Grobowiec tyrana – kolejny tom młodzieżowej serii!

Grobowiec tyrana - kup na TaniaKsiazka.plGrobowiec tyrana to już czwarty tom popularnej, młodzieżowej serii pt. Apollo i boskie próby. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy wspomnianego cyklu i każdy, kto interesuje się literaturą fantasy. Najnowsza książka Ricka Riordana na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 24 października 2019 roku. Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, dziś jest doskonały moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta seria, iż cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Grobowiec tyrana – kolejne przygody i wyzwania przed bohaterami

Jest ósmy kwietnia. Wszystkie dane umieszczone na prawie jazdy tytułowego bohatera serii wskazują, że właśnie dziś są jego nowe urodziny. Skąd właściwie bóg Apollo ma taki dokument? Otóż otrzymał je od swojego ojca, Zeusa, kiedy ten przemienił go z boskiej istoty w zwykłego śmiertelnika, Lestera. W tym samym dniu cesarze Kaligula i Kommodus planują atak na Obóz Jupiter, ośrodek treningowy rzymskich herosów. W związku z tym trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy czas na świętowanie. Poza tym to również dzień krwawego księżyca, kiedy na dodatek zły król zamierza wypuścić armię nieumarłych. Ponadto na imprezie nie zabraknie honorowego gościa, Sybilli Kumańskiej, która najchętniej zdzieliłaby bohatera wałkiem po głowie. Tym samym wszystko wskazuje na to, że akurat tę imprezę każdy będzie chciał omijać szerokim łukiem. Zwłaszcza Lester.

Na szczęście bohater ma u swego boku heroicznych sojuszników: Hazel, Frank, Reyna i cały rzymski legion – przygotowują się do bitwy. Poza tym harpia Ella z pomocą swojego przyjaciela cyklopa Tysona szuka profetycznych wskazówek w Księgach Sybillińskich. No a obozowi uzdrowiciele robią, co mogą, żeby uleczyć upartą infekcję, która przyplątała się, kiedy ghul zadrasnął Lestera szponem. Problem jest taki, że stan chłopaka w ogóle się nie polepsza.

Przypominamy, że książka pt. Grobowiec tyrana będzie dostępna od 24 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury fantasy.

Przeczytaj także