Halloween z książką – horror i groza

Halloween z książką to dobra propozycja dla wszystkich książkoholików. Zwłaszcza tych, którzy interesują się literaturą grozy i horroru. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie sześciu pozycji, wyróżniających się mroczną i gęstą atmosferą. Gwarantujemy, że przy czytaniu tych historii przyda się wam mnóstwo światła i bezpieczny kąt! Ponieważ już od pierwszych stron wywołują one dreszcz grozy i skutecznie budują napięcie oraz poczucie strachu. W końcu 31 października to idealny dzień, by spędzić go ze strasznymi opowieściami. Sprawdźcie zatem, po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności!

Jest krew - sprawdź na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Jest krew

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć amerykańskiego mistrza horroru. Tym razem proponujemy wam kilka krótkich opowiadań Kinga. Idealnie sprawdzą się podczas Halloween z przyjaciółmi! Możecie urządzić sobie wspólny odczyt strasznych historii w stylu znanego programu „Czy boisz się ciemności?”.

Upiorne święta - kup na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Upiorne święta

Od Halloween do Gwiazdki zostaje już niewiele czasu. Te straszne, świąteczne historie sprawią, że już nigdy nie spojrzycie na Boże Narodzenie tak samo. Jesteście na to gotowi? Znajdziecie tu bowiem mrożące krew w żyłach opowieści, które wyszły spod pióra najlepszych polskich twórców grozy.

Chodź ze mną - zobacz na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Chodź ze mną

To świeża krew wśród twórców horrorów. Czytelnicy najdą tu wartką akcję i pełną grozy atmosferę. Główny bohater, Dariusz Drzewiecki, znajduje idealne miejsce na swój nowy lokal. To piwnice owianego złą sławą gmachu. Szybko okazuje się, że w pomieszczeniach tych żyje jakaś tajemnicza, mroczna siła. Mrozi krew w żyłach, a umysłom podsuwa koszmarne obrazy, sprawiając, że ludzie popadają w szaleństwo i zmieniają się w potwory.

Halloween z książką – sprawdź na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Kolejne upiorne opowieści po zmroku 3

Ostatni już tom sławnego cyklu z mrocznymi historiami. Znajdziecie tu klimat z lat 80. i 90. Ponadto mroczne i krwawe opowieści autorstwa Schwartza charakteryzują się bardzo obrazowym językiem, który potęguje uczucie niepokoju i grozy na każdej kolejnej stronie.

Halloween z książką – sprawdź na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Dzieci zapomniane przez Boga

Graham Masterton i jego powieści grozy są tak samo rozpoznawalne, jak książki wspomnianego poprzednika. Tym samym, jeśli interesuje was groza i horror z elementami fantasy, to dobrze się składa. W tej powieści detektywi Jerry Pardoe i Dżamila Patel staną przed rozwiązaniem zagadki narodzin zdeformowanych płodów i tajemniczej siły, która opanowała londyńskie kanały.

Paradoks - kup na TaniaKsiazka.plHalloween z książką – Paradoks

To połączenie thrillera psychologicznego, horroru i science-fiction. Maks to najlepszy student na wydziale matematyki, ale jednocześnie chorobliwy perfekcjonista. Nie wybacza błędów, zwłaszcza sobie. Więc wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie. Ponadto zaczynają dręczyć go paranoiczne myśli przeplatane z przerażającymi wizjami. Wkrótce staje się on przekonany, że prześladuje go własny sobowtór, który go nienawidzi i chce zabić.

Więcej propozycji z literatury grozy znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także