety, która od dziesięcioleci jest symbolem brytyjskiej monarchii. Ukazuje jej niełatwą drogę od skromnej i nieśmiałej następczyni tronu do królowej w każdym calu, najdłużej panującego monarchy w historii Wielkiej Brytanii. Opowiada o miłości do księcia Filipa, kulisach życia na królewskim dworze i niełatwych relacjach z członkami licznej rodziny Windsorów. Które przecież nieraz stawały się źródłem plotek i skandali, śledzonych przez cały świat.

Poza tym powieść o Elżbiecie II to również fascynująca historia jej długiego panowania. Portret całej epoki, w której oblicze świata nieraz się zmieniało, stawiając przed królową coraz to nowe wyzwania.

Książka dostępna od 25 lutego 2020 roku.

Hity literatury faktu – Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już Hity literatury faktu - sprawdź na TaniaKsiazka.pldziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.

Poza tym reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. W związku z tym przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?

Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.

Przeczytaj także