Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania - kup na TaniaKsiazka.plGrom z jasnego nieba i inne opowiadania to książka autorki Elizabeth McCracken, która w sprzedaży pojawi się już 23 czerwca 2017 roku. Powieść ta to idealna pozycja dla wszystkich Czytelniczek, które nie zawsze mają ochotę na obszerny tom jednej historii.

Prezentowana dzisiaj lektura to zbiór aż dziewięciu niezwykle porywających opowiadań. Taki format doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy na czytanie macie jedynie kilka chwil. Natomiast, jeśli ktoś posiada znacznie więcej czasu, również będzie zadowolony z tej książki. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by czytać opowieść za opowieścią.

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania – przeżycia autorki

Chcąc zrozumieć genezę tego tomu opowiadań, należy tu odwołać się bezpośrednio do doświadczeń życiowych Elizabeth McCracken. Autorka jest żoną kochającego męża pisarza oraz matką dwójki dzieci.  Obecnie, chociaż opiekuje się szczęśliwą rodziną, wiodąc spokojne życie w Nowym Jorku, na jej życiorysie jest pewna rysa. Kobieta zanim została matką, poroniła.  Właśnie to wydarzenie spowodowało silną potrzebę przelewania, kłębiących się w niej, emocji na papier.

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania – co w książce?

Czego mogą spodziewać się Czytelniczki po tym tomie? Oczywiście dziewięciu mocnych i bardzo intensywnych historii. Wszystkie teksty zostały doprawione sporą garścią empatii oraz charakterystycznym humorem. Historie idealnie łączą się w harmonijną całość dzięki lirycznemu stylowi, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym odbiorcom.

Czytelniczki będą miały okazję wybrać się w podróż po niezwykle kruchej przestrzeni, jaka tworzy się między miłością, a samotnością. W świecie wykreowanym przez McCracken, ból serca zawsze równoważą magiczne chwile radości, przypominające nieustannie o cudzie życia. Historiom tym towarzyszy śmiech dziecka i papuga, która może poszczycić się niezbyt dobrym akcentem francuskim. Wszystko to okazuje się przebłyskami ciepła na tle tragicznych wydarzeń, z którymi próbuje uporać się bohaterka.

Pisarka jednocześnie nie boi się poruszać trudnych tematów. Dlatego też pisze o śmierci, kalectwie, niepokojących myślach czy przemocy. Próżno tutaj szukać oczywistych i szczęśliwych zakończeń. Po skończonej lekturze Czytelniczki zdadzą sobie sprawę, że wlało się w nie sporo otuchy i nadziei. McCracken wprost hipnotyzuje słowem.

Książkę pt. Grom z jasnego nieba i inne opowiadania znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także