George Lucas – legendarny reżyser i jego najnowsza biografia!

George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życiaGeorge Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia – tak brzmi tytuł biografii, która ujrzy światło dzienne już 14 grudnia 2016 roku. Jej autorem jest Brian Jay Jones i trzeba przyznać, że fanom Gwiezdnych wojen sprawił najlepszy, gwiazdkowy prezent. Biorąc po uwagę fakt, że zaledwie dzień później, 15 grudnia, w polskich kinach premierę będzie miał film pt. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie osadzony w dobrze znanym, kosmicznym uniwersum, miłośnicy serii mają wiele powodów do radości. Warto wspomnieć, że owa produkcja wyjątkowo nie skupi się na przygodach rodziny Skywalkerów. Opowiadać będzie o grupie rebeliantów, którzy zjednoczą się w misji kradzieży planów Gwiazdy Śmierci, należących do Imperium.

George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia

Pierwszy projekt Lucasa, Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja, ukazał się 25 maja 1977 roku, zaledwie w kilkudziesięciu amerykańskich kinach. Był to film niskobudżetowy i niezależny, w dodatku stworzony przez nikomu nieznanego reżysera. Okazało się, że jego pomysł niespodziewanie podbił serca widzów. I tak, czterdzieści lat później markę Star Wars wyceniono na o wiele droższą niż Harry Potter i James Bond razem wzięci. Historia, którą George osadził w odległej galaktyce, do dziś cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród widzów o różnym wieku. Grono fanów Gwiezdnych wojen wciąż rośnie i nic nie zapowiada, iż owy fenomen miałby się skończyć w najbliższym czasie.

Biografia stworzona przez Briana J. Jonesa przybliża czytelnikom niezwykłą postać, jaką jest George Lucas. Pisarz robi to w tak mistrzowski sposób, że książka spodoba się nie tylko fanom Gwiezdnych wojen. Przypadnie ona do gustu wszystkim odbiorcom, którzy lubią ten rodzaj tekstów. Znajdziecie tu zabawne anegdoty z planów filmowych i zajrzycie za kulisy powstawania jednej z najsłynniejszych serii sciene-fiction. Poznacie również blaski i cienie sławy, z którą musi zmagać się Lucas oraz poznacie prawdziwy świat filmowej produkcji – nie zawsze przyjazny utalentowanym twórcom.

Książka George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia dostępna będzie już od 14 grudnia bieżącego roku. Polecamy serdecznie!

Przeczytaj także