Dziecko z Auschwitz – poruszająca opowieść!

Dziecko z Auschwitz - kup na TaniaKsiazka.plDziecko z Auschwitz to książka autorstwa Lily Graham, która na polskim rynku pojawiła się w sprzedaży niedawno, 11 marca 2020 roku. Powieść ta przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii związanych z II wojna światową. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury opartej na prawdziwych wydarzeniach. Ponieważ prezentowana dziś książka została zainspirowana samym życiem. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Dziecko z Auschwitz – kilka słów o fabule książki

Jest rok 1942, Eva Adami wsiada do pociągu jadącego do Auschwitz. Kobieta ledwo oddycha pod naporem obcych ciał. Jednak wyczerpana dwudniową podróżą, myśli tylko o jednym. O wyczekiwanym spotkaniu z mężem Michalem, który trafił do obozu sześć miesięcy wcześniej. Wkrótce bohaterka dociera do Auschwitz, jednak tam nie ma nawet śladu ukochanego. Poza tym obozowa rzeczywistość uderza w Evę z całą siłą. Gdy leży zrozpaczona i zmarznięta na cienkim materacu, słyszy nagle szept. Towarzyszka z pryczy, Sofie, wyciąga do niej pomocną dłoń. To dzięki jej pomocy kobieta może się spotkać z mężem. Nawet jeżeli będzie to oznaczało bratanie się z wrogiem, a skutki tego spotkania narażą je na śmierć.

Prezentowana dziś historia to rozdzierająca serce opowieść przetrwania w świecie, w którym życie i śmierć zależą od najbardziej trywialnych przypadków. Tutaj szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych chwilach. Poza tym to historia o przetrwaniu, która dowodzi, że życie i śmierć zależą od przypadku. Autorka udowadnia też, że szczęście można odnaleźć nawet w najstraszliwszych czasach.

Przypominamy, że książka pt. Dziecko z Auschwitz jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowaną dziś lekturę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury związanej z II wojną światową. Ponadto to historia, która zainteresuje każdego wielbiciele opowieści inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta książka, iż zachwyca czytelników na całym świecie.

Przeczytaj także