Dziewczyna ze śniegiem we włosach, bestsellerowa powieść kryminalna

nina schulman 569

Nina Schulman na co dzień zajmująca się dziennikarstwem, w roku 2010 zaliczyła swój pisarski debiut. Jej Dziewczyna ze śniegiem we włosach uznana została w Szwecji za najlepszą debiutująca powieść kryminalną roku. Takie wyróżnienie w kraju słynącym z wielu tak wybitnych kryminalnych pisarzy jest z pewnością olbrzymim osiągnięciem.

Dziewczyna ze śniegiem we włosachAkcja książki rozgrywa się w małym, zacisznym miasteczku Hagfors. Jest to spokojne i otoczone pięknymi widokami miejsce, z rodzaju tych, do których ucieka się przed problemami wielkiego świata. Tak się składa, że jest to właśnie rodzinne miasteczko głównej bohaterki, dziennikarki, Magdaleny Hansson. Powraca do niego po latach życia w Sztokholmie, wyczerpana emocjonalnie i totalnie załamana. Po męczącym rozwodzie szuka w nim dla siebie i swojego adoptowanego syna bezpieczeństwa oraz odpoczynku. Ma nadzieje, że malownicze otoczenie Värmland sprawi, iż ponownie zacznie czerpać radość z życia.

Magdalena Hansson pozostaje w zawodzie i zaczyna pisać dla lokalnej gazety. Liczy na spokojną i bezstresową pracę lecz na dniach na główne strony gazety trafia niecodzienna sensacja. Szesnastoletnia Hedda wyszła na sylwestrową zabawę i już nigdy nie powróciła. Magdalena angażuje się w poszukiwania dziewczyny i w wyniku bezradności Policji, zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę.

Dziewczyna ze śniegiem we włosach to konkretna propozycja dla wielbicieli gatunku. Czytając powieść Niny Schulman poczujecie mroczny klimat historii i ciągle narastającą grozę sytuacji. Zapoznacie się z wieloma postaciami i ich profilami psychologicznymi. Poznacie problemy trapiące zarówno pojedyncze osoby jak i całe społeczeństwo Hagfors. Autorka serwuje masę poszlak i wciąga w poszukiwania zabójcy. Lecz gonitwa za mordercą nie jest taka prosta i będzie trwała do samego końca powieści. Czas spędzony przed taką lekturą na pewno nie będzie czasem straconym.

Dziewczynę ze śniegiem we włosach w promocyjnej cenie znajdziesz tutaj >

Przeczytaj także