Gra towarzyska Taboo

taboo569

Przychodzi czasami taki czas, że od książki też trzeba odejść. Ochłonąć po zaskakującym zwrocie akcji, dać odpocząć zmęczonym oczom czy zająć się sprawami bieżącymi. Niewątpliwie ważnym elementem życia każdego z nas jest także kontakt z innymi ludźmi. Dlaczego więc nie robić tego w równie interesujący i rozwijający sposób? Taką opcję daje fantastyczna gra towarzyska Taboo. Uczestniczyć może w niej od 4 do 12 osób. Natomiast cała zabawa polega na odgadnięciu hasła. Proste, prawda? Nic bardziej mylnego bowiem są słowa tabu których nie możesz wypowiedzieć.

Gra rozpoczyna się od podziału uczestników zabawy na dwie drużyny. Oczywiście im więcej osób tym lepsza zabawa, ale nawet grupa 4 osób będzie bawiła się świetnie. Każda z drużyn wybiera kolor, wyróżniający dwustronne karty z hasłami. Na każdej z kart opisane są hasła tabu i słowa zakazane przy jego opisie. Celem jednej drużyny jest jak najszybsze odgadnięcie jak największej liczby haseł. Z kolei druga drużyna wyłapuje wszystkie zakazane słowa użyte przez rywali. Rozgrywka podzielona jest na czasowe rundy, na koniec których podliczane są punkty.

Do gry dołączony jest zestaw gadżetów, które umożliwią pełne wykorzystanie możliwości jakie daje ta niesamowita gra. Na początek warto oczywiście zapoznać się z dołączoną instrukcją. Dostaniemy razem z nią kostkę do gry, która umożliwi rozegranie Taboo w 5 różnych wariantach. Karty z ponad 1000 haseł wraz z podstawką. Niezbędną i bardzo rozrywkową piszczałkę, za pomocą której zaalarmujesz wyłapany błąd drużyny przeciwnej. Klepsydrę odmierzająca czas rund oraz notatnik do podliczania punktów rywalizacji.

Co sprawia, że jest ona tak fascynująca? Z pewnością zapewni tobie i grupie twoich znajomych wiele radości i zabawy. Posiadając nawet bogate słownictwo, presja czasu sprawi, że znajdziecie się w sytuacjach totalnej niemocy. Usłyszycie w jej trakcie wiele komicznych zwrotów imitujących słowa tabu. Zapewne przez długi czas będą one źródłem waszego rozweselenia. Jest to prosta gra gwarantująca zabawę na wysokim poziomie.

Sprawdź Taboo na TaniaKsiazka.pl! Już od 105 zł! >

Przeczytaj także