Dziewczyna, kobieta, inna – polskie wydanie książki z Bookerem

Tak to już jest, że książki nagradzane na międzynarodowych konkursach, na polski rynek trafiają dużo później lub wcale. Ok, no to skoro pierwsze zdanie tego tekstu brzmi jak narzekanie, to kolejne już niech będzie okraszone radością: jedna z takich lektur doczekała się jednak ostanio polskiego przekładu!Dziewczyna, kobieta, inna autorstwa brytyjskiej pisarki Bernardine Evaristo, która zdobyła prestiżową Nagrodę Bookera w 2019 roku, w tłumaczeniu Agi Zano nakładem Wydawnictwa Poznańskiego trafiła właśnie do naszych rodzimych księgarni, w tym na półki Twojej ulubionej – TaniaKsiazka.pl.

Dziewczyna, kobieta, inna Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dziewczyna, kobieta, inna

Powieść Dziewczyna, kobieta, inna to ósma książka w dorobku Bernardine Evaristo, jednak żadna z poprzednich historii nie doczekała się polskiego wydania. Przez brytyjski dziennik Guardian i tygodnik Sunday Times została okrzyknięta książką dekady. Miano książki roku zyskała natomiast w oczach redaktorów z Time’a, Washington Post, New Yorkera i Kirkus Reviews. Co takiego jest zatem w tej opowieści, że zdołała tak zachwycić opiniotwórcze media? A także jury konkursowe, które przyznało jej w 2019 roku Nagrodę Bookera równolegle z powieścią Testamenty Margaret Atwood. Podobno znajdziemy w niej Wielką Brytanię, o jakiej jeszcze nigdy nigdzie nie czytaliśmy. Szeroki przekrój geograficzny i historyczny – od Newcastel do Cornwall, od początków wieku dwudziestego do pierwszych dekad dwudziestego pierwszego.

Przeczytamy w niej o dwunastu postaciach i ich podróży przez życie. Każda z opisanych osób czegoś poszukuje – domu, celu w życiu, przynależności, kogoś bliskiego, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei. Jednak książka ta to przede wszystkim poruszająca, oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, pragnieniach, słabościach, bolączkach, powodach do szczęści i miłości. Opowiada o kobietach w różnym wieku, na różnych etapach życia i zajmujących się przeróżnymi rzeczami. To powieść o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych. Zwykłych niezwykłych ludziach.

Wydawca uważa, że to książka, o której powinno być głośno i zakłada, że tak właśnie będzie. Ciekawa jestem Twojej opinii.

Powieść Dziewczyna, kobieta, inna możesz zamówić w naszej księgarni internetowej. Wystarczy, że klikniesz ten link.

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także