Gorsza siostra – powrót Bednarek i Kaczanowskiej!

Gorsza siostra - zobacz na TaniaKsiazka.plGorsza siostra to najnowsza książka polskich autorek, Justyny Bednarek oraz Jagny Kaczanowskiej. Panie mają już na koncie wspólną historię pt. Ogród Zuzanny. Tym razem również powracają z książką dla kobiet. Tym samym coś dla siebie znajdą tu wielbicielki literatury obyczajowej.

Najnowsza powieść pisarek jest już dostępna w sprzedaży. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego duetu, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że książki Bednarek oraz Kaczanowskiej rozchodzą się w błyskawicznym tempie, zyskując dzięki temu status krajowych bestsellerów. Sprawdźcie same, co takiego mają w sobie ich historie!

Gorsza siostra – kilka słów o fabule książki

Główną bohaterką tej powieści jest Ida, dwudziestopięciolatka, która jest szczęśliwą mężatką i matką. Niestety u kobiety zdiagnozowano białaczkę. Choroba jest podstępna i postępuje bardzo szybko, systematycznie wyniszczając organizm bohaterki. Jej mama, Urszula, bardzo boi się, że Ida nie wygra walki z chorobą. A tym samym pozostawi męża Tomka oraz zaledwie dwuletnią córeczkę Dziunię. Istnieje szansa, że życie Idy zostanie uratowane, to przeszczep. Niestety badania wykazują, że żaden z najbliższych członków rodziny nie może być dawcą szpiku. Czy to koniec walki o życie i zdrowie młodej kobiety? Urszula tak łatwo się nie podda, chcąc ocalić córkę za wszelką cenę.

Wkrótce podczas rodzinnego spotkania okaże się, że wuj Urszuli, zakonnik z opactwa benedyktynów w Tyńcu, zna rodzinną tajemnicę. Tym samym pojawi się światełko w tunelu. Co prawda wuj Urszuli składał przysięgę milczenia, jednakże w sytuacji, gdy ważą się losy życia i śmierci, czuje się zwolniony z jej dotrzymania. Czy uda się wykorzystać kolejną szansę na znalezienie dawcy szpiku? Jakie konsekwencje niesie ze sobą decyzja podjęta przez zakonnika?

Przypominamy, że książka pt. Gorsza siostra jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom literatury obyczajowej.

Przeczytaj także