Filmy stworzone na podstawie bestsellerowych powieści

Wiele kinowych hitów powstaje na podstawie książek bądź też jest inspirowana historiami stworzonymi przez pisarzy. Idealnymi materiałami na ekranizację są bestselerowe tytuły książkowe. Miliony fanów powieści są chętni zobaczyć swoich ulubionych bohaterów na ekranach kin. Sprawia to, że koszty produkcji filmowej nie tylko się zwracają, ale generują również milionowe dochody. Nic dziwnego więc, że coraz częściej słyszymy o kolejnych, filmowych adaptacjach książek. Przyjrzymy się więc dziś dwóm filmom stworzonym właśnie na bestsellerowych powieściach.

Więzień Labiryntu (2014)

wiezien labiryntuAkcja filmu przedstawia dystopijną przyszłość i rozgrywa się w, otoczonej tajemniczym labiryntem, wiosce. Jej mieszkańcami są nastoletni chłopcy. Trafiają do niej w zagadkowej windzie, jednak wcześniej przechodzą zabieg wymazania pamięci. Dopiero po jakimś czasie są zdolni przypomnieć swoje prawdziwe imię. W tym odosobnionym miejscu zaczynają tworzyć małą społeczność. Każdy osobnik ma przydzielone w grupie role i zadania. Próbują  oni znaleźć wyjście oraz stawić czoła tajemnicy skrywanej przez gigantyczny labirynt. Na drodze stają dozorcy labiryntu – buldożery ale także fakt, że jego konfiguracja zmienia się każdego dnia. Jednym z mieszkańców wioski jest główny bohater, Thomas.

Jest to adaptacja filmowa pierwszej części trylogii Więzień Labiryntu Jamesa Dashnera. W roku 2015 pojawił się kolejny film, obraz drugiej części trylogii Więzień Labiryntu Próby Ognia.

Siódmy syn (2014)

wardstoneW świecie gdzie istnieją czary i magia, trwa też legenda o linii męskiego rodu, z której wywodzą się najwięksi bohaterowie. Siódmy syn siódmego syna, nim właśnie jest bohater filmu Thomas Ward. W wieku 13 lat trafia na nauki do miejscowego strycharza, wojownika tajemniczego zakonu, Johna Gregory’ego. Uczy się walki z czarownicami, duchami i innymi upiorami. Aby pokonać siły zła będzie musiał stoczyć pojedynek z potężną wiedźmą, Mateczką Malkin.

Film powstał na podstawie bestsellerowej serii książek Kroniki Wardstone Josepha Delaney’a.

Przeczytaj także