Gwiazda szeryfa – kryminał warty uwagi!

Gwiazda szeryfa - kup na TaniaKsiazka.plGwiazda szeryfa to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników polskich powieści kryminalnych. Książka Aleksandry Borowiec jest już dostępna w sprzedaży. Ponadto zainteresuje ona każdego, nawet najbardziej wymagającego fana gatunku. Ponieważ znajdziecie tu ciekawe tło wydarzeń i niezwykle wciągającą opowieść, która trzyma w napięciu i niepewności od pierwszej do ostatniej strony. Zatem koniecznie sprawdźcie to sami i przekonajcie się, co takiego ma w sobie ta historia!

Gwiazda szeryfa – kilka słów o fabule książki

Zło zawsze czai się znacznie bliżej, niż myślimy.

Akcja powieści rozpoczyna się w pierwszych powojennych miesiącach. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką tam zastaje, jest przerażająca. To dzikie bandy, Wehrmacht i panoszący się wszędzie Sowieci. To jednak nie koniec. Ponieważ już wkrótce zostają odnalezione makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Wszystkim byłoby na rękę, by uznać to za dzieło dzikich zwierząt. Jednak po miesiącu pojawia się kolejne, identycznie okaleczone ciało.

Tym samym cały Olsztynek staje się jak jedna beczka prochu. Wystarczy iskra, by podpalić lont. Milicja wie, że panika może wybuchnąć w każdej chwili i nie będzie łatwo tego zatrzymać. W związku z tym trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Ruscy? A może to dzieło szaleńca? Malewski nie zwleka ani chwili i rozpoczyna śledztwo na własny rachunek. Już wkrótce okaże się, że jako jedyny dąży do poznania prawdy. Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Ponieważ jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało.

Przypominamy, że książka pt. Gwiazda szeryfa będzie dostępna w sprzedaży od 31 marca bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury kryminalnej. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także