Harry Potter i Przeklęte Dziecko już niedługo w sprzedaży!

ZAP0072016Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Harrego Pottera. Już niedługo, bo 22 października bieżącego roku, do sprzedaży trafi ósma część przygód młodego czarodzieja. Jak widać, nie tylko czytelnicy nie potrafią rozstać się ze słynną szkołą magii i czarodziejstwa. Również autorka, J. K. Rowling ma problem z „porzuceniem” tego etapu. Kończąc serię o Harrym Potterze oznajmiła bowiem, że nie zamierza już wracać do tej historii. Jak widać, ku uciesze fanów, zmieniła jednak zdanie.

Harry Potter i przeklęte dziecko to książka, która będzie się nieco różniła od pozostałych. Swoją fabułą nawiązuje ona do Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci jednak tym razem będzie to książkowa wersja sztuki teatralnej. Opowiadać będzie historię, która dzieje się 19 lat po wydarzeniach z ostatniego tomu serii o młodym czarodzieju. Czytelnicy będą mieli okazję poznać dalsze losy bohaterów, w szczególności Harry’ego, który będzie już ojcem trójki dzieci. Historia w głównej mierze skupi się na najmłodszym dziecku Pottera, który odziedziczył słynne znamię po ojcu i wcale nie jest szczęśliwy z tego powodu. Albus, bo tak ma na imię chłopak, w pewnym momencie swojego życia będzie musiał stanąć u boku ojca w walce z siłami mroku.

Historia ta nie doczeka się ekranizacji, ponieważ została napisana jako sztuka teatralna. Dlaczego jednak powstała książka ze scenariuszem? Autorce do myślenia dał fakt, że nie wszyscy fani mają możliwość dojechania do Londynu na premierę sztuki.

Książka w Anglii ukaże się 31 lipca tego roku, dzień po premierze sztuki teatralnej. Natomiast w Polsce do kupienia będzie już od 22 października.

Przeczytaj także