Gdzie poniesie wiatr – nowość od Kristin Hannah

Gdzie poniesie wiatr to najnowsza powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerowego Słowika i przeniesionej na mały ekran Fireflay Lane. Czas Wielkiego Kryzysu i kobieta, która walczy o godne życie — nowa książka autorki to pełna emocji powieść historyczna.

Gdzie poniesie wiatr - nowość od Kristin Hannah

Gdzie poniesie wiatr Kristin Hannah

Po okresie prosperity lat 20′ i optymizmie związanym z zakończeniem Wielkiej Wojny świat musiał zmierzyć się z niewyobrażalnym kryzysem. Swoją powieść Gdzie poniesie wiatr Kirstin Hannah osadziła właśnie latach 30., w czasie Wielkiego Kryzysu.

Zatem podczas lektury przeniesiemy się do Teksasu, którego mieszkańcy mierzą się z bezrobociem i nieurodzajem spowodowanym przez suszę. Wysychające studnie, burze piaskowe i walka o zachowanie rodzinnego kawałka ziemi — to nowa rzeczywistość, z którą musi się zmierzyć wielu.

Główną bohaterką opowieści jest Elsa Martinelli. Sytuacja osobista i ekonomiczna zmusi ją do dokonania bardzo trudnego wyboru. Elsa będzie musiała podjąć decyzję. — Czy zostać w Teksasie i dalej starać się robić wszystko, żeby zatrzymać ziemię? Czy zostawić przeszłość za sobą i wyjechać do Kalifornii w poszukiwaniu perspektyw i lepszego życia?

Odwaga, siła i determinacja

Elsa musi być odważna, zdeterminowana i gotowa do wielkiego poświęcenia. Wszystko, by mieć szansę na lepsze życie. Jak wiele kobiet i mężczyzn z jej pokolenia nie może się poddać i musi w sobie odnaleźć siłę, o której istnieniu być może wcześniej nie miała pojęcia.

Gdzie poniesie wiatr Kristin Hannah przenosi czytelnika do czasów w których, wskutek największego kryzysu gospodarczego w historii Stanów Zjednoczonych, ludzie podzielili się na tych, którzy stracili wszystko i nic już im nie zostało oraz na tych, którzy nadal mogą godnie żyć. To powieść o bohaterstwie i odporności tych, którzy przeżyli kryzys. Jednocześnie najnowsza powieść autorki to swoisty portret Ameryki lat 30′ i amerykańskiego snu z perspektywy kobiety, która zamiast się poddać, zdecydowała, że będzie walczyć o lepsze życie dla siebie i swoich dzieci.

Ta powieść o silnej kobiecie, której życie zostało zdeterminowane przez Wielki Kryzys, przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom powieści historycznych. To przede wszystkim poruszająca opowieść pełna emocji, napisana z typową dla autorki wielką wrażliwością.

Nowa powieść Kristin Hannah miała polską premierę 14 kwietnia, a w naszej księgarni możecie ją znaleźć w tym miejscu.

Przeczytaj także