Dziewczyny ocalałe – prawdziwe historie

Dziewczyny ocalałe - kup na TaniaKsiazka.plDziewczyny ocalałe to opowieść o kobietach, które przetrwały największe ludobójstwo w dziejach świata. Książka Anny Herbich będzie dostępna w sprzedaży już od 30 stycznia 2020 roku i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom książek popularnonaukowych. Poza tym zainteresuje na również wielbicieli historii opartych na faktach. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po prezentowanej dziś pozycji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Dziewczyny ocalałe – kilka słów o fabule książki

Jedną z bohaterek tej książki jest Zofia, która wraz z matką uciekały z obozu na Majdanku. Usłyszała wtedy od niej: Powiedziałaś mi, że chcesz żyć. Jest również Krystyna, która wraz z rodzicami uciekała kanałami z warszawskiego getta, trawionego przez płomienie. Natomiast Danuta przez całą wojnę była zdana na łaskę obcych sobie ludzi.

Kiedy naziści zajęli terytorium Polski, tutejsi Żydzi musieli pożegnać się ze spokojnym życiem. Zaczynają się pierwsze szykany, pobicia, kradzieże, nakaz noszenia tzw. gwiazdy Dawida. Poza tym dochodzi do zbrodni. Ludzie są zamykani w gettach, gdzie panuje głód i szerzą się choroby. A jeśli już komuś uda się przetrwać, to czeka go obóz koncentracyjny. Tym samym to piekło przeżyją nieliczni.

Bohaterki prezentowanej dziś książki, jak wiele innych ofiar tej okrutnej zbrodni, nikomu nie zawiniły i nikomu nic nie zrobiły. Miały jednak pecha, ponieważ urodziły się w żydowskich rodzinach. Wychowane w czasie pokoju, nagle musiały stanąć oko w oko z okropieństwami wojny. W związku z tym po kolei traciły najbliższych. Były poniewierane, głodzone i często gwałcone. Żyły w nieustannym strachu i pozbawiono je godności. Nieliczne spotkały na swojej drodze dobrych ludzi, inne musiały o siebie zadbać same. Mimo to przetrwały. Czasami, jako jedyne z całej rodziny.

Przypominamy, że książka pt. Dziewczyny ocalałe będzie dostępna w sprzedaży już od 30 stycznia 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej i historycznej. Ponadto ta lektura zainteresuje również wszystkich, którzy poszukują historii opartych na faktach.

Przeczytaj także