Dziewczynka z Sobiboru – powieść historyczna

Dziewczynka z Sobiboru - kup na TaniaKsiazka.plDziewczynka z Sobiboru to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury pięknej i powieści historycznych. Tytuł na polskim rynku będzie dostępny w sprzedaży już od 16 czerwca 2020 roku. Na świecie historia już odbiła się głośnym echem i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Tym samym, jeśli poszukujecie nietuzinkowych i wciągających opowieści, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta pozycja!

Dziewczynka z Sobiboru – kilka słów o fabule książki

Niemcy, rok 1943. Hans Heigel, oficer rezerwy SS z miasteczka Osnabrück, ani nie rozumie, ani nie wspiera polityki Trzeciej Rzeszy. Jednak mężczyzna obawia się o życie swojej żony i córki Hanne, w związku z tym trzyma swoje poglądy tylko dla siebie. Za cenę spokoju odsuwa na bok wartości, które wyznaje. Jednak jak długo uda mu się uciekać przed prawdą o okropnościach wojny?

Okrutna rzeczywistość dopada go, kiedy mierzy się z największą tragedią, jak może spotkać ojca. Ponadto mężczyzna dowiaduje się, że zostanie wysłany do okupowanej Polski, do obozu zagłady Sobibór. To tam, po dotarciu na miejsce, zdaje sobie sprawę z prawdziwych okropności, jakie dzieją się w obozach. Pewnego dnia wśród więźniów wyselekcjonowanych do komór gazowych spotyka Leę, dziewczynkę łudząco podobną do ukochanej córeczki. W związku z tym bohater postanawia ocalić żydowską dziewczynkę przed śmiercią. A sprawa nie jest wcale taka prosta, zwłaszcza przez stanowisko, które zajmuje. Tym samym codziennie musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami. W ocaleniu dziewczynki przed śmiercią pomagają mu więźniowie. On sam dużo ryzykuje, okłamuje przełożonych i podejmuje straszliwe decyzje.

Przypominamy, że książka pt. Dziewczynka z Sobiboru będzie dostępna w sprzedaży na polskim rynku już od 16 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ja wszystkim miłośnikom literatury pięknej i opowieści historycznych. To jedna z tych lektur, które wciągają od pierwszej strony i wywołują wiele emocji. Koniecznie sprawdźcie to i przekonajcie się o tym sami. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Przeczytaj także