Grudniowe kryminały – co nowego?

W tym zimowym miesiącu bezsprzecznie królują powieści świąteczne, jednak warto wiedzieć, co dzieje się w różnych gatunkach literackich. W związku z tym dziś przygotowaliśmy wam zestawienie, w którym znajdziecie grudniowe kryminały. Są to gorące nowości, po które już możecie sięgnąć. I bardzo was do tego zachęcamy, ponieważ są to długo i niecierpliwie wyczekiwane hity! Tym samym, jeśli jesteście miłośnikami gatunku, a długie wieczory lubicie umilać sobie nietuzinkowymi książkami, koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Grudniowe kryminały – co nowego?

Motylek - kup na TaniaKsiazka.pl

Motylek Katarzyna Puzyńska, cykl o Policjantach z Lipowa, wznowienie wydania

Pierwszy tom, rozpoczynający słynną, bestsellerową serię Katarzyny Puzyńskiej. Doczekał się właśnie wznowienia, jest to więc nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z twórczością pisarki.

Na drodze w jednej z mazurskich wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Wszystko wskazuje na to, że zginęła w wypadku drogowym. Śledztwo wykazuje jednak, że wypadek upozorowano w celu zatajenia prawdziwej przyczyny śmierci kobiety. Kilka dni później pojawia się kolejna ofiara, która na pozór nie ma nic wspólnego z zamordowaną zakonnicą. Śledztwo rusza pełną parą, a na jaw wychodzą kolejne sekrety mieszkańców niewielkiej wsi.

Zbrodnia wigilijna - kup na TaniaKsiazka.pl

Zbrodnia wigilijna Georgette Heyer

Gospodarz pokaźnej posiadłości nie bez powodu cieszy się mianem starego sknery. A właściwie cieszył, ponieważ Nathaniel Herriard zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach. Tym samym na sześcioro bożonarodzeniowych gości Lexham Manor pada podejrzenie o popełnieniu zbrodni. Trudno jednak nie uwzględnić tu delikatnej kwestii dziedziczenia majątku po zmarłym. Ponadto należy ustalić, kto z podejrzanych mógł wejść do zamkniętego na klucz pokoju i dokonać tego potwornego zabójstwa.

Wymiary winy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Wymiar winy HS Chandler

Maria została oskarżona o usiłowanie zabójstwa – przyznała się do winy i potwierdziła, że chciała, aby jej mąż zginął. O jej przyszłości ma zdecydować Lottie, która zasiada w ławie przysięgłych. Ta sama Lottie, która wdała się w romans z nieznajomym, a jej mąż nie może się o niczym dowiedzieć.

Grudniowe kryminały - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Złodziejka opowieści Michaela Klevisova, drugi tom z inspektorem Bergmanem

Anna Walenta to główna scenarzystka najpopularniejszego czeskiego serialu telewizyjnego Podwórze. Dzięki pracowitości i ambicji odnosi duże sukcesy, lecz pod powłoką wielkomiejskiego blichtru skrywa sekrety, których nie wyjawia prawie nikomu.

Ester Czarna prowadzi pensjonat na peryferiach Pragi. Kiedy pewnego dnia odwiedza ją przyjaciółka Anna, w nocy zostaje popełnione morderstwo. Śledztwo prowadzi inspektor Bergman i ma on niełatwe zadanie. Jak poradzi sobie w świecie niekończącego się serialu, gdzie nieustannie toczy się walka o wpływy?

Grudniowe kryminały - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Teściowe w tarapatach Alek Rogoziński, kontynuacja Teściowe muszą zniknąć

Alek Rogoziński znów w akcji! Powody do zadowolenia mają więc miłośnicy kryminalnych komedii. Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie wydaje się najlepszym prezentem dla teściowych. A chociaż każda z pań ma zupełnie inne plany na spędzenie wolnego czasu, wkrótce połączy je jeden cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych.

Przeczytaj także