historia zółtej ciżemki

historia zółtej ciżemki

Historia żółtej ciżemki - Domańska Antonina

Historia żółtej ciżemki – Domańska Antonina

 

Historia żółtej ciżemki – wydanie z opracowaniem (okładka miękka) Wydanie z opracowaniem zawiera: notatki na marginesie, cytaty, które wrto znać, streszczenie.

Historia żółtej ciżemki. Powieść CD – Antonina Domańska
Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie, za panowania Kazimierza Jagiellończyka, w okresie powstawania słynnego ołtarza mariackiego. Wawrzuś, chłopak obdarzony uzdolnieniami snycerskimi, po licznych przygodach w Krakowie, trafia do pracowni mistrza Wita Stwosza i bierze udział w pracach nad słynnym ołtarzem. Czyta Jacek Rozenek. Czas odtwarzania…

Historia żółtej ciżemki. Książka audio – Antonina Domańska
Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie, za panowania Kazimierza Jagiellończyka, w okresie powstawania słynnego ołtarza mariackiego. Wawrzuś, chłopak obdarzony uzdolnieniami snycerskimi, po licznych przygodach w Krakowie, trafia do pracowni mistrza Wita Stwosza i bierze udział w pracach nad słynnym ołtarzem. Czyta Jacek Rozenek. Czas odtwarzania…

Historia Polski XX wieku – Czubiński Antoni
Historia Polski od początku XX wieku do roku 2000. Zawiera wiele zdjęć, tabel, a także indeks osobowy. Książka ta prezentuje wizję ewolucji na ziemiach polskich w całym XX wieku na tle zmian, jakie zachodziły w państwach sąsiednich i w Europie jako całości.

historia zoltej cizemki

Historia żółtej ciżemki – Domańska Antonina

 

Główny bohater, Wawrzuś, to dziecko wybitnie uzdolnione, które każdą chwilę spędza na rzeźbieniu. Niestety, nikt w jego rodzinnej wsi nie rozumie jego pasji, dlatego chłopiec musi uciekać.

Historia żółtej ciżemki – Domańska Antonina
Jeśli zapomniałeś, gdzie jest poszukiwany przez Ciebie opis bohatera, moment akcji lub ważny cytat… Jeśli potrzebujesz solidnego opracowania problematyki lektury… A nawet jeśli nie zdążyłeś przeczytać książki (co mało prawdopodobne)… najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest nasza Lektura z opracowaniem.

Historia żółtej ciżemki

Historia Białej Masajki – Hofmann Corinne
Wielki bestseller. Opowiedziana w trzech częściach, autobiograficzna historia miłości Szwajcarki i Masaja z Kenii. Para spędziła niezwykłe cztery lata w buszu, wychowując córeczkę. Wiodąca archaiczne życie Corinne z córką uciekła od zazdrosnego męża i osiadła w Europie, próbując znów zaadaptować się w dawnych warunkach. Po latach powróciła do…

Historia żółtej ciżemki MP3 (Płyta CD) - Domańska Antonina

Historia żółtej ciżemki MP3 (Płyta CD) – Domańska Antonina

 

Powieść historyczna, której akcja toczy się w latach 1479-1489 w dawnej stolicy Polski, Krakowie za panowania Kazimierza Jagiellończyka. Opowiada o losach małego chłopca Wawrzka, który opuściwszy dom rodzinny, po wielu przygodach dociera do mistrza Wita Stwosza i zostaje jego uczniem. Pokazuje m.in. Pracę Wita Stwosza nad słynnym Ołtarzem Mariackim. Czas trwania: 320 minut Czyta: Joanna Lissner

Doktor Piotr MP3 (Płyta CD) – Żeromski Stefan
Piotr Cedzyna zdecydował się na pozostawienie ojca i wyjazd za granicę – chce zarobić i zwrócić pieniądze, które ojciec wydał na jego wykształcenie, zmniejszając dniówki robotnikom. Bohater nie może pogodzić się z niesprawiedliwością i chce wynagrodzić robotnikom ich krzywdę. 90 minut

historia zoltej cizemki

Paziowie króla Zygmunta / Historia żółtej ciżemki / Krysia bezimienna (Płyta CD) - Domańska Antonina

Paziowie króla Zygmunta / Historia żółtej ciżemki / Krysia bezimienna (Płyta CD) – Domańska Antonina

 

Zestaw płyt CD/MP3 Powieści historyczne opowiadające o historii Polski na przełomie XV-XVI wieku Paziowie króla Zygmunta Historia żółtej ciżemki Krysia bezimienna Czyta: Joanna Lissner

Paziowie króla Zygmunta MP3 (Płyta CD) – Domańska Antonina
Powieść historyczna rozgrywają się na dworze króla Zygmunta Starego, pokazując tak ważne wydarzenia jak zawieszenie dzwonu Zygmunta w 1520 roku czy Hołd pruski w 1525. Barwna opowieść o życiu dworskim zdominowanym przez dowcipne figle 7 paziów królewskich. Czyta: Joanna Lissner. Czas nagrania: 425 minut.

Krysia Bezimienna. Książka audio CD MP3 – Antonina Domańska
Powieść historyczna dla młodzieży. Akcja toczy się w Polsce w czasach Anny Jagiellonki. Krysia, przygarnięta z litości sierota, dzięki swym opiekunom trafia na dwór królewski. Nikt nie zna jej pochodzenia, wiadomo tylko, że na jej życie czyha tajemniczy mężczyzna w czarnym płaszczu. Czyta Joanna Lissner. Czas nagrania: 320 minut.

Historia żółtej ciżemki Lektura z opracowaniem – Domańska Antonina
W serii tej znajdziemy arcydzieła literatury polskiej i światowej przeznaczone dla młodszych czytelników. Stanowią one jednocześnie lektury dla uczniów szkół podstawowych. Ładne, profesjonalnie wydane, szyte książki.

Historia żółtej ciżemki - Domańska Antonina

Historia żółtej ciżemki – Domańska Antonina

 

Bohater powieści, Wawrzek, uwielbia rzeźbić w drewnie. W rodzinnej wsi, Porębie, chłopiec nie znajduje zrozumienia dla swego talentu, ani nie ma szansy go rozwinąć. Wyrusza więc do Krakowa, by uczyć się od najlepszych. Nie łatwo jest ośmioletniemu chłopcu, który nigdy nie opuszczał rodzinnych stron, dostać się do wielkiego miasta, ani sobie w nim poradzić. Spotyka złych i dobrych ludzi, musi stawić czoła niebezpieczeństwom, nauczyć się żyć w mieście. Trafia wreszcie do pracowni mistrza, gdzie pomaga przy tworzeniu wspaniałego ołtarza…

Historia żółtej ciżemki - Domańska Antonina

Historia żółtej ciżemki – Domańska Antonina

 

W 1867 roku przystąpiono do renowacji ołtarza Wita Stwosza w Krakowie, znaleziono wtedy owinięty pajęczyną trzewik średniowiecznego robotnika, zgubiony przed czterystu laty… Do kogo należała znaleziona tajemnicza żółta ciżemka? Skąd tam się wzięła? Książka Antoniny Domańskiej podaje odpowiedź

Skarby biblioteki narodowej

skarby biblioteki narodowej

„Wiadomości brukowe” (wybór)

 

„Wiadomości brukowe” to pismo, które stało się organem prasowym Towarzystwa Szubrawców – organizacji powstałej w lutym 1817 roku. Głównym celem Towarzystwa była walka z wadami narodowymi. Chodziło miedzy innymi o pijaństwo, pieniactwo, tytułomanię, lekceważenie nauki. Członkowie Towarzystwa mieli przede wszystkim doskonalić się sami, następnie zaś wytykać wady społeczeństwu i walczyć o jego naprawę. Publikację opatrzono przypisami oraz obszernym wstępem.

Świadomość teatru
Pierwsza na rynku wydawniczym antologia tekstów o polskim teatrze drugiej połowy XX wieku. Zebrane w jednym tomie manifesty, wypowiedzi programowe i autokomentarze najważniejszych twórców polskiego teatru niezwykle interesująco dokumentujące ich świadomość artystyczną są kluczem do interpretacji postaw twórczych oraz największych dzieł…

Samoświadomość i jakość życia
Książka powstała w związku z 40-leciem pracy naukowej Profesora Zbigniewa Zaborowskiego. W książce znalazły się artykuły uczniów, współpracowników i przyjaciół Profesora na tematy związane między innymi z jego twórczością naukową. Autorzy artykułów na ogół odwołują się do koncepcji i teorii Profesora Zaborowskiego (m.in.. Koncepcja struktury…

Zabawy Przyjemne i Pożyteczne (1770 - 1777) Tom I - Julian Platt

Zabawy Przyjemne i Pożyteczne (1770 – 1777) Tom I – Julian Platt

 

Tygodnik wydawany w Warszawie w latach 1770 – 1777, to pierwsze polskie czasopismo o charakterze literackim. W wyborze znalazły się teksty dotyczące nauki, kultury i problemów ekonomicznych, a także utwory poetyckie.

Przyjemne nieistnienie – Stefko Jolanta
Nowy Tom wierszy laureatki Nagrody Kościelskich! Przyjemne nieistnienie to najnowszy tom wierszy jednej z najwybitniejszych poetek młodego pokolenia. Tom podnosi niezwykle aktualną tematykę, stawia pytania o sens życia, cierpienia, miłości oraz życia z drugim człowiekiem. Jolanta Stefko – laureatka Nagrody Kościelskich za rok 2006. Drukowała…

Utwory prozatorskie na łamach Zabaw przyjemnych i Pożytecznych – Urbańska Monika
Autorka wykonała pracę, która od dłuższego czasu jawiła się oświeceniowym literaturoznawcom jako szczególnie ważna i pilna. W przyjętej przez badaczy opinii, „Zabawy Przyjemne i Pożyteczne” stanowiły swoistą „szkołę” poezji stanisławowskiej i są tej poezji obfitym zbiorem. Niżej się ceni i mniejszą zwraca się uwagę na obecność prozy…

Zawsze powroty. Dzienniki podróży – Hartwig Julia
Drugie, przejrzane, poprawione i uzupełnione wydanie dziennika wybitnej poetki. Zebrane tu zapiski Julii Hartwig obejmują okres jej podróży do Francji i USA w latach 80. i 90. Autorka odsłania tutaj, ukryte dotąd pod inicjałami, nazwiska bohaterów. Znajdziemy tu obszerną galerię portretów przyjaciół, w tym niemal cały <>….

skarby biblioteki narodowej

Wybór pism - Piłsudski Józef

Wybór pism – Piłsudski Józef

 

W książce zamieszczono teksty Piłsudskiego powstałe w czasie działalności konspiracyjnej (Bibuła), wspomnienia z Syberii (Bunt więzienny w Irkucku) i walk I Brygady (Moje pierwsze boje), okolicznościowe przemówienia (np. Przemówienie przy składaniu prochów Słowackiego do grobów wawelskich, 26 VI 1927 r.), rozkazy (Pierwszy rozkaz do Wojska Polskiego czy Rozkaz do żołnierzy z 22 V 1926 r.) oraz listy i odczyty.

Najdawniejsze zabytki języka polskiego - Praca zbiorowa

Najdawniejsze zabytki języka polskiego – Praca zbiorowa

 

Początki języka polskiego giną w pomroce dziejów, się-gają one epoki, w której język prasłowiański, wspólna podstawa wszystkich języków słowiańskich, począł się wyraźnie rozpadać na mniejsze całości językowe1. Proces rozdrabniania się języka prasłowiańskiego, który zresztą nigdy nie tworzył bezwzględnie jednolitej całości, odbywał się bardzo powoli. Trzeba było na to całych wieków, by się z niego rozwinęły poszczególne języki słowiańskie. Dzisiejszy stan językowy słowiańskiego świata przedstawia, jak wiadomo, tego rodzaju obraz: na południu poziemia przez Słowian zamieszkałego stykamy się z językami: słoweńskim, serbskim (serbsko-chorwackim), macedońskim i bułgarskim. Jest to tak zwana południowo słowiańska grupa językowa. Języki północnosłowiańskie dzielimy na dwie części: wschodnią i zachodnią.

To nie powinno sie zdarzyć

To nie powinno się zdarzyć - James Herriot

To nie powinno się zdarzyć – James Herriot

 

W drugim tomie zabawnych wspomnień Jamesa Herriota z cyklu WSZYSTKIE STWORZENIA MAŁE I DUŻE l ekarz leczy rozmaite zwierzęta, od koni wyścigowych po psy, uczestnicząc jednocześnie w życiu ich właścicieli, barwnych postaci z gór Yorkshire. Jego stołem operacyjnym są oblane słońcem pola, a miejscem pracy – kręte górskie drogi oraz budynki z szarych kamieni. Życie domowe nieustannie ubarwiają mu lekkoduch Tristan i błyskotliwy, lecz kapryśny pracodawca, Siegfried Farnon, autor dewizy życiowej: „Bardzo cieniutka granica dzieli naprawdę dobrego weterynarza od piramidalnego głupca”. „Herriot potrafi śmiać się z siebie, a jego zauroczenie pięknem krainy, w której pracuje, jest zaraźliwe”. „

To mi się uda – Geue Bernhard
Znowu masz jak najlepsze zamiary? Przeczuwasz, że znowu nie zdołasz ich zrealizować? Temu można zapobiec! Każdy człowiek ma wystarczającą ilość sił i środków, by pozytywnie się rozwijać. Autor podaje 27 skutecznych technik i praktycznych strategii, które są niewyczerpanym źródłem dla każdego, kto chce zmienić swoje życie. Nie odnajdziesz tu…

Kto przewodzi nie musi zarządzać – Slater Robert
„Kto chce odnieść sukces, musi być gotów do wprowadzenia i podejmowania zmian, pokonywania biurokratycznych barier oraz musi posiadać współpracowników, którzy wraz z nim podążają tym samym szlakiem. Jack Welch pokazuje na kartach tej książki, jak wygląda droga GE do sukcesu. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy pragną poznać modelowy…

Tajemnice innego świata – Bastian Bernard
W książce Tajemnice innego świata Autor odpowiada na większość pytań, jakie sobie zadajemy na temat rzeczywistości istniejącej poza światem widzialnym. Czerpiąc z własnego doświadczenia na tym polu oraz z bogactwa swej wiedzy medycznej, filozoficznej i teologicznej, jak i formacji duchowej, Bernard Bastian ukazuje historię owych zjawisk z…

to nie powinno sie zdarzyc

Czy to się mogło zdarzyć? – Bierce Ambrose

 

Niewytłumaczalne zdarzenia, aura niesamowitości, zaskakujące zwroty akcji. Codzienność przeobraża się w mrożące krew w żyłach opowieści, w których światy żywych i umarłych się przeplatają. A na wszystkim nieustannie ciąży niewiadoma przeszłość. Czy to się mogło zdarzyć? Klasyczne fabuły i błyskotliwie nakreślone postaci pod piórem Bierce`a układają się w pełną zagadek, mroczną lekturę. Uroku dodaje jej koloryt Ameryki połowy XIX wieku: miasteczka, bezdroża, zapomniane miejsca i groźne wąwozy.

Jeździec na niebie i inne opowiadania – Bierce Ambrose
Ambrose Bierce jako młody weteran wojny secesyjnej porzucił posadę strażnika w banku, by zając się literaturą. Zyskał powodzenie jako dziennikarz, pamflecista, wreszcie jako twórca popularnych opowiadań, w których wątki wojenne sąsiadują z historiami o duchach i mordercach. Bierce, ojciec amerykańskiej makabreski, jest zarazem doskonałym…

To się zdarza – Paździerz Irena
Irena Paździerz – powieściopisarka i nowelistka, debiutowała w 1988 r. Opowiadaniem Kawiarniane nastroje. Laureatka ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Stefana Żeromskiego (2003), zorganizowanego przez Kielecki Oddział ZLP. Od 2000 r. Uczestniczy w pracach Zarządu tego Oddziału. Zachęcam do lektury tej książki. Zapewniam, że po rzetelnej…

Nic nie zdarza się przypadkiem - Terzani Tiziano

Nic nie zdarza się przypadkiem – Terzani Tiziano

 

Historia tej podróży nie jest dowodem na to, że nie ma lekarstwa na pewne choroby i że wszystko, co uczyniłem, szukając go, niczemu nie posłużyło. Przeciwnie: wszystko, łącznie z samą chorobą posłużyło bardzo wielu rzeczom. W ten sposób byłem zmuszony zrewidować moje priorytety, zastanowić się, zmienić perspektywę, a przede wszystkim zmienić życie.

Czarna księga – Rankin Ian
Rebus ma wrażenie, że jego życie zamienia się w jakąś czarną komedię. Niespodziewanie pojawia się brat inspektora niedawno wypuszczony z więzienia, rzuca go przyjaciółka, a on sam musi spać na kanapie we własnym mieszkaniu, które wynajął wcześniej studentom. Wcale nie lepiej się dzieje na polu zawodowym: jego przyjaciel Brian, także policjant,…

Nie zadręczaj się drobiazgami kobieto – Carlson Kristine
Są sprawy, które może zrozumieć tylko kobieta… Mimo ogromnych zmian społecznych, jedna rzecz pozostała niezmienna – kobiety świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach kryzysowych, ale zarazem pozwalają by przytłaczały je błahostki. „Nie zadręczaj się drobiazgami” pokazuje, jak odnaleźć spokój i wśród chaosu dzisiejszego…

Cieszę się życiem – Dul Agnieszka
Agnieszka Dul. Rocznik ’76. Każdy czytelnik w zbliżonym wieku odnajdzie w Jej Dzienniczku fragment własnej przeszłości, swojego dzieciństwa, utrwalony w świetnie uchwyconych szczegółach opisujących kolejne dekady – czy to w postaci bonów na wymarzonego fiata 126p, czy też problemów z kupnem komunijnych bucików. Odnajdzie się w tym…

to nie powinno sie zdarzyc

To co się nigdy nie zdarza - Holt Anne

To co się nigdy nie zdarza – Holt Anne

 

Norweska mistrzyni kryminałów. Zima 2004 roku. W okolicach Oslo dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Odnajdywane są kolejne zbezczeszczone zwłoki norweskich celebrytów. Czy ofiary łączy coś oprócz tego, że wszystkie były powszechnie znane? I czy wszystkich zbrodni dokonał jeden zabójca? Yngvar Stubo, komisarz z Centrali Policji Kryminalnej w Oslo, i Inger Johanne Vik, psycholog zajmująca się kryminalistyką, właśnie zostali rodzicami. Inger Johanne, mimo licznych nowych obowiązków, pomaga mężowi w śledztwie. Wyraźnie symboliczne okaleczenia zwłok przypominają jej coś, o czym chciałaby zapomnieć.

Co dr House wie o medycynie – Holtz Andrew
„Każdy student medycyny zna anegdotę o zebrze: Gdy słyszysz tętent kopyt, nie spodziewaj się, że zobaczysz zebrę. Poza Afryką, słysząc ten odgłos, przeważnie spodziewamy się ujrzeć konia.” „Co dr House wie o medycynie” to fascynująca książka autorstwa dziennikarza medycznego, Andrew Holtza, próbującego ustalić, co w…

Coś się kończy coś się zaczyna – Sapkowski Andrzej
Alternatywne zakończenie sagi o wiedźminie. Magia, czarownice i kosmiczne bitwy. Koty, koty, po trzykroć koty! Sapkowski ma fenomenalny dar narracji, wymyślania sensacyjnych wydarzeń, tworzenia sugestywnego nastroju, stopniowania napięcia. Tudzież błyskotliwe, z lekka cyniczne poczucie humoru: trzeźwiące, pozwalające tropić mniej lub bardziej…

Co dwie głowy, to nie jedna – Anne Mazer
Abby leży chora w domu podczas, gdy w szkole dobierane są grupy do pracy nad projektami naukowymi na szkolny festiwal nauki. Powrót Abby do szkoły jest wystarczająco trudny ze względu na jej brzydki kaszel i jeszcze gorszą fryzurę. Na dokładkę okazuje się, że osobą, z którą ma pracować nad projektem naukowym jest… chłopiec! Abby musi znaleźć…

Grzeczne dziewczynki się nie bogacą. 75 błędów, które utrudniają kobietom osiągnięcie niezależności finansowej - Lois P. Frankel

Grzeczne dziewczynki się nie bogacą. 75 błędów, które utrudniają kobietom osiągnięcie niezależności finansowej – Lois P. Frankel

 

> > Możesz kupić komplet w niższej cenie! Przejmij kontrolę nad swoim życiem i zostań bogata Żyjesz nie tak, jak byś chciała? Myślisz o innych, zaniedbując siebie? Wybierasz bezpieczeństwo i przesadną uczciwość? Stwarzasz sobie sztuczne ograniczenia? Pozwalasz innym kontrolować Twoje życie i Twoje finanse? Powiem Ci, skąd się to bierze. Otóż zachowania, których nauczyłaś się jako dziewczynka, nie pozwalają Ci zostać niezależną kobietą, swobodnie podążającą za marzeniami. Wyjaśnię Ci szczerze i otwarcie, dlaczego popełniasz wszystkie lub niektóre z 75 błędów finansowych przeszkadzających kobietom w zdobyciu bogactwa, na jakie zasługują. Odkryj, jak ogranicza Cię Twój sposób myślenia o sprawach finansowych: dlaczego utknęłaś w miejscu, w uzależniającym związku czy w pracy, gdzie zarabiasz mniej, niż powinnaś. Wierz mi, że możesz przejąć kontrolę nad swoim życiem i zarabiać więcej pieniędzy, niż Ci się marzyło w najśmielszych snach. Przestań wierzyć w mity, które od dziecka wmawia Ci otoczenie: że pieniądze szczęścia nie dają, że lepiej być dobrym niż bogatym, że jak będziesz ciężko pracować, to pieniądze przyjdą same. Przestań popełniać błędy „grzecznych dziewczynek”: błąd 4: brak dążenia do wygranej. Uprzejmie, cicho, nie myśląc o sobie — tak grę finansową prowadzą „grzeczne dziewczynki”; błąd 10: analfabetyzm finansowy. Wiedza to potęga. Naucz się, jak mądrze kupować i dokonywać transakcji bankowych; błąd 20: szukanie emocjonalnego oparcia w wydawaniu pieniędzy. Zrozum swoje emocje: nie kupuj tylko po to, by poprawić sobie humor; błąd 45: oszczędzanie zamiast…

Grzeczne dziewczynki nie awansują. 101 błędów popełnianych przez kobiety, które nieświadomie niszczą własną karierę – Lois P. Frankel
Chcesz być szanowana w pracy? Przeczytaj tę książkę. Przełam stereotypy Poznaj swoją osobowość Naucz się przemawiać i pokonaj nieśmiałość Kontroluj swoje zachowanie Pracujesz bez chwili wytchnienia? Przed podjęciem każdej decyzji konsultujesz się ze współpracownikami, znajomymi i rodziną? Denerwuje Cię każda, nawet nieznacząca krytyka Twojej…

Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu a przebojowe kobiety robią karierę – White Kate MTBX
Przez wiele lat Kate White prowadziła życie grzecznej dziewczynki – potulnie wsłuchiwała się w czyjeś polecenia i wykonywała je, starała się przypodobać ludziom, pracowała za trzech – do momentu aż pominięto ją w rekrutacji na stanowisko redaktor naczelnej pisma, którym zarządzała od paru miesięcy. W końcu zdała sobie sprawę, że jedyną drogą do…

Grzeczne dziewczynki nie negocjują. Podręcznik negocjacji dla kobiet, które wiedzą, czego chcą przy stole negocjacyjnym – Leslie Whitaker, Elizabeth Austin
Nieśmiało czekasz, aż inni zauważą Twoją ciężką pracę? Ukrywasz swoje potrzeby, bo jesteś zbyt miła i łagodna? Chodzisz wokół innych na paluszkach? Cóż, moja droga, to nie jest najlepsza taktyka negocjacyjna. Jeśli nie chcesz zarabiać mniej niż mężczyźni, przestań być grzeczną dziewczynką. Pamiętaj, że my — kobiety — możemy negocjować lepiej…

Nie lękaj się lęku - Kalckreuth Elftraud

Nie lękaj się lęku – Kalckreuth Elftraud

 

Lęk najczęściej wydaje się nam naszym wrogiem, z którym musimy walczyć albo przed którym powinniśmy uciekać. Ale może też być dla nas szansą, leczniczym impulsem, dzięki któremu zaczniemy się uważniej przyglądać naszemu życiu. Lęk bowiem pobudza i dodaje odwagi, obdarza nas wolnością, jeśli spokojnie przyjmujemy całą prawdę o nim. Do takiego spojrzenia na własne lęki zachęca Autorka niniejszej publikacji. Krok po kroku udowadnia, że strach toruje drogę szczerości wobec samego siebie, sprawiając, że dostrzegamy w końcu to, co usiłowaliśmy zepchnąć do podświadomości. Na przykładach z życia codziennego – poczynając od wszelkich lęków wyniesionych z dzieciństwa, aż po obawy związane ze starością – pokazuje, że lęk może się stać naszym przyjacielem, jeśli tylko zwrócimy się ku niemu i spróbujemy go zrozumieć. Dzięki temu żaden lęk nie będzie nam już straszny.

Nie lękaj się! – Gugliemoni Luigi, Negri Fausto
„Na ostatnim spotkaniu przed uroczystością bierzmowania ksiądz Paweł, katecheta, odezwał się w te słowa: – Wiele dzieci, także starszych od was, czasami pyta mnie: Księże psorze, do czego przydaje się wiara? Jaki pożytek może mi przynieść to, że wierzę w Boga?” Książka próbuje odpowiedzieć na to właśnie pytanie.

Wielka księga dziecka – Gebauer-Sesterhenn Brigit, Praun Manfred
Sen, zabawa, jedzenie, przytulanie, pielęgnacja… Jak rozpoznać i zaspokoić potrzeby dziecka? Jak stać sie dobrą rodziną?

Świat w liczbach 2006 07

Świat w liczbach 2002 - praca zbiorowa

Świat w liczbach 2002 – praca zbiorowa

 

Jeżeli potrzebujesz aktualnych informacji o współczesnym świecie na tak różnorodne tematy, jak geografia, populacja, demografia, biznes, finanse, ekonomia, przestępczość, transport, turystyka, społeczeństwo i kultura nie znajdziesz bardziej wiarygodnego i bogatego źródła niż „Świat w liczbach”, opracowanego przez wybitnych specjalistów „The economist”. Wydanie najnowsze zostało dokładnie zaktualizowane i zweryfikowane. Dodatkowo opracowano tematy dotyczące strefy euro, środowiska naturalnego oraz innowacyjności w biznesie.

Świat wokół mnie. Liczby – praca zbiorowa
Ta kolorowa książeczka pozwoli dwulatkom poznawać otoczenie i ćwiczyć umiejętność rysowania dzięki szablonom do obrysowywania przedmiotów.

Ćwiczenia z liczbami – praca zbiorowa
Książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwala poprzez zabawę uczyć młodego człowieka cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celu.

Swiat w liczbach 2006 07

Świat w liczbach – Sądowska Sylwia, Sądowski Piotr, Klimek Monika i inni

 

Niniejsza publikacja to aktualny obraz współczesnego świata. W formie tabeli i zestawień zaprezentowano szereg najciekawszych danych liczbowych, dotyczących wielu dziedzin, a w szczególności geografii, demografii, ekonomii i finansów publicznych państw, turystyki i ochrony środowiska oraz obecnego życia kulturalnego.

Księga życzeń – Dorota Sądowska, Sylwia Sądowska
Zbiór życzeń na różne okazje. Radziłem się starego gazdy,powiedział: – Daj jej wszystkie gwiazdy! Może to uczynię w niebie, A narazie dam ci siebie….

Słownik Bohaterów Literackich – Kozicka Dorota
Słownik zawiera charakterystyki około 400 postaci literackich występujących w dziełach literatury polskiej i światowe – zarówno tych występujących w jednej książce, jak i tych, które pojawiają się w wielu lekturach. Postacie ułożone są w porządku alfabetycznym. Każda notka uzupełniona jest o informacje dotyczące ekranizacji, adaptacji filmowych…

O rozwiązywaniu równań w liczbach całkowitych - Wacław Sierpiński

O rozwiązywaniu równań w liczbach całkowitych – Wacław Sierpiński

 

Chcąc przybliżyć miłośnikom matematyki problematykę teorii liczb, przedstawiamy książkę znanego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego, która po raz pierwszy ukazała się w 1956 roku nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Dzięki przystępnemu i atrakcyjnemu ujęciu znalazła ona wielu czytelników. Elementarny poziom publikacji sprawia, że mogą z powodzeniem sięgać po nią nawet uczniowie gimnazjów interesujący się matematyką. Tematem książki są równania, których rozwiązań poszukuje się w zbiorze liczb całkowitych. Rozwiązane całościowo problemy autor zaopatrzył w informacje historyczne dotyczące szukania tych rozwiązań. Od pierwszego wydania tej publikacji upłynęło już ponad 50 lat. W tym czasie w dziedzinie rozwiązywania równań w liczbach całkowitych bardzo dużo się zmieniło i pewne stwierdzenia zawarte w tekście wymagały komentarza. Wydanie drugie zostało zatem opatrzone przypisami merytorycznymi, które przygotowali Profesorowie Andrzej Schinzel i Jerzy Browkin. Życzymy wszystkim, którzy sięgną po to wydanie książki, przyjemnej podróży w świat teorii liczb.

O rozwiązywaniu równań w liczbach całkowitych – Sierpiński Wacław
Chcąc przybliżyć miłośnikom matematyki problematykę teorii liczb, przedstawiamy książkę znanego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego, która po raz pierwszy ukazała się w 1956 roku nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Dzięki przystępnemu i atrakcyjnemu ujęciu znalazła ona wielu czytelników. Elementarny poziom publikacji sprawia, że…

Rozwiązywanie problemów w organizacji – Łasiński Gabriel
Praca w grupach (zespołach) coraz częściej staje się nieodłącznym elementem kultury organizacyjnej firmy. Uważa się, że taka forma realizacji zadań i rozwiązywania problemów będzie w przyszłości decydować o przewadze konkurencyjnej. Praktyczną formą pracy grupowej jest moderacja, posiadająca własne procedury, metody i techniki. Odróżnia ją od…

Życie polskie w dawnych wiekach – Łoziński Władysław
W dzienniku zmarłego na emigracji Jana Lechonia znajdujemy opis snu, w którym poeta widział stare ryciny przedstawiające barwne postacie XVII stulecia, husarzy i lisowczyków, a wszystko razem przypominało mu Życie polskie w dawnych wiekach Władysława Łozińskiego. Ten pierwszy w naszej literaturze historycznej całościowy opis staropolskich…

Swiat w liczbach 2006 07

Klasyfikacja Zasobów Glebowych Świata 2006

Klasyfikacja Zasobów Glebowych Świata 2006

 

Pierwsza oficjalna wersja Klasyfikacji Zasobów Glebowych Świata (World Reference Base for Soil Resources – WRB) ukazała się na 16. Światowym Kongresie Gleboznawczym w Montpellier w roku 1998. Jednocześnie została ona uznana przez Międzynarodową Unię Gleboznawczą (IUSS) za system służący celom korelacji i komunikacji. Po ośmiu latach zbierania danych i intensywnego testowania systemu na całym świecie powstała nowa wersja klasyfikacji WRB. Publikacja niniejsza stanowi efekt pracy zarówno autorów wersji wcześniejszych, jak i licznej grupy gleboznawców, którzy uczestniczyli w pracach Grupy Roboczej WRB Międzynarodowej Unii Gleboznawczej. Globalizacja wymaga harmonizacji i korelacji terminologii naukowej zarówno w gleboznawstwie, jak i innych naukach. Wyrażamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie istotnym wkładem w gleboznawstwo i dzieło upowszechniania wiedzy o glebie w społeczeństwie. Powstanie publikacji umożliwił długotrwały wysiłek dużej grupy ekspertów wsparty organizacyjnie przez Międzynarodową Unię Gleboznawczą, Międzynarodowe Centrum Informacji o Glebie (ISRIC) i Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych (FAO).

Klasyfikacja zasobów glebowych świata /UMK/
Po czterech latach intensywnej pracy, która rozpoczęła się po zakończeniu XV Światowego Kongresu Gleboznawczego (1994, Acapulco, Meksyk), Grupa Robocza Bazy Referencyjnej Międzynarodowego Towarzystwa Gleboznawczego przygotowała trzy publikacje przedstawiające obecny stan opracowania Klasyfikacji Zasobów Glebowych Świata (Worid Reference Base…

(e) Polska Klasyfikacja Obiektów Budowlanych ze stawkami VAT 2009
Stan prawny na dzień 1 stycznia 2009 Zaktualizowana klasyfikacja PKOB, uwzględniająca stawki podatku VAT, przydatna dla firm budowlanych w Polsce.

Początki chrześcijańskiego świata (312 - 394)

Początki chrześcijańskiego świata (312 – 394)

 

Początki chrześcijańskiego świata  to jedna z najnowszych książek Paula Veyne?a (ur. 1930), francuskiego archeologa i historyka, profesora College de France, wybitnego specjalisty w zakresie historii starożytnego Rzymu. IV wiek był okresem przełomowym dla pozycji chrześcijaństwa w cesarstwie rzymskim. Z niewielkiej sekty, prześladowanej jeszcze w pierwszych latach tego stulecia, przekształciło się ono w wyznanie panujące w całym rozległym imperium. Veyne analizuje przyczyny, warunki i przebieg tego procesu od nawrócenia się cesarza Konstantyna Wielkiego na nową wiarę w 312 roku, kiedy mieszkańcy państwa nadal w ogromnej większości wyznawali wierzenia pogańskie, po edykty cesarza Teodozjusza I, zakazujące sprawowania w imperium kultów innych niż ortodoksyjne chrześcijańskie.

Początki chrześcijańskiego świata (312-394) – Veyne Paul
Początki chrześcijańskiego świata to jedna z najnowszych książek Paula Veyne’a (ur. 1930), francuskiego archeologa i historyka, profesora College de France, wybitnego specjalisty w zakresie historii starożytnego Rzymu. IV wiek był okresem przełomowym dla pozycji chrześcijaństwa w cesarstwie rzymskim. Z niewielkiej sekty, prześladowanej…

Historia muzyki chrześcijańskiej
Mistyczny charakter i siła muzyki zawsze intrygowały filozofów i artystów. Muzya, która uwalnia od wpływu złych duchów i wprowadza człowieka w uzdrawiające światło, pojawia się w micie o Orfeuszu. Jego gra na lirze była w stanie oswoić nawet mieszkańców krain podziemia. Podobna moc przypisywana była tym naśladowcom Chrystusa, którzy żyli w…

Placówka Basilisk

Placówka Basilisk - Weber David

Placówka Basilisk – Weber David

 

Honor Harrington obejmuje dowództwo wiekowego krążownika HMS Fearless, uzbrojonego w eksperymentalną, niezbyt skuteczną broń. Mimo to w czasie dorocznych manewrów floty udaje się jej zniszczyć flagową jednostkę „Agresorów”, za co zostaje oddelegowana do układu planetarnego Basilisk, miejsca zsyłki dla najgorszych oficerów. To jednak dopiero początek kłopotów. W układzie tym kwitnie przemyt, tubylcy z jedynej z zamieszkanych planet zażywają narkotyk wywołujący atak furii, a pobliska Ludowa Republika Haven knuje coś paskudnego. Harrington ma do dyspozycji tylko niesprawny krążownik i buntującą się, zdemoralizowaną załogę, a przełożeni wymagają od niej zaprowadzenia porządku w całym układzie. Wszyscy przeciwnicy Harrington popełnili jednak poważny błąd. Rozwścieczyli ją…

W rękach wroga – Weber David
Honor Harrington, już jako pełnoprawny oficer Królewskiej Marynarki i dowódca eskadry, otrzymuje rozkaz, w wyniku którego wpada w zasadzkę zastawioną przez wyjątkowo uzdolnionego admirała. Ma dwa wyjścia: stoczyć bitwę, w której straci okręt i załogę, albo poddać okręt i uratować. Wybiera to drugie, na honorowych warunkach. Okazuje się jednak,…

Córka Galileusza – Sobel Dava
Dava Sobel, od lat zafascynowana Galileuszem i listami jednej z jego córek, klauzurowej zakonnicy, napisała niezwykłą biografię człowieka, którego Albert Einstein nazwał ojcem nowożytnej nauki. Spośród trojga nieślubnych dzieci Galileusza Virginia w największej mierze odziedziczyła po nim inteligencję, pracowitość i wrażliwość. Urodzona w roku…

Przysięga mieczy – Weber David
Bahzell Bahnakson z hradani Koniokradów nie jest rycerzem w lśniącej broni. Jest hradani, członkiem rasy znanej z swych niekontrolowanych napadów szału, krwiożerczych skłonności i niezdolności do cywilizowanego zachowania. Żadna z pozostałych Pięciu Ras ludzi nie lubi hradani. Poza swym etnicznym obciążeniem, Bahzell ma własne problemy, z…

Placowka Basilisk

Placówka Basilisk – Weber David

 

Honor Harrington obejmuje dowództwo wiekowego krążownika HMS Fearless, uzbrojonego w eksperymentalną, niezbyt skuteczną broń. Mimo to w czasie dorocznych manewrów floty udaje się jej zniszczyć flagową jednostkę „Agresorów”, za co zostaje oddelegowana do układu planetarnego Basilisk, miejsca zsyłki dla najgorszych oficerów. To jednak dopiero początek kłopotów. W układzie tym kwitnie przemyt, tubylcy z jedynej z zamieszkanych planet zażywają narkotyk wywołujący atak furii, a pobliska Ludowa Republika Haven knuje coś paskudnego. Harrington ma do dyspozycji tylko niesprawny krążownik i buntującą się, zdemoralizowaną załogę, a przełożeni wymagają od niej zaprowadzenia porządku w całym układzie. Wszyscy przeciwnicy Harrington popełnili jednak poważny błąd. Rozwścieczyli ją…

Placówka - Prus Bolesław

Placówka – Prus Bolesław

 

– Notatki na marginesie – Cytaty, które warto znać – Streszczenie. Opracowanie Biografia Bolesława Prusa Kalendarium życia i twórczości Okoliczności powstania Placówki Obraz wsi polskiej w powieści Prusa Obrona ziemi Cytaty, które mogą się przydać Indeks komentarzy do tekstu

Omyłka – Prus Bolesław
Wydanie z opracowaniem. Opracowanie Biografia Bolesława Prusa Kalendarium życia i twórczości Czas i miejsce akcji Plan wydarzeń Bohaterowie – charakterystyka Postać narratora i narracja Problematyka Indeks komentarzy do tekstu

Antygona – Sofokles
Treść i wyczerpujące opracowanie lektury „Antygona” Sofoklesa. Publikacja opatrzona została przypisami i objaśnieniami tak by była całkowicie zrozumiała dla czytelnika. W książce również: cytaty, które warto znać, streszczenie i biografia pisarza.

Placowka Basilisk

Zarządzanie placówką oświatową z płytą CD - Gawroński Krzysztof, Stefan Arkadiusz

Zarządzanie placówką oświatową z płytą CD – Gawroński Krzysztof, Stefan Arkadiusz

 

Książka porządkuje wiedzę z zakresu organizacji oraz prawnych aspektów działalności szkół i placówek oświatowych. Autorzy przedstawili w niej zadania dyrektorów oraz organów prowadzących szkoły i sprawujących nadzór pedagogiczny. Omówili m.in.: * zasady prowadzenia szkół i placówek oświatowych, * organizację roku szkolnego, * kontrole uprawnione, * dokumentację organizacji pracy w szkole i placówce oświatowej, * wykorzystanie technologii informacyjnej w zarządzaniu szkołą.

Uzdrawianie przez drogę krzyżową (Płyta CD) – Wons Krzysztof
Nagranie drogi krzyżowej „na żywo”. Jej tematem jest przede wszystkim nawrócenie, czyli odwrócenie się od grzechu i wewnętrzne sięgniecie do Źródła, do Chrystusa. Drogę krzyżową prowadzi – obecnie najwybitniejszy w Polsce – specjalista duchowości, kierownik duchowy i spowiednik, znany i uznany rekolekcjonista, ks. Krzysztof Wons.

Dyrektor szkoły
Źródłem wiedzy o problemach w tym przypadku jest serwis Prawo Oświatowe prowadzony przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Zgromadzone w nim ogromne zasoby pytań od wykorzystujących publikację dyrektorów i kadry oświatowej, a przede wszystkim odpowiedzi udzielane przez specjalistów ? doświadczonych prawników, pracowników administracji…

Zarządzanie placówką oświatową

Zarządzanie placówką oświatową

 

Style kierowania Organizacja pracy szkoły Wychowanie i bezpieczeństwo Współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym

(e) Zarządzanie jakością
Kompendium wiedzy na temat zarządzania jakością. Książka przeznaczona jest głównie dla studentów i przedsiębiorców. Zawiera wiele definicji, wykresów oraz rysunków ilustrujących zagadnienia związane z tematem i pomocnych w lepszym zobrazowaniu – a co za tym idzie – i w zrozumieniu pojęcia jakości.

Zarządzanie zespołami
Zarządzanie ludźmi jest udręką? Zmień to! Buduj stabilny i efektywny zespół Usprawnij komunikację w grupie Stań się mentorem dla współpracowników Kierowanie zespołem: instrukcja w kieszeni Nawet najbardziej zgrany zespół składa się z indywidualnych osób. Tarcia między nimi tak naprawdę są nieuniknione. Doskonały lider potrafi więcej, niż tylko…

 

Przeczytaj także