Gry, planszówki i zabawki do 40% taniej!

Okres prezentowy zbliża się wielkimi krokami. Przed nami trudny wybór: co podarować dziecku, by sprawić mu przyjemność? Jeśli macie dylemat i wahacie się pomiędzy nowoczesnym gadżetem, a tradycyjną zabawką, my podpowiadamy – postaw na tradycję w nowej odsłonie. Tym bardziej, że księgarnia Tania Książka przygotowała dla Was specjalną promocję i obniża ceny wybranych gier, zabawek i planszówek nawet o 40 %!

Gry, planszówki i zabawki do 40 % taniej!

Dlaczego warto? Oto klika argumentów:

  • Gra planszowa to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu. Angażuje całą rodzinę, przynosi dużo radości i sprzyja zacieśnianiu więzi.
  • Zabawki edukacyjne rozwijają dziecięcą ciekawość, pobudzają wyobraźnię oraz stanowią chwilę wytchnienia od wszechobecnych ekranów.
  • Dzieci uwielbiają poznawać świat przez dotyk. Dobrze dobrana zabawka lub gra przyniesie mu dużo więcej korzyści rozwojowych niż jakikolwiek elektroniczny sprzęt.

W naszej ofercie znajdziecie gry planszowe, zręcznościowe, logiczne, przygodowe, rodzinne, strategiczne oraz wiele, wiele innych. A jeśli szukacie mądrych zabawek, to mamy dla Was książeczki dla dzieci, karty edukacyjne, przytulanki, quizy, szumiące misie – słowem wszystko, co małe szkraby lubią najbardziej.

Poniżej trzy ciekawe propozycje, od których możecie zacząć Wasze poszukiwania.

Gra na emocjach

Posiadanie dobrze rozwiniętej inteligencji emocjonalnej to bardzo pożądana cecha. Rozpoznawanie uczuć nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście empatii można się ciągle uczyć, a dzięki Grze na emocjach, nauka zamienia się w świetną zabawę. Gra zawiera ponad 100 kart z ikonkami przedstawiającymi różne stany emocjonalne. Jej zasady są banalnie proste. Na początku jeden z graczy zadaje pytanie, rozpoczynające się od słów: „Jak się czuję, gdy…”. Zadaniem pozostałych jest wczucie się w pytającego i wyłożenie karty, która będzie najbliższa przeżywanym przez niego emocjom. Gra na emocjach to ciekawy sposób na poznanie siebie nawzajem, a także skonfrontowanie się z własnymi uczuciami.

Pytaki

Pytaki to gra, która powstała z myślą o rodzinie. Jej głównym celem jest integracja najbliższych, uczenie dobrej komunikacji oraz pogłębianie więzi. W Pytaki mogą grać dzieci od 4 roku życia, a górna granica wieku właściwie nie istnieje – ta gra przynosi frajdę zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Na czym polega? W skrócie można powiedzieć, że na zwykłej rozmowie, opartej na pytaniach i odpowiedziach. Taka forma pozwala na zabranie głosu wszystkim członkom rodziny, lepsze poznanie swoich marzeń, uczuć i planów. Dzięki Pytakom dowiecie się o sobie wielu ciekawych rzeczy, przećwiczycie nazywanie emocji, a także nauczycie Wasze dzieci, w jaki sposób można je mądrze wyrażać.

CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku 3m+

CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku to propozycja dla najmłodszych. Karty z prostymi kształtami polecane są niemowlętom od trzeciego miesiąca życia, których wzrok na tym etapie rozwoju rejestruje jedynie mocne kontrasty. Ich wygodna forma umożliwia rodzicowi łatwe przekładanie i pokazywanie dziecku rysunków. Karty są twarde i trwałe, dlatego z pewnością wytrzymają kontakt ze śliniącym się, ciekawskim oseskiem. Sznureczek zaś pozwala na zawieszenie książeczki w wózku lub łóżeczku. Karty kontrastowe na sznureczku to pierwsza lektura małego dziecka, która stymuluje zmysł wzroku, wspiera rozwój ruchowy oraz stanowi idealnie dopasowaną pod względem możliwości poznawczych rozrywkę.

Zainspirowały Was nasze propozycje? Ruszajcie po więcej!

Przeczytaj także