To było do przewidzenia… nowy Harry Potter znokautował książkowych rywali!

2 mln sprzedanych kopii w USA i w Kanadzie w ciągu dwóch dni, 680 tys. kopii w Wielkiej Brytanii w ciągu trzech dni – skrypt Harry Potter i Przeklęte Dziecko już oficjalnie stał się najszybciej sprzedającą się książką od czasów ostatniej części Harry’ego Pottera i najlepiej sprzedającym się skryptem w historii.

Kto nie wierzył w czary?

J.K. Rowling po raz kolejny udowodniła światu, że potrafi czarować. Napisała książkę, która zmobilizowała tysiące ludzi do stania w nocnej kolejce w przebraniach bohaterów znanych z Harry’ego Pottera, napisała skrypt sztuki, który podbił serca milionów czytelników na całym świecie – skrypt! I do tego sprawiła, że miliony obcych sobie ludzi chciały dzielić się ze sobą wrażeniami, wspólnymi przeżyciami i zwykłą, czystą radością, która płynęła z trzymania w rękach książki.

Harry Potter i Przeklęte DzieckoRekord za rekordem

Rekordowe wyniki sprzedaży najnowszej części przygód Harry’ego Pottera nie powinny nikogo dziwić. Potterowa gorączka rozgorzała na wiele miesięcy wcześniej, kiedy tylko pojawiła się informacja, że Rowling napisze kolejną część Harry’ego Pottera. Zapału fanów nie ostudził nawet fakt, że będzie to dwuczęściowy skrypt sztuki teatralnej. Później było już tylko goręcej. Amazon i Barnes and Noble poinformował o historycznych, rekordowych wynikach przedsprzedażowych Harry’ego Pottera, a na dzień przed premierą sztuki w Londynie, świat zalały jedne z najpochlebniejszych opinii dotyczących przedstawienia teatralnego, napisanych przez najważniejszych krytyków ze świata amerykańskich i brytyjskich mediów.

Świat przeciera oczy ze zdumienia

Bookseller magazine poinformował, że skrypt Harry Potter i Przeklęte Dziecko już w tym momencie pobił rekord najlepiej sprzedającej się książki w ciągu jednego weekendu od 10 lat. Do tej pory to zaszczytne miano należało do 50 twarzy Greya EL James. Ponadto, według specjalistów, jeżeli poziom sprzedaży się utrzyma, pobije rekord sprzedaży książki Harry Potter i Insygnia Śmierci. Z kolei amerykański wydawca Scholastic poinformował, że książka w ciągu 48 godzin sprzedała się Stanach w nakładzie 2 mln egzemplarzy.

Polski październik

Polscy fani muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ oficjalny przekład książki ukaże się na polskim rynku 22 października. Oczywiście mogą zakupić skrypt w oryginalne i wcześniej poznać dalsze losy Harry’ego. Od pewnego czasu jest także możliwość zakupienia polskiej wersji skryptu w formie pre-order. Mimo, iż oczekiwanie może niektórym się dłużyć, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zdecydowanie jest na co czekać.

Przeczytaj także