Grimm City. Bestie – Jakub Ćwiek

Grimm City. Bestie - sprawdź na TaniaKsiazka.plGrimm City. Bestie to już druga powieść Jakuba Ćwieka, która przenosi Czytelnika w niezwykle mroczny, ale i fascynujący świat przestępczości. Długo wyczekiwana książka z pewnością spełni oczekiwania wszystkich miłośników twórczości tego autora.

Pisarz udowadnia również, że wciąż jest w szczycie formy i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w dziedzinie literatury. Nie pozostaje, więc nam nic innego, jak sięgnąć po tę powieść i przekonać się, czym tym razem Ćwiek zaskoczy odbiorców.

Grimm City. Bestie – kilka słów

Głowa rodziny jednej z ważniejszych rodzin mafijnych niespodziewanie umiera. Niesie to za sobą katastroficzne skutki – pakt zostaje przerwany. Grimm City staje w obliczu nieuniknionej wojny, która rozciąga się nad miastem niczym gęsty dym.

Szykuje się również najgłośniejszy proces sądowy w historii metropolii. Kiedy dookoła dzieją się takie rzeczy, błahostką wydaje się nawet pojmanie psychopaty, zwanego Drwalem. Niestety właśnie to zadanie przypada inspektorowi Evansowi. Wkrótce okazuje się, że bohater będzie zmuszony dzielić je z samozwańczym stróżem prawa z ubogiej dzielnicy po drugiej stronie miasta. Oczywiście chodzi o Emetha Braddocka, byłego boksera, zwanego też Bestią.

Czytelnik po raz kolejny może spodziewać się niezwykle wciągającej historii, która do szpiku kości przesiąknięta jest złem. Złem, które nie odpuszcza i osiada na Czytelniku wbrew jego woli niczym tłuste krople deszczu. Mistrzowskie połączenie kryminału i dramatu sądowego sprawia, że odbiorca otrzymuje misternie zaplanowaną opowieść, gdzie do końca nic nie jest pewne.

Oto jak najnowszą powieść Jakuba Ćwieka komentuje Rafał Śliwiak z „Nowej Fantastyki”:

W świecie Grimm City Jakub Ćwiek umiejętnie łączy czarny kryminał z urban fantasy, tworząc miks oryginalny i oferujący duży potencjał fabularny. W kontynuacji opowieści o brudnym mieście brudnych spraw odkrywa jego kolejne mroczne tajemnice i pokazuje, jak niewiele potrzeba, by obudziły się w nas bestie. W każdym z nas.

Nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po tę powieść, która wciągnie Was od pierwszych stron. Książkę pt. Grimm City. Bestie znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także