Historyczne nowości i zapowiedzi!

Historyczne nowości i zapowiedzi to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników tego rodzaju książek. Poza tym coś dla siebie znajdą tu przede wszystkim wielbiciele literatury popularnonaukowej. Do tego nie zabraknie też powieści fabularyzowanej, opartej na prawdziwych wydarzeniach. Część z prezentowanych dziś tytułów jest już dostępna w sprzedaży, na kilka przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ale uwierzcie nam – naprawdę warto! Tym samym, jeśli chcecie sprawdzić, co nowego wśród literatury związanej z historią, koniecznie zerknijcie na nasze dzisiejsze zestawienie. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający czytelnik znajdzie tu coś dla siebie!

Dzieci żółtej gwiazdy - kup na TaniaKsiazka.plHistoryczne nowości i zapowiedzi – Dzieci żółtej gwiazdy

Dwóch chłopców Jakob i Moïse Stein mieszkają u ciotki. Ich rodzice udali się na południe Francji, by przygotować chłopcom bezpieczny azyl. Jednak nim wracają, Francuzi pod okiem Niemców przeprowadzają obławę, a bracia lądują w Vélodrome d’Hiver, gdzie przetrzymywanych jest tysiące francuskich Żydów. Chłopcy wiedzą, że aby przeżyć, muszą uciec za wszelką cenę.

Książka już dostępna.

Historyczne nowości i zapowiedzi – Dwie twarze. Życie prywatne morderców z AuschwitzDwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jak wyglądało prywatne życie esesmanów, którzy po służbie wracali przecież do domów i rodzin? Trudno sobie wyobrazić, że tak okrutni oprawcy, którzy na co dzień znęcali się nad więźniami i zgotowali im piekło, prowadzili normalne życie tuż obok. Mieli własne ogródki, gdzie uprawiali warzywa i pielęgnowali kwiaty. Hodowali króliki, chodzili na imprezy, korzystali z burdeli, zakochiwali się. Mieli żony, dzieci i prowadzili rodzinne życie tuż obok krematoriów i komór gazowych. W jaki jednak sposób mogli to swoje zwyczajne, spokojne życie pogodzić z okrucieństwami, jakich dopuszczali się w trakcie służby?

Książka dostępna od 3 czerwca 2020 roku.

Historyczne nowości i zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.plHistoryczne nowości i zapowiedzi – Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą

W XI wieku wielka chrześcijańska armia zebrała się na wezwanie papieża i wyruszywszy na świętą wojnę, przetoczyła się przez muzułmańskie kraje wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. Podróż tę zakończyli podbiciem Jerozolimy. Miasta, które przecież otoczone było czcią wyznawców obu tych religii. W związku z tym przez kolejne dwieście lat islam i Zachód walczyły o władzę nad Ziemią Świętą, ścierając się w szeregu wyjątkowo brutalnych wojen. Ponieważ obie strony były przekonane, że wypełniają wolę Boga. Ta książka to pierwsza próba opowiedzenia historii tych epickich zmagań z perspektywy zarówno chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej. A także próba rekonstrukcji przeżyć i wrażeń obu stron konfliktu.

Książka dostępna od 22 czerwca 2020 roku.

Historyczne nowości i zapowiedzi – Płytkie groby na SyberiiHistoryczne nowości i zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Michała Krupę aresztowano we wschodniej Polsce, okupowanej przez ZSRR, w 1939 roku. Do tego oskarżono go o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Tym samym jego piekło rozpoczęło się od tortur i przesłuchań w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Wkrótce został uznany za winnego i zesłano go na Syberię do łagru Peczora. To właśnie tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i robił wszystko, by przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. Po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki cudem udało mu się wydostać w ogólnym chaosie z łagru. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu, gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu.

Książka już dostępna.

Ludobójstwa Stalina - kup na TaniaKsiazka.plHistoryczne nowości i zapowiedzi – Ludobójstwa Stalina

Józef Stalin był odpowiedzialny za śmierć milionów obywateli Związku Sowieckiego oraz innych państw. Ginęli oni w egzekucjach, umierali w wyniku pracy przymusowej, deportacji czy z głodu. Czy jednak jego zbrodnie, popełnione na rzekomych „wrogach ludu” można zaklasyfikować, jako ludobójstwa? Rozumiane nie w sposób potoczny, ale jako celowe zabijanie określonych grup ze względu na takie cechy, jak rasa, narodowość czy wyznawana religia? Autor stara się w swojej książce udzielić odpowiedzi na to wciąż wywołujące ogromne kontrowersje pytanie.

Książka już dostępna.

Historyczne nowości i zapowiedzi – Historia nazistowskich obozów koncentracyjnychHistoria nazistowskich obozów koncentracyjnych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jak powstawały takie obozy? Jaki był kontekst polityczny, co przyświecało ich twórcom? Ta książka to prawdziwe i niepowtarzalne kompendium wiedzy na temat obozów koncentracyjnych i planach rasowej czystki, snutych przez Hitlera. Autor korzystał z wielu archiwalnych źródeł i stworzył niepowtarzalną historię hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Tym samym czytelnicy znajdą tu polityczne podłoże ich powstania, kontekst, w którym rozwijał się potworny system KL, a także jego etapy i aspekty zapisane i zapamiętane przez ofiary.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także