“Gra o tron” z rekordową, łączną liczbą statuetek Emmy, zaskoczeni?:) Tak, my też nie…

Gra o tron jako pierwszy serial w historii zdobył łącznie 38 statuetek, w tym trzy na tegorocznej gali Emmy 2016. W ten sposób słynna produkcja HBO zdetronizowała dotychczasowego rekordzistę w największej liczbie wygranych Emmy: serial Frasier.

Mogłoby się wydawać, że Gra o tron nigdy się nie znudzi. Jakby tak się zastanowić, serial zapewne otrzymałby także nagrodę w kategorii: Serial, który najdłużej pozostaje na topie, Serial, który ciągle mnie szokuje itd. Potwierdzeniem ogromnej popularności serii o losach 9 najpotężniejszych rodów z Westeros są stale przyznawane nagrody w tym, te najbardziej prestiżowe.

Emmy 2016

Emmy 2016 – Gra o tron znowu na podium

Na tegorocznej gali Emmy produkcja HBO otrzymała 3 statuetki w kategoriach: Najlepszy serial dramatyczny, Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego i Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego.

Jakby tego było mało, serial otrzymał także dodatkowe 9 nagród: Creative Arts Emmys. W ten sposób produkcja HBO otrzymała w tym roku już 12 nagród. Jak zauważa Entertainment Weekly, ze względu na to, że serial, który obecnie ma na swoim koncie 38 nagród Emmy wciąż jest kontynuowany, w przyszłości ma szanse pobić swój własny rekord.

Rekordowe zwycięstwo serialu przyćmiło nieco innych zdobywców statuetek Emmy. Warto zwrócić uwagę szczególnie na serial American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona. Opowiada on o bezprecedensowym, niezwykle skompilowanym i niepozbawionym wątpliwych zagrywek ze strony zarówno stróżów prawa jak i prokuratury, procesie w sprawie słynnego amerykańskiego futbolisty.

A kiedy książkowe Wichry zimy?

Fani na całym świecie odliczają miesiące do premiery 7-go sezonu Gry o Tron. Martin jest wciąż ponaglany o skończenie 6-tej książki z serii Pieśni lodu i ognia: Wichrów Zimy. Ostatnie zawirowania wokół potencjalnie wiarygodnej daty premiery książki i rozpoczęcia procesu wydawniczego jeszcze bardziej urzeczywistniły nadzieję fanów na to, że wkrótce ujrzą książkę w swoich rękach. Oczywiście jak to bywa z Martinem… 6 część Gry o tron nadal jest w przygotowaniu.

Tymczasem możemy być pewni tylko jednego: 7 sezon serialu na pewno pojawi się w przyszłym roku.

Przeczytaj także