Dziedziczka jeziora – powieść fantastyczna

Dziedziczka jeziora - kup na TaniaKsiazka.plDziedziczka jeziora to książka, która przypadnie do gustu przede wszystkim każdemu miłośnikowi literatury fantasy. Poza tym powody do zadowolenia mają także fani twórczości Marii Dahvana Headley. To jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają epickie opowieści, które w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi hitami. Tym razem autorka przenosi klasyczną historię Beowulfa we współczesne realia. W scenerii amerykańskiego miasteczka dwie matki – gospodyni domowa i zaprawiona w bojach weteranka – starają się chronić tych, których kochają. Książka jest już dostępna na polskim rynku. Czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, żeby dowiedzieć się więcej!

Dziedziczka jeziora – kilka słów o fabule książki

Herot Hall to bogate miasteczko z pięknymi rezydencjami. W związku z tym domostwa pooddzielane są od siebie równymi, drewnianymi ogrodzeniami, a mieszkająca tam społeczność jest samowystarczalna. W każdym domu jest kominek, każdy kominek jest wyposażony w pojemnik z gazem, a na zewnątrz – na trawnikach i placach zabaw – rosną równe rzędy polnych kwiatów. Jednak tym, którzy mieszkają na przedmieściach, Herot Hall wydaje się fortecą strzeżoną przez gęstą sieć bram, kamer i fotokomórek.

Życie Willi, żony Rogera Herota (dziedzica Herot Hall), płynie spokojnie i niespiesznie. Jej dni zazwyczaj wypełniają opieka nad synem Dylanem, spotkania matek, zajęcia dla dzieci, przyjęcia urodzinowe i podwieczorki. Tymczasem w jaskini poza granicami Herot Hall mieszka Dana, weteranka wojenna, i jej syn Gren (zdrobnienie od Grendel). Jednak kobieta nigdy nie chciała mieć dziecka. Urodziła syna jakby przez przypadek, nie ma nawet pojęcia, kiedy zaszła w ciążę. Kiedy wróciła z wojny, on po prostu już był.

Pewnego dnia Gren, nieświadom, że Herot Hall postawiło wszystkie płoty i systemy monitoringu, by się odgrodzić właśnie od niego, ucieka z Dylanem. Właśnie tego dnia światy Dany i Willi się ze sobą zderzają.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka pt. Dziedziczka jeziora jest już dostępna na polskim rynku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę historię wszystkim miłośnikom literatury fantasy.

Przeczytaj także