Gwiazdkowe prezenty dla dzieci

Miłość do książek warto zaszczepiać już od najmłodszych lat. Jednak by początkowe zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą fascynację literaturą, trzeba podsunąć dziecku naprawdę interesujące i wciągające tytuły. W związku z tym Boże Narodzenie jest idealną okazją do tego, by sprezentować maluchowi książkę. Dlatego dziś przedstawiam wam gwiazdkowe prezenty dla dzieci, które sprawią, że powieści zagoszczą w ich życiu na dłużej. Są to wciągające i niebanalne historie, często okraszone przepięknymi i kolorowymi ilustracjami. Autorzy poruszają w nich nierzadko ważne i trudne tematy, a tym samym pozwalają maluchom zrozumieć i lepiej poznać otaczający je świat.

Gwiazdkowe prezenty dla dzieci

Milion miliardów Świętych Mikołajów - kup na TaniaKsiazka.pl

Milion miliardów Świętych Mikołajów Hiroko Motai, Marika Maijala

Jak to możliwe, że jednej nocy pod choinkami na całym świecie ludzie odnajdują wymarzone prezenty? Z tej książki wasze dzieci dowiedzą się, jak działa magia świąt i kto obecnie dostarcza podarunki w tę wyjątkową noc. To przepiękna opowieść dla najmłodszych, ozdobiona doskonałymi ilustracjami, które zainteresują każde dziecko.

Dlaczego nosimy maseczki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dlaczego nosimy maseczki Ilaria Capua

Dzieciom o wiele trudniej jest zrozumieć to, co dzieje się w tym pandemicznym czasie. Warto więc mieć pod ręką tę pomocną publikację. Ponieważ pomoże wam ona wyjaśnić ważne kwestie w taki sposób, by nawet najmłodsi zrozumieli, jak ważne jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. To kolorowa książeczka z okienkami, zawierającymi naukowe informacje. Pomaga uczyć się, bawiąc i rozumieć bez strachu.

Gwiazdkowe prezenty dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czas na choinkę Patricia Toht, ilustracje: Jarvis

Mali czytelnicy znajdą tu uroczą, rymowaną opowieść o tym, jak zwykłe zielone drzewko przemienia się w niezwykłą choinkę. Ponadto nie zabraknie tu elementu POP UP i kolorowych, fascynujących ilustracji. Wszystko to zainteresuje każdego małego odkrywcę, żądnego przygód!

Gwiazdkowe prezenty dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury Emilia Dziubak

Dinozaury to bez wątpienia jedne z bardziej fascynujących stworzeń, które od lat pobudzają wyobraźnię. Nie tylko tę dziecięcą. Poza pięknymi ilustracjami, idealnie obrazującymi dinozaury, zawiera również szereg ciekawostek o tych zwierzętach. Ponadto jest zaprojektowana tak, by dziecko podczas poznawania kolejnych informacji mogło się nimi dzielić z rodzicami.

Rok w mieście - kup na TaniaKsiazka.pl

Rok w mieście Katarzyna Bogucka

Czytelnicy otrzymują dopieszczoną w każdym szczególe, ilustrowaną opowieść o życiu mieszkańców miasta. Na dwunastu stronach, odpowiadających kolejnym miesiącom roku, umieszczono kadry obrazujące perypetie poszczególnych bohaterów, sposób funkcjonowania miejscowości w ciągu dnia i nocy oraz zmiany zachodzące w przyrodzie.

Wilk, Który Się Zgubił - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Wilk, który się zgubił Rachel Bright

Przepięknie ilustrowana książka ze wzruszającą historią, zakończoną morałem. Klimatem wpisuje się idealnie w zimową aurę. Bohater książki szybko przekonuje się, że czasem warto posłuchać kogoś bardziej doświadczonego i że nie da się przejść przez życie, licząc jedynie na własne siły.

Szukacie więcej inspirujących prezentów dla dzieci? Koniecznie zajrzyjcie tutaj!

Przeczytaj także