Finał serii szetlandzkiej już jest!

Finał Serii szetlandzkiej to z jednej strony doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Ann Cleeves, z drugiej zaś nieco smutny moment. Ponieważ czytelnicy w końcu dowiedzą się, jak zakończą się losy ich bohaterów. Jednocześnie jednak będą musieli pogodzić się z faktem, że oto ten wciągający cykl właśnie dobiegł końca. To jednak świetna okazja dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością brytyjskiej pisarki. Finałowy tom serii pt. Dziki ogień jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku. Tym samym, jeśli jesteście wielbicielami literatury kryminalnej z nutą thrillerów, koniecznie sprawdźcie cykl, o którym dziś mowa.

Finał Serii szetlandzkiej – sprawdź na TaniaKsiazka.plFinał Serii szetlandzkiej – kilka słów o książce Dziki ogień

Angielska rodzina, Helena i Daniel Flemingowie, postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Ponadto chcą też zapewnić lepsze życie ich autystycznemu synowi. Jednak wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu, dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo. Tym samym pada na nich cień podejrzeń. Małżeństwo dostaje anonimowe groźby, a ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Poza tym już wkrótce w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, a plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień.

W związku z tym Jimmy Perez po raz kolejny staje przed niełatwym wyzwaniem. Musi dowiedzieć się, czy podejrzenia skierowane w stronę rodziny są słuszne. Do tego należy ustalić, kto mógł dopuścić się zbrodni i dlaczego były właściciel posesji popełnił samobójstwo. Czy miało to związek z opiekunką? I czy Perez, aby na pewno, jest gotowy na nowe śledztwo?

Finał Serii szetlandzkiej, czyli książkę pt. Dziki ogień znajdziecie tutaj. Tymczasem wszystkie tomy z cyklu znajdują się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury kryminalnej. Ann Cleeves stworzyła niepowtarzalny klimat, a za swoją twórczość ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym nagrodę literacką Duncan Lawrie Dagger. Koniecznie zatem sprawdźcie!

Przeczytaj także