Heather Morris Opowieści o nadziei – nowość

Heather Morris Opowieści o nadziei – nowość od autorki Tatuażysty z Auschwitz Podróży Cilki. Pisarka powraca do spotkania, które całkowicie odmieniło jej życie. Co dała jej umiejętność słuchania i otwarcie się na drugiego człowieka? O tym pisze w swojej najnowszej książce. Premiera już pod koniec lutego!

Heather Morris Opowieści o nadziei

Opowieści o piekle

Pierwsza powieść, która przyniosła Heather Morris międzynarodowy rozgłos to Tatuażysta z AuschwitzInspiracją do jej napisania było spotkanie Morris z Lalem Sokolovem, byłym więźniem, który został przydzielony do tatuowania numerów na przedramionach nowych osadzonych.

Mężczyzna w piekle obozu spotkał miłość swojego życia: młodą kobietę, żydówkę o imieniu Gita. Obojgu udało się przetrwać Auschwitz, odnaleźć po wojnie i wziąć ślub. Swoje przeżycia mężczyzna nosił w sobie przez całe życie, nie mówił o nich, obawiając się, że zostanie posądzony o kolaborację z Niemcami. Podzielił się nimi z Morris dopiero będąc już starszym człowiekiem, w kilka lat po śmierci ukochanej żony.

Lale opowiedział Heather także historię Cilki Klein, młodej dziewczyny, którą poznał w obozie. Jej tragiczne losy – 3 lata walki o przetrwanie w Auschwitz i zsyłkę do syberyjskiego łagru po zakończeniu wojny – Heater Morris opisała w swojej drugiej książce pt. Podróż Cilki.

Heather Morris Opowieści o nadziei – nowość 

Opowieści o nadziei to w pewnym sensie uzupełnienie poprzednich książek Heather Morris.

Tym razem autorka opowiada o relacji, jaka połączyła ją z Lalem Sokolovem. Opisuje ich przyjaźń, zdobywanie wzajemnego zaufania i zmianę, jaką oboje przeszli pod wpływem ich spotkań.

W najnowszej książce Heather Morris pisze także o innych osobach, których historie przelała na papier. Porusza również temat swoich osobistych, często niełatwych relacji z bliskimi jej osobami, między innymi z dziadkiem i matką.

Opowieści o nadziei to przede wszystkim pochwała życia i zacieśniania więzi.

Z pewnością będzie to wzruszająca lektura.

Premiera Opowieści o nadziei Hather Morris odbędzie się 24 lutego 2021 roku.
Książkę znajdziecie TUTAJ >>

Zobacz także:

Przeczytaj także