Dzienniki pierwszego szefa KGB – już wkrótce!

Tajemnice walizki generała Sierowa - kup na TaniaKsiazka.plDzienniki pierwszego szefa KGB zainteresują wszystkich miłośników literatury faktu i reportaży. Książka pt. Tajemnice walizki generała Sierowa na polskim rynku pojawi się już 23 maja 2019 roku. Warto tutaj dodać, że po raz pierwszy zostały one opublikowane w Rosji, w 2016 roku przez wnuczkę generała. I od razu wywołały burzliwą dyskusję wśród historyków, a przede wszystkim, w mediach. Czego jeszcze możecie spodziewać się po prezentowanej dziś książce? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Dzienniki pierwszego szefa KGB, czyli Tajemnice walizki generała Sierowa

Wobec tej książki trudno przejść obojętnie. Jest to jedyna dostępna, osobista relacja generała służb specjalnych ZSRR. Tym samym ukazuje ona zaplecze stalinowskiej polityki z czasów II wojny światowej. Ponadto obnaża techniki działania NKWD i KGB oraz ujawnia szczegóły tajnych akcji wywiadu. Czytelnicy dowiedzą się także więcej o metodach i przebiegu komunizacji okupowanych po wojnie państw, w tym Polski. Książka bez wątpienia zasługuje na miano sensacji. I nie tylko dlatego, że po raz pierwszy ktoś sięgnął tak głęboko do tajemnic Łubianki i Kremla. Pokazane w niej – widziane oczami bezpośredniego uczestnika – węzłowe procesy XX wieku, dotyczą także ważnych kart polskiej historii okresu stalinowskiego. To druga, nie mniej ważna okoliczność, determinująca walor publikacji.

Autorem i głównym bohaterem książki jest nie kto inny jak Iwan Aleksandrowicz Sierow. Teraz, 25 lat po jego śmierci, okazuje się, że przez całe swoje życie prowadził on dzienniki, notatki i różnego rodzaju zapiski. Robił to przede wszystkim w ścisłej tajemnicy i chował je niezwykle profesjonalnie. Doszedł do takiej perfekcji, iż nawet KGB, przy największych wysiłkach, nie potrafiło ich znaleźć i zniszczyć. Skrytkę i umieszczoną w niej walizkę, a ściślej mówiąc: dwie walizki, zamurowane w ścianie garażu generalskiej daczy, odnalazła przypadkiem wnuczka Sierowa.

Przypominamy, że dzienniki pierwszego szefa KGB na polskim rynku będą dostępne od 23 maja bieżącego roku. Książkę pt. Tajemnice walizki generała Sierowa znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także