Gwiazdkowe prezenty dla młodzieży

Cześć! Ostatnim zestawieniem świątecznym są gwiazdkowe prezenty dla młodzieży. W dobie pandemii, kiedy większość czasu muszą spędzać w domu i przed komputerem, warto podsunąć im alternatywę. Boże Narodzenie to doskonała okazja, by pod choinką znaleźli fascynujące powieści, które zaszczepią lub utrwalą w nich zamiłowanie do książek. Jedno jest pewne. Te tytuły porwą je w niepowtarzalny świat i zainteresują niebanalnymi przygodami. Wśród książek, które umieściłam w dzisiejszym zestawieniu, znajdziecie nie tylko powieści przygodowe z nutą fantasy. Są to również obyczajowe pozycje, które poruszają ważne dla młodzieży tematy, czy publikację popularnonaukową, udowadniającą, że naukę da się lubić. To jak, zaczynamy?

Gwiazdkowe prezenty dla młodzieży

Felix, Net i Nika - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafał Kosik

Początek serii o trzech przyjaciołach z gimnazjum, przed którymi los stawia coraz to nowe przygody i wyzwania. W ich życiu nie brakuje jednak duchów, niecodziennych wynalazków i technologii, która daje im wiele możliwości. Tym razem muszą rozpracować grupę zuchwałych złodziei.

Słońce w mroku - kup na TaniaKsiazka.pl

Słońce w mroku Stephenie Meyer

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sagi Zmierzch. Najnowsza książka Meyer to znana już historia miłości Belli i Edwarda, tym razem opowiedziana jednak z perspektywy złotookiego wampira. W związku z tym odbiorcy mogą ujrzeć cały obraz sytuacji od nieznanej dotąd strony, przez pryzmat życia i uczuć Edwarda.

Gwiazdkowe prezenty dla młodzieży - kup na TaniaKsiazka.pl

Wszystko o Charli Charli D’Amelio

Ta propozycja to publikacja na czasie. Młodzież, która doskonale porusza się po TikToku, teraz ma szansę poznać bliżej królową tej aplikacji. Czytelnicy znajdą tu przede wszystkim ciekawostki i interesujące fakty z życia samej Charli D’Amelio. Bohaterka zdradza, jak wyglądają jej relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także przybliża swoje dzieciństwo. Ponadto nie zabraknie tu również podpowiedzi, jak skutecznie rozwijać kanały osobiste w mediach społecznościowych i stać się popularnym w Internecie.

Gwiazdkowe prezenty dla młodzieży - kup na TaniaKsiazka.pl

Ballada ptaków i węży Suzanne Collins

Jest to prequel bestsellerowej serii Igrzyska śmierci, więc to nie lada gratka dla każdego fana tego międzynarodowego hitu. Jak wszystko się zaczęło? Na Kapitolu w porze dożynek rozpoczynają się dziesiąte Głodowe Igrzyska. Młody Coriolanus Snow przygotowuje się do roli mentora. I nie jest zadowolony, kiedy pod jego opiekę trafia uczestniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego.

Nauka - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nauka Dr Tomasz Rożek

Ta pozycja udowadnia, że nauka wcale nie musi być nudna. Doktor Tomasz Rożek, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy naukowych w Polsce, odpowiada na pytania trudne, kłopotliwe, a także po prostu dziwne. W niemalże magiczny sposób sprawia, że pojęcia, które na pierwszy rzut oka wydają się niezwykle trudne do zrozumienia, nagle okazują się nie być niczym skomplikowanym.

Zaczytana i bestia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zaczytana i bestia Ashley Poston

Rosie Thorne czuje, że wszystko w jej życiu idzie nie tak, jak powinno. Trudno jej napisać rekrutacyjny esej na studia, a do tego nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, którego poznała na ExcelsiConie. Poza tym wciąż dokucza jej smutek po stracie matki. Natomiast Vance Reigns, odkąd pamięta, jest gwiazdą Hollywood i cieszy się wszystkimi możliwymi przywilejami. Do szczęścia brakuje mu tylko prywatności. W końcu zaszywa się w małym, amerykańskim miasteczku, a wkrótce drogi bohaterów się przetną. I nie będzie to najmilsze spotkanie w ich życiu.

Więcej inspirujących prezentów znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także