Harlan Coben – mistrz kryminału

Harlan Coben to jeden ze sławniejszych, amerykańskich pisarzy. Na koncie ma wiele sukcesów i prestiżowych nagród. Fani autora pokochali go za porywające, mroczne i pełne intryg kryminały. Charakterystyczny styl Cobena gwarantuje odbiorcy mnóstwo nierozwiązanych zagadek z przeszłości oraz zaskakujące i gwałtowne zwroty akcji. Dlatego też dziś mamy przyjemność przedstawić wam książki właśnie tego pisarza.

Harlan Coben i jego powieści

Nie mów nikomuCobenowi największą sławę przyniosły dwie fantastyczne serie kryminalne – Myron Bolitar oraz Mickey Bolitar. Oczywiście oprócz książek wchodzących w skład owych cykli, jest jeszcze mnóstwo perełek, które warto znać. I tak, do sztandarowych powieści autora śmiało można zaliczyć:


Nie mów nikomu
– w tej powieści fani pisarza znajdą wszystko, za co pokochali jego twórczość. Mistrzowsko dawkowane napięcie. Precyzyjnie skonstruowana intryga oraz fałszywe tropy, które skutecznie zwodzą odbiorcę. I przede wszystkim zaskakujące zakończenie.

Bez pożegnaniaMistyfikacja – główni bohaterowie – Laura Ayars i David Baskin są piękni, młodzi i bardzo zakochani. W dziedzinach, którymi się specjalizują są mistrzami. Los jednak zsyła na nich tragiczny wypadek, który przerywa ich miesiąc miodowy w Australii. Czy to rzeczywiście zbieg okoliczności? A może bohater, który zginął, wciąż żyje? A jego śmierć to jedynie skrzętnie uknuta intryga…

MistyfikacjaBez pożegnania – Ken, brat Willa Kleina, jedenaście lat temu zamordował swoją sympatię. Ścigany międzynarodowym listem gończym, właściwie zapadł się pod ziemię. Ślad po nim zaginął, a rodzina już dawno uznała go za zmarłego. Jednak pewnego dnia, gdy Will przegląda rzeczy rodziców, znajduje aktualne zdjęcie brata… Ponadto znika jego narzeczona, która jak się okazuje, zostaje oskarżona o podwójne zabójstwo…

To oczywiście nie jedyne powieści mistrza kryminału, jakim bez wątpienia jest Harlan Coben. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z innymi jego książkami.

Wszystkie książki Cobena znajdziecie tutaj

Przeczytaj także