Psy pieski i bestie w baśniach

Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach to obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego miłośnika tych rozmerdanych, czworonożnych stworzeń. Nie bez przyczyny mówi się, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Towarzyszy on ludzkości już od wielu tysięcy lat. Jak zatem wygląda historia tego gatunku? Znacie najpopularniejsze legendy i mity z ich udziałem? Prezentowana dziś publikacja wprowadzi Was w niezwykły świat tych cudownych stworzeń i opowie nieco o ich przeszłości.

Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Psy pieski i bestie w baśniach – kilka słów o książce

Psy bogów i czarownic, historie ludów Afryki czy Inuitów. Ponadto saga o psie, który został królem. Psy niebiańskie, baśniowe i piekielne. To arcyciekawa i bogato ilustrowana książka o przyjaźni psa z człowiekiem. Tym samym nie pozwoli się wam nudzić i sprawi, że poznacie niesamowite historie. W relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem jest coś prawdziwego, starego, mądrego i coś pięknego. I temu, kogo nigdy nie budził ostrożny dotyk pyska ani nie słyszał ogona uderzającego energicznie o nocny stolik, umknęło w życiu coś naprawdę cennego.

Autor książki, Tor Åge Bringsværd, przebył długą i żmudną drogę przez historię świata, sięgając po literaturę ludową. To właśnie tam poszukiwał śladów najlepszego przyjaciela człowieka. Wszystko po to, by w swojej publikacji o naturze psa i jego miejscu w naszym życiu przekazać nam mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek. Dotyczących psów ze wszystkich miejsc i czasów. W związku z tym przeczytacie tu o psach od mitologii greckiej do ludów Afryki. Od religii i filozofii do kreskówek i filmów. Ponadto nie zabraknie tu opowieści o psach bogów i czarownic, czy historii opowiadanej przez lud Nyanga w Kongo o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień.

Jedno jest pewne. Czeka Was fascynująca podróż przez nietuzinkowe wierzenia, legendy i mity, w których centrum stoi pies.

Książka pt. Hau. Psy pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także