Dzieci itelewizja

Dzieci itelewizja

O dzieciach dla dzieci - Jarocka Mariola

O dzieciach dla dzieci – Jarocka Mariola

 

To zbiór opowiadań, które powinny się znaleźć na półce młodego czytelnika. Baśniowy klimat każdego z nich pozwala przenieść się do innego świata, który zarazem jest nam bliski. Postacie występujące w książce to osoby, które można spotkać w szkole, na placu zabaw, w parku podczas spaceru lub w sąsiednim bloku. Są podobne do nas, cieszą je te same rzeczy, mają identyczne marzenia, problemy. Pokazują, jak wybrnąć z kłopotów, uczą cieszyć się życiem, z radością witać nowy dzień.

Mój dzień Świat malucha – Jarocka Mariola
Zapraszamy na spotkanie z dwuletnią Hanią – bohaterką serii Świat malucha- która opowie nam, jak spędza dzień, przedstawi nam swoją rodzinę i ulubione zwierzęta. Świat malucha to zabawnie zilustrowany cykl książek dostosowanych do wieku oraz potrzeb dziecka poznającego otaczający świat.

Moja rodzina Świat malucha – Jarocka Mariola
Zapraszamy na spotkanie z dwuletnią Hanią – bohaterką serii Świat malucha- która opowie nam, jak spędza dzień, przedstawi nam swoją rodzinę i ulubione zwierzęta. Świat malucha to zabawnie zilustrowany cykl książek dostosowanych do wieku oraz potrzeb dziecka poznającego otaczający świat.

Moje zwierzęta Świat malucha – Jarocka Mariola
Zapraszamy na spotkanie z dwuletnią Hanią – bohaterką serii Świat malucha- która opowie nam, jak spędza dzień, przedstawi nam swoją rodzinę i ulubione zwierzęta. Świat malucha to zabawnie zilustrowany cykl książek dostosowanych do wieku oraz potrzeb dziecka poznającego otaczający świat.

Dzieci itelewizja

SuDoku dla dzieci 100 łamigłówek

 

Dla wszystkich zaawansowanych graczy SuDoku, którzy poszukują nowych łamigłówek: Nie martwcie się! – oto nowa porcja! 100 łamigłówek czeka na rozwiązanie. Książka ta opowiada o najgłębszych tajemnicach i strategiach rozwiązywania łamigłówek SuDoku. To wyzwanie dla prawdziwych profesjonalistów! Pamiętajcie: Sudoku uzależnia! Możecie nam wierzyć na słowo!

Sudoku Księga łamigłówek
Jeśli krzyżówki wydają ci się zbyt monotonne, a rozwiązywanie kolejnych równań matematycznych bezcelowe, to nadszedł czas, byś zajął się sudoku!

Sudoku. 101 łamigłówek – Sam Griffiths-Jones
Doskonała gimnastyka dla umysłu Sudoku to gra logiczna pochodząca z Japonii. Modę na sudoku zapoczątkowała publikacja w brytyjskim czasopiśmie „The Times” w grudniu 2004. Nazwa oznacza „jedyną liczbę”, co doskonale oddaje zasadę tej zabawy. Sudoku polega na wpisywaniu cyfr od 1 do 9 w siatce o rozmiarach 9×9, na którą składają się mniejsze…

SuDoku dla dzieci 100 łamigłówek -

SuDoku dla dzieci 100 łamigłówek –

 

Niniejsze Wprowadzenie wyjaśni Państwu wszystkie zasady i metody SuDoku. Proponujemy 100 prawdziwych przygód z cyframi!

Piórka dla dzieci – Sztaudynger Jan
Piękne, pełne ciepła i humoru utwory dla dzieci. Teksty te powstały z myślą o córce i synu, a później – o wnuczce Dorocie. Zabawy i rozmowy z nią oraz magia ogrodu zakopiańskiego domu poety były inspiracją wielu niezwykłych utworów.

Droga Krzyżowa dla dzieci – Matusiak Anna
Modlitewnik zawiera kilka propozycji drogi krzyżowej dla starszych dzieci: z obietnicą poprawy, z Biblią, z Matką Bożą, z refleksją, z przewodnikiem.

Dzieci itelewizja

Dwie ojczyzny. Polskie dzieci w Nowej Zelandii

Dwie ojczyzny. Polskie dzieci w Nowej Zelandii

 

Na początku II wojny światowej, na rozkaz Stalina, ponad półtora miliona Polaków wypędzono ze wschodniej Polski i zesłano do obozów przymusowej pracy na Sybir i na inne obszary Związku Radzieckiego. W tych warunkach znaczna część zesłańców zmarła lub zaginęła. 120 000 Polaków ewakuowano do Iranu, w tym około 20 000 dzieci. Z czasem dzieci rozesłano w różne części świata. Książka opisuje losy 732 dzieci, w większości sierot, które w 1944 roku wysłano z Iranu do Nowej Zelandii.

Nauki z polskich dziejów – Jan Paweł II
Tom obejmuje ułożone chronologicznie wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II do rodaków wygłoszone podczas podróży do Ojczyzny oraz audiencji i spotkań w Watykanie i w Castel Gandolfo na temat ważnych wydarzeń z naszej historii.

Dzieje Polski do XIV stulecia – Roepell Richard
Wznawiane Dzieje Polski (Geschichte Polens) Richarda Roeplla, od 1860 r. honorowego członka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, stanowiły nowatorskie w swoim czasie spojrzenie na epokę piastowską. Ukazały się w 1840 r. w Hamburgu i były oparte na krytycznie opracowanym materiale źródłowym, zbieranym między innymi w archiwach Gdańska i…

Wizja Polski – Bielecki Czesław (twarda oprawa)
Czesław Bielecki, autor zbioru tekstów publicystycznych wydanych pod tytułem ,,Wizja Polski”, to postać niezwykła w polskim życiu publicznym, publicystyka bowiem to tylko jedno z pól rozlicznych jego zainteresowań i zatrudnień: jest architektem, działaczem politycznym, parlamentarzystą, wcześniej aktywnym działaczem opozycji demokratycznej,…

Księga imion dla dzieci - Jacewicz Beata

Księga imion dla dzieci – Jacewicz Beata

 

W przystępnej dla dzieci formie książka podaje znaczenia imion funkcjonujących w języku polskim.

Księga imion dla dzieci – Jacewicz Baata Jacewicz Martyna (twarda oprawa)
W przystępnej dla dzieci formie książka podaje znaczenia imion funkcjonujących w języku polskim. W książce znajdą Państwo zabawne rymowanki o każdym imieniu dzieciecym i ślicznymi ilustracjami.

Księga imion dla kobiet – Huchla Iwona
Książka zawiera wiele informacji dotyczących imion płci pięknej – ich pochodzenia i znaczenia, brzmienia w innych językach, przypisywanych im cech, pasji, szczęśliwych dni.

Religia szukam was W Kubik WAM

Mam sto lat i chciałabym Wam powiedzieć... - Jacques Duquesne, Annabelle Cayrol

Mam sto lat i chciałabym Wam powiedzieć… – Jacques Duquesne, Annabelle Cayrol

 

L’Osservatore Romano Ulubiona przez Francuzów zakonnica (w roku 2002 została odznaczona francuską Legią Honorową), siostra Emanuela ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Syjonu, przeżyła prawie sto lat. Przygotowując się do śmierci, która dla niej była spotkaniem dziecka z umiłowanym Ojcem, zgodziła się udzielić wywiadu, w którym opowiada o swojej wierze, o trudnościach, które napotkała, i nadziei, która ją ożywiała. W książce z werwą i szczerością – pełna szczęścia kobieta odpowiada na pytania dwójki dziennikarzy o wybór własnej drogi życiowej, pracę w Turcji i Tunisie, życie z ludźmi wydziedziczonymi w Kairze, walkę z nędzą i o założone przez siebie stowarzyszenie, które w Afryce i Azji kontynuuje jej działalność. Wyznania siostry Emanueli są pełne smaku, zadziwiające i wzruszające. Prosty język tego świadectwa sprawia, że dostępna jest ona dla każdego czytelnika „Ta kobieta wiary wydała wielki prorocki krzyk. A głos proroków zarówno wśród Żydów, narodu wybranego, jak i w Kościele, porusza, budzi, rodzi zakłopotanie” Kard. Philippe Xavier Barbarin, arcybiskup Lyonu „Do ostatniego tchnienia siostra Emmanuelle dawała wyraz niewyczerpanej, ogromnej energii i niezachwianej wiary” Kard. André Vingt-Trois, arcybiskup Paryża „Umiała apelować do polityków, zwracając się do nich per „ty”. W ten sposób mogła lepiej dotknąć naszych serc, podważyć nasze utrwalone przekonania i nasz komfort” Nicolas Sarkozy, prezydent Francji „Dla rodaków była ikoną solidarności i troski o biednych i imigrantów. Według ostatnich…

W imieniu życia. Opowiedz mi o śmierci… – Claire d`Hennezel
Książka przeznaczona jest dla ateistów i wierzących, dzieci i dorosłych. W obliczu śmierci dziecko jest być może doroślejsze od nas. Książka przełamuje tabu śmierci, oswaja z nią, nie wyzwalając przy tym lęku. W książce – obrazie zebrane zostały teksty, poezje oraz bajki z naszej planety, które nas dotknęły jako psychoterapeutkę i jako matkę….

Matematyk gra na giełdzie – John Allen Paulos
Ta książka nie zawiera tabel, wykresów, ani tym bardziej matematycznych dowodów. Zamiast tego opisuje przykłady z życia codziennego, opowiada anegdoty, itp. W tej przyjaznej formie Autor pokazuje błędy i naiwności towarzyszące inwestorom giełdowym, a także ich doradcom. Argumentacja odwołuje się do logiki i do zdrowego rozsądku, czasami do…

Nastolatki dbają o urodę. Joanna Jabłczyńska – Anna Maria Nowak
Nikt tak jak młodzież nie wie jak trudno dbać o urodę w tym wieku. Szalejące hormony i zmiany w ich organizmach stanowią nie lada wyzwanie. A przecież tak bardzo chcą dobrze wyglądać. Z tematem urody dla nastolatek zmierzyli się nasi autorzy – doświadczona kosmetyczka i młoda aktorka. Z tej książki dowiecie się: – jakie kremy szkodzą a jakie…

religia szukam was W Kubik WAM

Odkrywanie duchowości w psychoterapii – James L. Griffith, Melissa Elliott Griffith

 

Książka Melanie i Jamesa Griffith’ów jest wyjątkową na rynku książek psychoterapeutycznych pozycją skrupulatnie omawiającą możliwości bezideologicznego spożytkowania w pracy psychoterapeutycznej zasobów, jakie niesie ze sobą wiara i duchowość osób, które pojawiają się w gabinetach terapeutów. Nie tracąc z oczu należnego (często drugo- czy trzeciorzędnego) miejsca psychoterapii w życiu osób zgłaszających się na konsultację i próbując nie utracić złożoności i różnorodności duchowości i religijności człowieka, autorzy z dużym wyczuciem wykładają swój punkt widzenia, oferując sugestie do pracy terapeutycznej bez względu na wyznanie czy rodzaj duchowość terapeuty. Pomocne dla praktyków są liczne przykłady z pracy klinicznej autorów, i to zarówno te zakończone sukcesem jak i niepowodzenia. Griffith’owie nie unikają podjęcia trudnych wątków uprzedzeń ludzkich, siły przeświadczeń, konfliktu wartości pomiędzy klientem i terapeutą oraz przykładów destrukcyjnego wpływu duchowości. James L. Griffith, Profesor psychiatrii i neurologii w George Washington University Medical Center, gdzie kieruje klinicznym programem szkoleniowym. Jest ponadto związany z Center for Multicultural Human Services w Falls Church w Virginii. Melissa Elliott Griffith, współpracuje z oddziałem klinicznym George Washington University Medical Center, jest także psychoterapeutą w Vienna, ponadto związana z Center for Multicultural Human Services w Falls Church w Virginii.

Rozmowy o tajemnicach psychoterapii – Grzesiuk Lidia, Krawczyk Krzysztof
Autorzy książki przedstawiają w popularny sposób podstawowe nurty, szkoły i metody współczesnej psychoterapii, odpowiadając na różne pytania, które mogą nurtować osoby zainteresowane psychoterapią lub poszukujące pomocy terapeutycznej. Jak działa psychoterapia, co wydarza się w relacji psychoterapeutycznej, jakie trudności występują podczas…

Krótkie wykłady z psychologii Czynniki leczące w psychoterapii – Czabała Jan Czesław
Jak działa psychoterapia? Na czym polega proces zmian zachodzących w wyniku oddziaływań psychoterapeutycznych? Jakie czynniki występujące w toku psychoterapii sprawiają, że jest ona skuteczna? Nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie cenionego podręcznika wprowadzającego w zagadnienia psychoterapii. Treść książki jest podporządkowana…

Wprowadzenie do psychologii – Parot Francoise, Richelle Marc
WPROWADZENIE DO PSYCHOLOGII Autor: Françoise Parot Marc Richelle klasyfikacja: naukowe kategoria: Psychologia, Część pierwsza „Historia”, autorstwa Françoise Parot, zawiera 7 rozdziałów, których treść odwołuje się do szerokiego kontekstu, który tworzy filozofia, ruchy religijne, zjawiska społeczne, literatura, przemiany polityczne, ustrojowe i…

Fizyka i religia. Perspektywy oraz granice dialogu - Hans-Dieter Mutschler

Fizyka i religia. Perspektywy oraz granice dialogu – Hans-Dieter Mutschler

 

Seria Wiara i nauka jest poświęcona dziejom nauki i roli Kościoła w jej rozwoju. Burzliwe losy nauki i wykładnia Kościoła katolickiego, nie zawsze przez wszystkich zrozumiała, stanowić będą tło wszystkich książek w tej serii, bez względu na to, czy będą one dotyczyć astronomii, fizyki, biologii, czy też psychologii z jednej strony, a wszystkich nauk objawionych z drugiej. Sylwetki, fakty, problemy, osiągnięcia i porażki, a także wiara i dążenie do jedności w myśleniu, współczesność Kościoła z jego nauką społeczną – oto elementy wyróżniające serię, która winna służyć lepszemu zrozumieniu dzisiejszego świata.

Szlaki marzeń. Najpiękniejsze trasy podróżnicze świata – Ulrike Schober
Ten bogato ilustrowany album jest zaproszeniem do niezwykłej podróży po świecie ? podróży marzeń. Jest on jednocześnie cennym przewodnikiem, który prowadzi czytelnika przez ogromne przestrzenie pocięte ważnymi szlakami komunikacyjnymi, handlowymi i pątniczymi (jak szlak jedwabny, Via Appia, Droga św. Jakuba czy Panamericana) i zaprowadzi do…

Wielka Piramida. Historyczne miejsca – Anne Millard
Wybierz sie na wycieczkę po najsłynniejszych miejscach Egiptu. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób wybudowano Wielką Piramidę. Zapoznaj się z tajemnicami, które zasypane piaskami pustyni razem z mumiami faraonów czekały przez stulecia na odkrycie.

religia szukam was W Kubik WAM

Nauka i religia - McGrath Alister

Nauka i religia – McGrath Alister

 

Omawiana książka jest przeznaczona dla czytelnika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą pasjonującą problematyką. Autor uważa, że kompetentne studia w tej dziedzinie powinny zakładać dobrą wiedzę w zakresie przynajmniej jednej religii i jakiejś nauki przyrodniczej, najlepiej fizyki lub biologii, ale jest świadomy, że w stosunku do wielu zainteresowanych wymaganie takie będzie zbyt wygórowane i właśnie takim czytelnikom poświęca swoją pracę. Podręcznik więc ma być kompromisem pomiędzy tym, co należałoby wiedzieć a tym, czego można wymagać w ciągu jednego lub dwu semestrów. ks. prof. Michał Heller

Bóg Dawkinsa – McGrath Alister
Wspaniała książka (…). Ma wszelkie cechy dobrej polemiki naukowej – kompetentna, przekorna i bardzo zabawna. Nie mogę się doczekać odpowiedzi Dawkinsa na krytykę Alistera McGratha. Michael Ruse, Florida State University Tour de force. Simon Conway Morris, Cambridge University Miażdżąca krytyka. David N. Livingstone, Queen’s…

Obłąkani – McGrath Patrick
Stella jest żoną Maxa Raphaela, który właśnie wygrał konkurs na zastępcę dyrektora szpitala dla psychicznie chorych. Wiąże się to niestety z opuszczeniem Londynu. Zaszyta na prowincji, zaniedbywana przez męża Stella czuje się z każdym dniem bardziej znudzona i osamotniona. I wtedy poznaje Edgara Starka. Nie przeraża jej też wcale, że ten…

Psychoanaliza i religia w XXI wieku - Black David M.

Psychoanaliza i religia w XXI wieku – Black David M.

 

David M. Black, przygotowując Psychoanalizę i religię w XXI wieku, zaprosił do współpracy wybitnych przedstawicieli różnych szkół i nurtów psychoanalizy zajmujących się problematyką religii i duchowości. Wnieśli oni do książki świeżą perspektywę teoretyczno-badawczą w psychoanalitycznym spojrzeniu na kwestię wiary i duchowości, odpowiadając na kilka ważnych w tym kontekście pytań: – W jaki sposób religijne narracje przenoszą bądź zniekształcają psychologiczną prawdę? – W jaki sposób religia „funkcjonuje” psychologicznie? – Jaka jest natura doświadczenia religijnego? – Czy istnieją podobieństwa między psychoanalizą a różnymi tradycjami religijnymi? Jest to praca wybitna dzięki różnorodności poglądów 14 autorów, prezentujących swój punkt widzenia na wybrane tematy; książka ma charakter wyważonej dyskusji. (Christopher MacKenna, British Association of Psychotherapists, Londyn) David Black zebrał i dokonał wyboru ważkich artykułów o wierze religijnej i psychoanalizie. To godny polecenia, wzbogacający nasz sposób myślenia materiał. (Jonathan Wyatt, pismo: Psychodynamic Practice) Redaktor pracy, David Black, przygotował doskonałe wprowadzenie, w którym prezentuje krótką historię relacji psychoanalizy i religii (…) Książkę tę, sądzę, powinien przeczytać każdy, kto interesuje się stale zmieniającymi się, wzajemnymi odniesieniami między nimi. (Mary Neave, pismo: Therapy Today).

Psychopatologia a religia – Janus Damian
Nerwice, zaburzenia osobowości, psychozy, anoreksja, natręctwa, urojenia, narcyzm to częste patologie psychiczne. Ich związki z przeżyciami o treści religijnej i religią są dla psychologii interesującym polem badań. Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się…

Psychologia jako religia – Vitz Paul C.
Celem książki jest dostarczenie argumentów i przedstawienie poglądów, które pozwolą czytelnikowi na ujmowanie współczesnej psychologii w perspektywie znacznie węższej niż ta, która współcześnie dominuje, ale za to bardziej właściwej, przynoszącej mniej zniszczeń, a więcej rzeczywistej pomocy.

Ateizm w sporze z religią - Buckley Michael J.

Ateizm w sporze z religią – Buckley Michael J.

 

Michael Buckley to znany profesor teologii, autor monumentalnej monografii poświęconej ateizmowi (At the Origins of Modern Atheism), która była szeroko dyskutowana w środowisku akademickim. Książka Ateizm w sporze z religią jest jej popularną wersją, przeznaczoną dla szerszego grona czytelników. Teza Buckleya brzmi interesująco: ateizm jako ideologia nie jest „dzieckiem” nauki wrogo nastawionej do religii ani wypaczoną reakcją na scholastykę, ale odmową przyznania doświadczeniu religijnemu wartości poznawczej. Buckley nie tylko dokonuje rekonstrukcji tego negatywnego nastawienia do doświadczenia religijnego, ale też pokazuje, jak – dzięki refleksji teologicznej i filozoficznej – można je przezwyciężyć. Fascynujące… Twórcze związki pojęciowe poparte argumentacją naukową. Buckley to bystry człowiek. Ch. Insole, „Times Literary Supplement” Książka jest ciekawa i prowokuje do myślenia, podważa bowiem przekonania powszechnie uznawane za prawdziwe. Wzbogacająca lektura. H. Rikhof „Bijdragen, „International Journal of Philosophy and Theology”

Tajne stowarzyszenia – Bradley Michael
Sekretne, elitarne kluby zawsze oddziaływały na społeczeństwo. Najpierw rosły w siłę, potem wymuszały pomoc, świadomą lub nie, aby skonsolidować i powiększyć podstawy swojej władzy. A potem niszczyły społeczność. Niektóre z nich już sprawują kontrolę nad światem. Kojarzenie słowa ?kult” jest na ogół takie samo: niebezpieczny, wywrotowy,…

Teoria społeczna a religia – Beckford James
Religia z perspektywy konstruktywizmu społecznego Kłopoty z pluralizmem religijnym Globalizacja i religia Teoria społeczna a ruchy religijne

matematyka 4 GWO

Matematyka. Dla dzieci w wieku 3-4 lat. Z gwiazdami na szóstkę! - Peter Patilla

Matematyka. Dla dzieci w wieku 3-4 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Peter Patilla

 

Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ stron ułatwiają naukę i sprawiają, że zamienia się ona w zabawę.

Matematyka. Dla dzieci w wieku 4-5 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Peter Patilla
Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ stron ułatwiają naukę i sprawiają, że zamienia się ona w zabawę.

Matematyka. Dla dzieci w wieku 6-7 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Peter Patilla
Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ stron ułatwiają naukę i sprawiają, że zamienia się ona w zabawę.

matematyka 4 GWO

Matematyka. Dla dzieci w wieku 5-6 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Peter Patilla

 

Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ stron ułatwiają naukę i sprawiają, że zamienia się ona w zabawę.

Dodawanie i odejmowanie. Dla dzieci w wieku 5-6 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Paul Broadbent
Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Autor, Paul Broadbent, jest ekspertem w dziedzinie nauczania podstaw matematyki. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ…

Dodawanie i odejmowanie. Dla dzieci w wieku 6-7 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Paul Broadbent
Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Autor, Paul Broadbent, jest ekspertem w dziedzinie nauczania podstaw matematyki. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ…

Dodawanie i odejmowanie. Dla dzieci w wieku 4-5 lat. Z gwiazdami na szóstkę! – Paul Broadbent
Zeszyt ćwiczeń z serii ?Z gwiazdami na szóstkę!? został stworzony specjalnie, aby pomóc w rozwijaniu podstawowych umiejętności dziecka. Autor, Paul Broadbent, jest ekspertem w dziedzinie nauczania podstaw matematyki. Zbiór ćwiczeń zawiera pomocne wskazówki dla rodziców i objaśnienia do każdego zadania. Kolorowe obrazki oraz przejrzysty układ…

Matematyka z plusem 4 Podręcznik - Dobrowolska Małgorzata, Zarzycki Piotr, Jucewicz Marta

Matematyka z plusem 4 Podręcznik – Dobrowolska Małgorzata, Zarzycki Piotr, Jucewicz Marta

 

Drzewo genealogiczne M+ rozpoczyna się w czasach zeszytów gdańskich ? książek, które nauczyciele matematyki przyjęli z prawdziwym entuzjazmem. Tradycję zeszytów z powodzeniem kontynuuje Matematyka z plusem ? seria ulubiona przez uczniów i nauczycieli. Podręczniki są dostosowane do możliwości każdego ucznia: uwzględniając potrzeby najsłabszych, rozwijają umiejętności uzdolnionych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę w klasach o zróżnicowanym poziomie. Teoria zawarta w podręcznikach jest przekazywana w interesujący, zwięzły sposób. Najważniejszą rolę w poznawaniu nowych zagadnień pełnią przemyślane metodycznie zadania wprowadzające. Matematyka z plusem zapewnia harmonijny rozwój umiejętności matematycznych i praktycznych. Jest to możliwe dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy zdobywaniem nowych wiadomości a ich skutecznym utrwalaniem. Nr dopuszczenia 134/08

Piotr K. 2008-10-14
zakup jest prawidłowy dostałem dokładnie to co zamawiałem i w dość szybkim czasie, jedynie to co mnie zmartwiło to koszty przesyłki które nie zależą od was ale mają wpływ na móją kieszeń, przesyłka tyle samo co książka,
Ocena: 5

Magdalena S. 2009-07-23
książka przyszła w bardzo dobrym stanie ,szybko.Mimo drobnej pomyłki,wszystko przeszło sprawnie.Bardzo dobry kontakt z księgarnią. Gorąco POLECAM
Ocena: 5


 

Matematyka z plusem 6 Zeszyt ćwiczeń Geometria – Dobrowolska Małgorzata, Jucewicz Marta, Zarzycki Piotr
Zeszyty ćwiczeń to podstawowe źródło zadań w klasach IV-VI. Zadania z podręczników (ćwiczenia utrwalające, sprawdzające zrozumienie tematu oraz trudniejsze, dla uczniów zdolnych) można traktować jako uzupełniające. WARTO WIEDZIEĆ Nawiązywanie do codziennych doświadczeń uczniów w nauczaniu matematyki owocuje nie tylko ich zainteresowaniem…

Matematyka 2001 4 podręcznik z płytą CD – Chodnicki Jerzy, Dąbrowski Mirosław, Pfeiffer Agnieszka
Podręcznik do kształcenia ogólnego do nauczania matematyki na poziomie klasy 4 szkoły podstawowej Numer dopuszczenia: 05/08

Koło matematyczne w szkole podstawowej – Bobiński Zbigniew, Nodzyński Piotr, Uscki Mirosław
Zadania w tym zbiorze ułożone są tematycznie i można je realizować z uczniami klas IV, V, VI, przeznaczając na to cały etap edukacyjny.

matematyka 4 GWO

Matematyka z plusem 4 Zeszyt ćwiczeń Ułamki - Wojtan Stanisław, Zarzycki Piotr

Matematyka z plusem 4 Zeszyt ćwiczeń Ułamki – Wojtan Stanisław, Zarzycki Piotr

 

Zestaw dla ucznia klasy czwartej składa się z podręcznika i trzech zeszytów ćwiczeń: Liczby naturalne, Ułamki oraz Figury geometryczne. Matematyka z plusem to naj­po­pu­lar­niej­sza seria do nau­cza­nia matematyki. Korzysta z niej prawie 50% nauczycieli tego przedmiotu. Poznaj cechy naszej serii. Sprawdź, jakie zmiany wprowadza M+ w związku z nową podstawą programową. Nr dopuszczenia 134/08

Dariusz F. 2009-09-30
jaką recenzję można wystawić na książkę dla dziecka do szkoły?!;) Za to sprzedawca bardzo uczciwy, zwrócił bezzwłocznie nadpłaconą kwotę:)
Ocena: 5

Jolanta D. 2009-07-29
Z tych ćwiczeń korzystało i nadal korzysta wielu uczniów i sa dobrze dopracowane i zatwierdzone przez nauczycieli polecam
Ocena: 5


 

Matematyka z plusem 4 Zeszyt ćwiczeń Liczby naturalne – Wojtan Stanisław, Zarzycki Piotr
Zeszyty ćwiczeń to w klasach IV-VI podstawowe źródło zadań. Zadania z podręczników (ćwiczenia utrwalające, sprawdzające zrozumienie tematu oraz trudniejsze, dla uczniów zdolnych) można traktować jakouzupełniające. WARTO WIEDZIEĆ Teoria zawarta w podręcznikach jest przekazywana w interesujący, zwięzły sposób. Najważniejszą rolę w poznawaniu…

Matematyka z plusem 4 Zeszyt ćwiczeń Figury geometryczne – Zarzycki Piotr
Nowa wersja zeszytu ćwiczeń została przygotowana dla uczniów, którzy kończą naukę w klasach 1–3 według obecnie obowiązującej podstawy programowej. Zeszyty ćwiczeń to w klasach 4–6 podstawowe źródło zadań. Zadania z podręczników (ćwiczenia utrwalające, sprawdzające zrozumienie tematu oraz trudniejsze zadania dla uczniów zdolnych)…

Matematyka 2001 6 Zeszyt ćwiczeń Część 1 – Chodnicki Jerzy
Problematykę poruszaną w podręczniku rozwijają trzy zeszyty ćwiczeń dla klasy 6. Praca z zeszytem cz. 3. dotyczy okresu po sprawdzianie na zakończenie szkoły podstawowej i odpowiada tym modułom podręcznika, które są „łagodnym” przygotowaniem ucznia do uczenia się matematyki w gimnazjum. Tradycyjnie strony zeszytu tworzą całość parami: lewa i…

Matematyka z plusem 2 Podręcznik - Dobrowolska Małgorzata, Karpiński Marcin, Lech Jacek

Matematyka z plusem 2 Podręcznik – Dobrowolska Małgorzata, Karpiński Marcin, Lech Jacek

 

Nowa wersja podręcznika dostosowana do nowej podstawy programowej. Liczymy się z każdym uczniem Podręczniki są dostosowane do możliwości każdego ucznia: uwzględniając potrzeby najsłabszych, rozwijają umiejętności uzdolnionych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę w klasach o zróżnicowanym poziomie. Lekcja plus lekcja plus lekcja… Materiał nauczania został podzielony na gotowe jednostki lekcyjne. Pomaga to nauczycielom w dobrej i efektywnej organizacji pracy. Solidna porcja zadań Jest w czym wybierać. Oprócz zawartości podręcznika, czyli zadań wprowadzających, wzorcowych rozwiązań zadań, obszernego zestawu zadań utrwalających i powtórzeniowych oraz zadań projektowych, jest jeszcze pokaźny Zbiór zadań i Ćwiczenia, również z przyzwoitą liczbą zadań. WARTO WIEDZIEĆ: Harmonijny rozwój umiejętności matematycznych i praktycznych ucznia jest możliwy dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy zdobywaniem nowych wiadomości a ich skutecznym utrwalaniem. Gruntowne powtórzenie wiadomości na koniec nauki w liceum lub technikum umożliwi dodatkowy podręcznik, przygotowany z myślą o uczniach przystępujących do egzaminu maturalnego. Laureatka wyróżnień Matematyka z plusem jako jedyna seria podręczników do matematyki dla liceum i technikum została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem Polskiej Akademii Umiejętności. Nr dopuszczenia: 357/03

Matematyka z plusem 1 Podręcznik – Karpiński Marcin, Dobrowolska Małgorzata, Braun Marcin
Ze względów praktycznych podręczniki wydaliśmy w dwóch wersjach: Zakres podstawowy i Zakres podstawowy z rozszerzeniem. Pozostałe książki – Zbiór zadań i Ćwiczenia – są przeznaczone dla obu zakresów nauczania. Dobra tradycja nauczania matematyki Od momentu ukazania się zeszytów gdańskich styl nauczania matematyki stworzony w GWO zyskuje sobie…

w poszukiwaniu złotego srodka

W poszukiwaniu złotego środka - Brzezińska Anna Janiszewska Rain Joanna

W poszukiwaniu złotego środka – Brzezińska Anna Janiszewska Rain Joanna

 

Co to jest intymność? Jaki powinien być lider? Jak rozmawiać z dzieckiem? – na te i wiele innych pytań odpowiadają profesor Anna Brzezińska i Joanna Janiszewska-Rain. Autorki stworzyły pełną emocji i osobistego doświadczenia opowieść o rozwoju człowieka od niemowlęctwa do starości. Ta książka nie jest zwykłym poradnikiem -choć z pewnością może pełnić tę funkcję. Nie jest też suchym naukowym opracowaniem, bo w fascynujący sposób pokazuje zastosowanie teorii psychologicznych w codziennym życiu. Niezbędna dla rodziców, nauczycieli, studentów psychologii i wszystkich tych, których pasjonuje człowiek.

W poszukiwaniu lepszego jutra – Zielińska-Nowicka Agnieszka
W poszukiwaniu lepszego jutra Procesy migracyjne mieszkańców Torunia w 1. połowie XIX wieku.

Dwa światy – Krasińska-Głżewska Joanna
Książka jest cennym przyczynkiem do historii życia w Polsce przed drugą wojną światową oraz deportacji polskich obywateli do Rosji i dalszych ich dziejów. Książka ta odróżnia się od innych publikacji „sybirackich” nawiązaniem do tradycji polskiego życia na wsi i przedstawieniem jego wielu pozytywnych stron, co wobec jego zniweczenia przez wojn,…

W poszukiwaniu Jezusa – Brambilla Franco
W poszukiwaniu Jezusa to komentarz do artykułu Credo – o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, który stanowi centrum i streszczenie Ewangelii. Paschę Chrystusa należy usytuować na tle podwójnego poszukiwania: poszukiwania Boga przez człowieka i poszukiwania człowieka przez Boga.

w poszukiwaniu zlotego srodka

Duende w poszukiwaniu flamenco – Webster Jason

 

Jedna z najlepszych, najbardziej fascynujących książek o współczesnej Hiszpanii i jej kulturze!!! Po części opowieść o przygodach młodego mężczyzny, po części reportaż z jego pasjonującej podróży po Hiszpanii. Wyraz fascynacji Webstera kulturą, obyczajowością i tradycjami tego kraju, ze szczególnym naciskiem na muzykę flamenco i jej esencję – duende – stan emocjonalny wyrażający zarazem ekstazę i desperację – opisywany w poezji Federico Garcia Lorci. Porzucony przez swoją dziewczynę autor decyduje się wyjechać do Madrytu, by tam, pod kierunkiem gitarzysty Juana, godzinami ćwiczyć muzykę flamenco. Wdaje się w namiętny romans z tancerką flamenco, żoną właściciela szkoły językowej w Alicante. Dołącza do grupy cygańskich muzyków, przejmuje ich styl życia. Bierze kokę, gra po nocach w knajpach, kradnie samochody, żyje na krawędzi. Czy udaje mu się osiągnąć duende?

W poszukiwaniu tożsamości – Peck Anna
Czy słuszne są przedstawienia Jezusa jako blondyna o niebieskich oczach? Czy raczej powinien być przedstawiany jako ciemnoskóry mężczyzna o krótkich kręconych włosach? Czy wizerunki Czarnej Madonny potwierdzają tezę o jej afrykańskim pochodzeniu? Dlaczego takie pytania nabrały znaczenia w amerykańskich debatach społecznych, kulturalnych i…

W poszukiwaniu smoka – Wrede Patricia
Porwać smoka? Jakże odważne! Jakże głupie… Cimorena – księżniczka, która nie lubi zachowywać się jak księżniczka – powraca. Ale gdzie jest smoczyca Kazul? To właśnie Cimorena postanawia wyjaśnić. Na szczęście – a może nie całkiem na szczęście – zyskuje wsparcie: Mendanbar, niezbyt królewski Król Zaczarowanego Lasu,…

W poszukiwaniu mądrości życia t.2 - Schopenhauer Artur

W poszukiwaniu mądrości życia t.2 – Schopenhauer Artur

 

(…) Podczas gdy inni filozofowie jego czasów byli duchownymi lub profesorami akademickimi, on jeden cieszył się pełną niezależnością od wszelkich instytucji oraz samowystarczalnością materialną. Był prawdziwie niezależnym pisarzem i myślicielem, co poczytywał sobie za wielką cnotę. Istotnie, mógł w pełni swobodnie i per diletto, czyli dla przyjemności, poświęcić się filozofii.

W poszukiwaniu tajemnic życia i zdrowia – Mazur Roman
Moc roślin, pozytywne działanie bioenergii, oczyszczanie organizmu z negatywnych emocji na wszystkich jego poziomach, promieniowanie jonizujące i leczenie światłem oraz kolorami to tylko niektóre z propozycji autora, które pozwolą Ci świadomie wykorzystywać potencjał energetyczny tkwiący w Tobie samym.

W poszukiwaniu szczęścia – Piasecka Wioletta
„Zapadła ciemna noc i w jednym tylko domu tliła się lampa. Było to w niewielkim miasteczku Odense na północy Danii. Marna to była lampa. Jej nikłemu światłu towarzyszył jasny blask księżyca, który oświetlał dom i jego ubogich mieszkańców. Właśnie tej nocy, prawie dwieście lat temu, na świat przyszedł chłopiec. Rodzice nazwali go Hans…

W poszukiwaniu duszy – Fehrenbach Paul K.
W POSZUKIWANIU DUSZY Związek pomiędzy duchową a psychologiczną dojrzałością Autor: Paul K. Fehrenbach klasyfikacja: duchowość Jak odnaleźć i utrzymać poczucie witalności i sensu życia, gdy dojrzewamy w świecie pełnym zgiełku? Jaką rolę możemy pełnić w naszej rodzinie (jak również w większej wspólnocie), aby przyczyniać się do dobrobytu innych,…

w poszukiwaniu zlotego srodka

Miasto od środka Paryż

Miasto od środka Paryż

 

Znawcy tematu przedstawiają Paryż: jego historię, kulturę, zaangażowanie w politykę, zabytki, a przede wszystkim jego mieszkańców. W przewodniku zamieszczono: – propozycje tras wycieczek -znakomite zdjęcia -schematy i planiki -szczegółowe plany i mapy z odsyłaczami -informacje praktyczne.

Rzym Miasto od środka
Zanwcy tematu przedstawiają Rzym: jego historię, kulturę, zabytki, a przede wszystkim jego mieszkańców i niepowtarzalną atmosferę miasta.

Miasto i wieś – Sobolewska Katarzyna
SPIS TREŚCI I. MIASTO I WIEŚ JAKO OPOZYCJA KULTUROWA II. MIASTO I WIES W ŚWIECIE PRZEDSTAWIONYM ŻEROMSKIEGO III. CEL BADAŃ I METODY GROMADZENIA MATERIAŁU SŁOWNIKOWEGO IV. ZAWARTOŚĆ CZĘŚCI SŁOWNIKOWEJ 1. Semantyczna charakterystyka słownictwa a. Ludzie b. Miejsca c. Infrastruktura d. Zajęcia e. Kultura i życie społeczne f. Realia życia g. Nazwy…

Państwo środka – Kotnowski Andrzej
Album zawiera wiele interesujących zdjęć zabytków, krajobrazów i ludzi z rzadko spotykanych i odwiedzanych miejsc. Poprzez ich dobór autor obrazuje Chiny jako jeden z najstarszych ośrodków cywilizacyjnych ludzkości o jakże odrębnej, ale bogatej tradycji historycznej, architektonicznej, naukowej, a także innej filozofii, etykiecie, literaturze…

Kieszonkowy przewodnik Słowenia od środka - Foster Jane Wrona Gregory

Kieszonkowy przewodnik Słowenia od środka – Foster Jane Wrona Gregory

 

Ten przewodnik w praktyczny sposób przybliży Ci Słowenię. Odpowie na pytania, które chciałbyś zadać komuś, kto mieszka w tym kraju. Co warto zwiedzić? Dokąd koniecznie trzeba pojechać.

Kieszonkowy przewodnik Bruksela od środka – McDonald George
Przewodnik ten odpowie na pytania, które zadaje się znajomemu, mieszkającemu w Brukseli. Co naprawdę warto zobaczyć? Jakich miejsc nie można pominąć? Gdzie są urocze zakątki jeszcze nie odkryte przez turystów? Autor przez kilka lat mieszkał w Brukseli i doskonale zna miasto.

Kieszonkowy przewodnik Wiedeń od środka – Schmidt Nicole
Wiedeń szczyci się długą i fascynującą historią. Każdy znajdzie w nim coś interesującego: wspaniałą architekturę, światowej klasy operę i muzea, nastrojowe kawiarnie i bary oraz wspaniałą przyrodę. Zaproponowane przez autorkę wycieczki pozwalają zapoznać się z najważniejszymi zabytkami miasta – poznajemy Stare Miasto i Cesarski Wiedeń,…

Florencja Kieszonkowy przewodnik od środka – Cristopher Catling
Christopher Catling, młody historyk sztuki, odwiedził Florencję z pewnym niedowierzaniem… Florencja zachwyciła go. Przewodnik chciałby zadedykować wszystkim z wiarą, że przekona ich do odbycia podobnej podróży „od względnej ignorancji do bezwzględnego zachwytu” nad Porta del Paradiso (Drzwiami Raju) w Baptysterium, Ponte…

tAJEMNICE PRZYRODY KL 4 NOWA ERA

Tajemnice przyrody - Wolf Tony

Tajemnice przyrody – Wolf Tony

 

Czy na sawannie rosną drzewa? Co znajduje się pod lodem na Antarktydzie? Odpowiedzi znajdziesz w środku! Doskonała lektura dla ciekawych świata! Quizy, zagadki i ciekawe ilustracje. Mnóstwo wiadomości podanych w przystępny i dowcipny sposób.

Tajemnice ziemi – Wolf Tony
Czy na dnie morza są góry? Skad bierze się grad? Jak tworzą się lodowce? Odpowiedzi znajdziesz w środku! Doskonała lektura dla ciekawych świata! – Odpowiedzi na najdziwniejsze nawet pytania. – Quizy, zagadki i ciekawe ilustracje. – Mnóstwo wiadomości podanych w przystępny i dowcipny sposób.

Tajemnice zwierząt – Wolf Tony
Dlaczego tukany mają takie wielkie dzioby? Gdzie żaby składają jaja? Czy wieloryby to ryby? Odpowiedzi znajdziesz w środku! Doskonała lektura dla ciekawych świata! Quizy, zagadki i ciekawe ilustracje. Mnóstwo wiadomości podanych w przystępny i dowcipny sposób.

tAJEMNICE PRZYRODY KL 4 NOWA ERA

Nowa era innowacji – Prahalad C. K., Krishnan M. S.

 

Autorzy książki proponują oryginalne podejście do zarządzania przedsiębiorstwami w nowym otoczeniu konkurencyjnym, w erze globalizacji i dynamicznego rozwoju technologii informatycznych. Koncentrują się na sposobie tworzenia strategicznego kapitału firm opartego na innowacjach, powstających dzięki wykorzystywaniu zasobów globalnych oraz współtworzeniu wartości przez klientów. Przedstawiają nowy model innowacji, nazywając go nowym gmachem innowacji. Jest to kolejny model w naukach o zarządzaniu, wpisujący się w takie przełomowe koncepcje zarządzania, jak piąta dyscyplina, czy strategia błękitnego oceanu. Jego zaletą jest logiczna konstrukcja oraz prostota, co niewątpliwie zwiększa jego przydatność w praktyce. Teoretyczne rozważania Autorzy wspierają licznymi przykładami firm z różnych branż, w tym wielkich korporacji ponadnarodowych. Opisują m.in. takie przedsięwzięcia, jak iGoogle, Facebook czy MySpace. Książka jest adresowana do: – kadry menedżerskiej wyższego i średniego szczebla, zwłaszcza osób kierujących działami B+R, – słuchaczy studiów podyplomowych z dziedziny szeroko rozumianego zarządzania, – studentów, doktorantów, kadry akademickiej, – przedsiębiorców.

Za murami Avinionu – Calmann Marianne
W roku 1346 Awinion był w pełni rozkwitu. Rządził tam papież Klemens VI, który troszczył się o swoje miasto, mając na względzie wszechstronną harmonię, tolerancję i dobrobyt. Podczas gdy w Europie narastały nastroje antysemickie, on oferował Żydom azyl. Powieść „Za murami Awinionu” barwnie maluje losy jednej z żydowskich rodzin,…

Kawaleria Wehrmachtu – Richter Klaus Christian
„Starannie przygotowana publikacja zawierająca unikatowe fotografie, przedstawiająca dzieje niemieckich jednostek konnych począwszy od Reichswehry, aż po ostatnie cztery pułki jeźdźców I Korpusu Kawalerii, rozwiązane w czerwcu 1945 przez armię amerykańską. Klausowi Christianowi Richterowi udało się przekazać obraz ówczesnej kawalerii, jej…

Miś Fantazy poznaje tajemnicę Kryształu - Karwan-Jastrzębska Ewa

Miś Fantazy poznaje tajemnicę Kryształu – Karwan-Jastrzębska Ewa

 

· kultowa książka dla dzieci, po którą chętnie sięgają też dorośli · na podstawie powieści powstaje największy od czasów Bolka i Lolka projekt serii filmów animowanych TVP · emisja pierwszych trzynastu odcinków zostanie zaprezentowana w styczniu 2008 roku, a pilotażowy odcinek ukazał się już w czasie Świąt Wielkanocnych Baśń o potędze miłości, która przybierając oblicza dobra, przyjaźni i wierności dąży do opromienienia świata i uczynienia innych lepszymi. Na słonecznej wyspie jest miejsce dla wszystkich. Dla Prospera, Czarodzieja ze Skały Wspomnień, dla Julki i tajemniczej Zagadki, dla Żuczka Wesołka, dla zielonej Żaby Kapy Kapy. Wszystkie postaci tworzą krąg wokół tej najważniejszej – Misia Fantazego, błękitnego dziecka szczęścia. Miś Fantazy ma szansę stać się najpopularniejszym bohaterem filmów animowanych w Polsce. NADCHODZI ERA NIEBIESKIEGO MISIA!

Miasta Apokalipsy – Jastrzębowska Elzbieta
Fascynująca podróż w czasie. Autorka prezentuje materialne, odkryte przez archeologów pozostałości siedmiu miast Bliskiego Wschodu z dwóch pierwszych wieków n.e., do których autor Apokalipsy św. Jana skierował swe przesłania: Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardes, Filadelfii, Laodycei. Zdjęcia wykonane przez autorkę ukazują ruiny antycznych…

Tupliczki Poznajemy kształty – Berowska Marta
Kucharz Tluchcik wziął patelnię jak gorące koło. Smażył na niej naleśniki i śpiewał wesoło: „Będą naleśniki słodkie z rodzynkami, zjedzą je Tupliczki, podzielą się z Wami”.

tAJEMNICE PRZYRODY KL 4 NOWA ERA

Tajemnice natury Przyroda w 3D

Tajemnice natury Przyroda w 3D

 

Z naszą niezwykłą książką poznasz tajemnice lasu równikowego. Tylko się nie przestrasz, gdy z kolejnych kartek wyjdą do ciebie owady, gady i ssaki! Otwórz, jeśli nie jesteś tchórzem!

(e) Tajemnice Paryża
„Tajemnice Paryża” to powieść sensacyjna o świecie podziemnym francuskiej stolicy. Autor, Eugeniusz Sue zyskał dzięki niej znaczne powodzenie i dobrobyt, gdyż była to jedna z pierwszych powieści drukowanych w prasie w odcinkach. Porównywana do „Nędzników” Wiktora Hugo, przestawia obraz miejskiej biedoty, jej społecznego…

Tajemnicze katedry
Autorka zabiera Czytelnika w fascynującą podróż, podczas której odkrywa ukrytą symbolikę gotyckich katedr. Przedzierając się przez gąszcz mrocznych powiązań ze światem pogańskim i tajemny język średniowiecznych architektów, mistrzów w dziedzinie sztuki. Efektem ich pracy są wspaniałe budowle łączące w sobie świętą numerologię i zasady…

Tajemnice życia – Osho
To zbiór wykładów i zarazem kwintescencja nauk Osho, który zanim stworzył własną teozofię, wnikliwie studiował koncepcje i dzieje wielkich religii oraz biografie ich założycieli, a także psychologię. Autor wskazuje, jak żyć pełnią życia i nadać głębszy sens własnej egzystencji, jak kształtować relacje z ludźmi, aby…

Praskie Łowy - Kaczorowski Aleksander

Praskie Łowy – Kaczorowski Aleksander

 

pikantna opowieść o miłości, literaturze i polityce akcja w Pradze i Czechach czasów socjalizmu i współcześnie Hrabalowski klimat, ponadczasowe refleksje a la Kundera Roman Słomecki, polski dziennikarz, wielbiciel czeskiej kultury i niepoprawny kobieciarz, powraca po latach do Pragi, gdzie przeżył chwile uniesienia i wielkie rozczarowanie. Wśród wielu niezwykłych ludzi poznał tam Miriam – nowojorską Żydówkę, która przyjechała do Czech, by wyjaśnić rodzinną tajemnicę. Przygodowa fabuła, ciekawostki z historii czeskiej kultury, soczysty język.

Polska sztuka ludowa – Jackowski Aleksander
Uroda folkloru i sztuki ludowej Polski w przystępnej i atrakcyjnej formule. Książka informuje o roli i miejscu folkloru w życiu dawnej wsi, opisuje sytuację współczesną oraz przenikanie tradycji do obyczajowości współczesnej. Omawia kulturę chłopską, wiejską i kulturę inteligencką, miejską. Pokazuje zróżnicowanie regionalne i problemy…

Zajezdnia Londyn – Kropiwnicki Aleksander
Zbiór opowiadań o losach siedmiorga ludzi, którzy na fali ostatniej wielkiej emigracji wyjechali do stolicy Wielkiej Brytanii. Realistyczny język, dosłowność opisów, wielobarwne postacie, a wszystko w skoncentrowanej, dziennikarskiej formie – przenosi Czytelnika w nowy świat, w którym początkowo czuje się zagubiony niczym bohaterowie…

Jak się spowiadać – Radecki Aleksander
To książka dla tych, dla których spowiedź jest niełatwym obowiązkiem, którzy zwlekają z pójściem do konfesjonału, bojąc się księdza, własnych grzechów, a także swojej niewiedzy o regułach spowiedzi. Odpowiada na pytania, które zadajemy sobie najczęściej: Jak się spowiadać? Jak wybrać dobrego spowiednika? Czy warto się zdecydować na prowadzenie…

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów - Seann William Scott, Simon Pegg, Cezary Pazura, Carlos Saldanha, Karina Szafrańska, Wojciech Malajkat, Queen Latifah, John Leguizamo, Piotr Fronczewski, Mike Thurmeier

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów – Seann William Scott, Simon Pegg, Cezary Pazura, Carlos Saldanha, Karina Szafrańska, Wojciech Malajkat, Queen Latifah, John Leguizamo, Piotr Fronczewski, Mike Thurmeier

 

Bohaterowie „Epoki lodowcowej” i „Epoki lodowcowej 2: Odwilż” wrócili z kolejną przygodą. Wiewiór nadal próbuje zdobyć orzeszka (przy okazji znajdzie prawdziwą miłość), Maniek i Ela spodziewają się małych mamuciątek, Sid wpada w tarapaty po znalezieniu jaj dinozaura, a Diego zastanawia się czy przy nowych kumplach nie został mięczakiem. Przyjaciół czeka nowa przygoda ? idąc Sidowi z pomocą trafią do tajemniczego, podziemnego świata, w którym spotkają dinozaury i polującą na jednego z nich jednooką łasicę o imieniu Buck. „Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów” łączy w sobie komedię i akcję. Prócz znanych i lubianych bohaterów widzowie zobaczą na ekranie nowe, fantastyczne postaci.

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
W grze „Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów” fani sympatycznych zwierzaków – Wiewióra, Sida, Mańka i Diego – mogą znów się z nimi spotkać i razem z nimi zażyć przygód bazujących na fabule trzeciej części filmu. Głosu bohaterom „Ery dinozaurów” udzielają, po raz pierwszy w grze komputerowej z serii „Epoka lodowcowa” wszyscy aktorzy którzy…

Kolorowanka Dinozaury
Zabawa i naklejki Dinozaury – Kolorowanka dla dzieci od lat 3 32 naklejki Książka uczy bawi rozwija

prawda ifalsz oreiki

Prawda zawsze zwycięży - Lecomte Bernard

Prawda zawsze zwycięży – Lecomte Bernard

 

Bernard Lecomte. Urodził się 22 listopada 1949 roku. Żona, Monika, jest Polką. Ukończył Institut des Langues Orientales oraz Institut Sciences Poltiques w Paryżu. W 1977 r. rozpoczyna pracę w katolickim dzienniku „La Croix”, gdzie zajmuje się problematyką Europy socjalistycznej. W 1980 r. zostaje szefem działu, a następnie zastępcą redaktora naczelnego pisma (1983-1994). W 1985 r. zakłada w Paryżu pismo „Mediaspouvoirs”, istniejące do dzisiaj. W 1986 r. zostaje „wielkim reporterem” „L’Express”. Przez ponad osiem lat od Warszawy po Moskwę, od Pragi po Bukareszt, tropi wydarzenia w Europie Wschodniej i kres komunizmu. Jako specjalista od problematyki Europy Wschodniej, często współpracuje z różnymi mediami: Radio France Internationale, La Documentation Francaise, Radio Monte Garlo itd. Byt również redaktorem naczelnym „Le Figaro Magazine”. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych znawców pontyfikatu Jana Pawła II. List do moich polskich Czytelników Zwracam się do Was z pokorą, Przyjaciele – Czytelnicy z Warszawy, z Krakowa, z Wrocławia, z Gdańska… Ta książka, wydana po francusku, została już przetłumaczona w Rzymie, Lizbonie, Madrycie, ale nie czułem potrzeby tak przemawiać do swoich czytelników francuskich, włoskich, portugalskich czy hiszpańskich. To Wy bowiem, Polacy, odgrywacie szczególną rolę od początku do końca tej książki. Czyż wolno mi Was przekonywać, że papież Jan Paweł II odegrał najdonioślejszą rolę w zwalczaniu komunizmu?

Władza w Kościele – Sosboue Bernard
Bernard Sesboue podejmuje się konstruktywnej krytyki, szukając odpowiedzi na pytani: na czym polega autorytet doktrynalny w Kościele? W jaki sposób rozwijał się on na przestrzeni historii? Czym jest odpowiedzialność papieża i odpowiedzailność biskupów wobec prawa kolegialności?

Na zawsze razem – Chadbourn Mark
Ostatni tom trylogii „Wiek złych rządów”, kapitalne zakończenie cyklu, w którym mroczna fantazja miesza się z przygodą, a autor nie szczędzi czytelnikowi niespodzianek aż do ostatniej strony. Wielka Brytania pogrążona jest w ciemnościach, a ludzkość przegrała w walce ze starożytnymi bogami rodem z celtyckiej mitologii. Jedyna…

prawda ifalsz oreiki

Wiara prawda tolerancja – Ratzinger Joseph

 

Autor wnikliwie, z rozwagą analizuje stanowiska różnych wyznań oraz panujące we współczesnym świecie poglądy i nurty dotyczące wiary, tolerancji, wolności, a przede wszystkim prawdy. Stanowoczo rozprawia się z relatywizmem.

Prawda w teologii – Ratzinger Joseph
Teologia i teologowie stali się otwartym i równocześnie kontrowersyjnym tematem nie tylko w Koościele, ale w całym zachodnim społeczeństwie. W ramach odpowiedzialnoości sumienia wobec prawdy każdemu dana jest wolność myślenia i mówienia tego, co uznaje za słuszne, zgodnie z ową odpowiedzialnością. Ale nie każdemu wolno uważać, że to, co mówi,…

Wiara i przyszłość – Ratzinger Joseph
Jak będzie wyglądało nowe oblicze Kościoła? Wielu przewiduje jego upadek, zapowiadając Kościół bez Boga i bez wiary. Czy tak się stanie? Autor wykładów, obecny papież Benedykt XVI, zapowiada ciężkie czasy dla Kościoła i poważne wstrząsy, ma jednak niezachwianą pewność, że po okresie kryzysu powstanie nowy Kościół, który nie będzie Kościołem…

Patrzeć na Chrystusa – Ratzinger Joseph
Kiedy latem 1986 roku ksiądz Luigi Giussani, założyciel ruchu Komunia i Wyzwolenie, zaprosił mnie do wygłoszenia w Collevalenzy rekolekcji dla kapłanów należących do tego ruchu, otrzymałem właśnie książkę Josefa Piepera, w której zebrano jego traktaty o miłości, nadziei i wierze, opublikowane kolejno w latach 1935, 1962 i 1971. Ten zbieg…

Cała prawda o planecie KSI - Zajdel Janusz A.

Cała prawda o planecie KSI – Zajdel Janusz A.

 

Osnową powieści jest sprawa grupy osadników, którzy mieli się osiedlić na planecie innego układu, lecz z nieznanych przyczyn zerwali kontakt z Ziemią. Z Ziemi wyrusza ekspedycja mająca za zadanie wyjaśnić, co się wydarzyło. Ekspedycja napotyka jeden ze statków osadników, wracający ku Ziemi, z jednym tylko człowiekiem na pokładzie. Człowiek ten, były pilot kosmiczny, jest w stanie zupełnego rozstroju psychicznego…

Paradyzja – Zajdel Janusz A.
W zniewolonym świecie myśl jest największym zagrożeniem. System wyłapuje i odpowiednio ocenia nasze myśli. Myśl, co chcesz, ale nie daj się na tym przyłapać!

Cylinder van Troffa – Zajdel Janusz A.
Klasyczna powieść jednego z twórców polskiej fantastyki socjologicznej. Autor w formie sensacyjno-rozrywkowej przedstawia problemy zawsze aktualne: niemożność adaptacji ludzkiej psychiki do szybko zmieniającego się świata. Młody naukowiec przedstawia pracę z dziedziny historii cywilizacji ziemskiej. Praca dotyczy tzw. Epoki Rozszczepienia,…

prawda ifalsz oreiki

Protokoły Mędrców Syjonu Prawda Czy Fałsz? - Larsson Goran

Protokoły Mędrców Syjonu Prawda Czy Fałsz? – Larsson Goran

 

To zadziwiające, jak w świecie po holokauście i po okresie sowieckiego panowania żywe jest zjawisko antysemityzmu. W Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w obu Amerykach, a nawet w Azji antysemityzm pojawia się i odżywa, czasem nieoczekiwanie, nawet w miejscach, gdzie Żydów wcale nie ma. Tajemnica tej uporczywej nienawiści jest wciąż przedmiotem studiów i dociekań. Jedno jest jasne : głównym przejawem postawy antysemickiej jest opinia o istnieniu żydowskiego spisku zmierzającego do kontroli nad światem. Najdobitniejszym tego wcieleniem jest dokument, znany pod nazwą Protokoły mędrców Syjonu.

Protokoły mędrców Syjonu Autentyk czy falsyfikat – Janusz Tazbir
Obecna edycja `Protokołów…` poprzedzona jest obszernym wstępem, ukazujacym ich związek ze spiskową teorią dziejów oraz przyczyny, dla których zyskały tak szeroki rozgłos i nadal cieszą się wielką popularnością. Zdemaskowane dość wcześnie jako falsyfikat nadal ukazują się w wielu krajach, służąc podsycaniu antysemityzmu.

Wróżki Przystań elfów i wyprawa po różdżkę – Levine Carson Gail
Przystani elfów grozi niebezpieczeństwo. Rozżalona syrena Ona, która nie doczekała się magicznej różdżki, obiecanej jej przez Rani, sprowadza na przystań elfów powódź….

Prawda za prawdę - Baer Robert

Prawda za prawdę – Baer Robert

 

Max Walter, doświadczony oficer CIA, prowadząc przez wiele lat śledztwo, natrafia wreszcie na podejrzanego terrorystę – irańskiego geniusza matematycznego. Ślad wydaje być bardzo nikły. Niespodziewanie Max znajduje fotografię mordercy w towarzystwie Osamy bin Ladena i tajemniczego człowieka z zachodu, którego twarz wycięto ze zdjęcia. Od tego momentu wydarzenia nabierają prędkości. Dochodzenie wiedzie przez Liban, izraelskie więzienie dla terrorystów, Afganistan oraz Szwajcarię. Bohaterowi towarzyszą podejrzane osoby, a prawda, do której dociera, okazuje się szokująca… Robert Baer przez dwadzieścia lat pracy w Zarządzie Operacyjnym CIA ścigał członków Hezbollachu, al-Kaidy i innych organizacji terrorystycznych. terrorystycznych swojej najnowszej powieści doprowadza fikcję do granic prawdopodobieństwa, tworząc alternatywną wersję wypadków z 11 września.

Rodzina Bzików – Buczek Robert
Pan Bzik wypieka wybuchowe ciasteczka, pieszczotliwie nazywane wucetami, które Pani Bzikowa połyka w całości. Zdolny Gucio konstruuje bombowe wynalazki, Maja spędza wolny czas w oknie, czytając w myślach przechodniów, a Mały Pykacz nie lubi kiełbasy pieprzowej i gryzie, gdy zapała do kogoś uczuciem. Gdy są razem, to nawet żeglarstwo nie jest im…

Produkcja radiowa – McLeish Robert
Wydawany od ponad 25 lat, klasyczny podręcznik poświęcony problematyce produkcji radiowej, z którego skorzystało całe pokolenie dziennikarzy radiowych. Książka jest nieodzowną pomocą dla osób zajmujących się produkcją radiową, gdyż obejmuje wszystkie jej aspekty: od technik operacyjnych i metod pracy producenta do przeprowadzania wywiadów i…

obrona szaleństwa

obrona szalenstwa

Obrona szaleństwa – Allen Woody

 

Zbiór opowiadań Woody’ego Allena, który odsłania wiele jego artystycznych stron. Allen w swych opowiadaniach m.in. ujawnia nam wielkość człowieczych potrzeb, przygląda się śmierci i podsumowuje zmiany jakie spowodowały w historii ludzkości śmieszne gadżety. Jest tam również inspirująca historia tresury myszy… Wszyscy fani Woody’ego Allena będą się świetnie bawić czytając ten zbiór, a ci, którym nie udzieli się ten radosny nastrój są po prostu szaleni. Jeżeli nie boisz się ataków niepowstrzymanego śmiechu w autobusie, pociągu lub jakimkolwiek innym miejscu, w którym cię dopadnie, weź do ręki książkę Woody’ego Allena

Wojna Trojańska – Castleden Rodney
Autor, na podstawie wielu źródeł, od „Iliady” do najnowszych odkryć archeologicznych, rekonstruuje przebieg oraz następstwa wojny trojańskiej. Podaje i nakreśla historyczne podstawy jednego z najpotężniejszych mitów starożytnej sztuki militarnej. Wyjaśnia podstawowe przyczyny konfliktu, przedstawia najważniejsze bitwy składające się na całość…

Sporna śliwka – Hyjek Jan
To współczesna powieść dla młodszych nastolatków o niezwykłych przygodach czworga przyjaciół szóstoklasistów z dużego miasta, pełna humoru i sensacyjnych zdarzeń.

Aż do szaleństwa – Laurens Stephanie
Początek XIX wieku. Przystojny Jocelyn Deverell po zakończeniu działalności szpiegowskiej pragnie zadbać o swoją przyszłość, musi więc znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę, która urodzi mu syna – dziedzica. A że nie interesują go nudne panny z londyńskich salonów, zadanie nie jest proste. Ukochana ciotka chce wyswatać go ze swą chrześnicą…

Szaleństwa Brooklynu - Auster Paul

Szaleństwa Brooklynu – Auster Paul

 

Pewien, że wkrótce umrze, Nathan Glass pisze Księgę ludzkiego szaleństwa, by zebrać wszystkie dziwactwa, jakich był świadkiem. Jednym z jej bohaterów jest Tom Wood, siostrzeniec Glassa, niegdyś literaturoznawca, teraz pracownik antykwariatu. Za sprawą jego szefa, Harry’ego Brightmana, w życiu Nathana i Toma zachodzą wstrząsające zmiany. Los dostarcza nowego materiału do Księgi… W tej powieści są wszystkie typowe elementy prozy Austera: miłość do Nowego Jorku, rola przypadku w życiu, wiara w magię słowa, motyw wędrówki i poszukiwania siebie. Najnowsza książka Paula Austera o poszukiwaniu siebie …

Noc wyroczni – Auster Paul
Kilka miesięcy po opuszczeniu szpitala, w którym zmagał się ze śmiercią, trzydziestoczteroletni powieściopisarz Sidney Orr wstępuje do sklepu papierniczego przy Cobble Hill na Brooklynie. Kupuje tam niebieski zeszyt. Jest 18 września 1982 roku. Odtąd Orr, za sprawą niezwykłego zeszytu, spędzi dziewięć dni we władzy magii, uwięźnie, jak w…

Podróże po skryptorium – Auster Paul
W niewielkim pokoju budzi się starszy mężczyzna. Nie pamięta, jak się nazywa, kim jest ani co robi w tym pokoju. Nie wie nawet, czy jest więziony – czyżby drzwi były otwarte i w każdej chwili mógł wyjść? Dręczy go niejasne poczucie winy, z drugiej zaś strony jest przekonany o tym, że padł ofiarą okrutnej niesprawiedliwości. Śledzimy każdy…

obrona szalenstwa

Wirusy Rozpoznawanie i obrona - Szor Peter

Wirusy Rozpoznawanie i obrona – Szor Peter

 

Zagrożenia. Analiza. Kontratak. Wyczerpujący przewodnik po zagadnieniach związanych z zagrożeniami wirusowymi, technikami obrony i narzędziami analitycznymi. Przeznaczony dla pracowników IT i profesjonalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, odpowiedzialnych za ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Autorem tej książki jest szef badaczy antywirusowych w firmie Symantec – Peter Szor. Szor systematycznie przedstawia wszystkie ważne zagadnienia, w tym zachowania i klasyfikację wirusów, strategie obronne, techniki antywirusowe i metody blokowania robaków oraz szereg innych. Omawia najnowsze trendy w zakresie tworzenia złośliwego oprogramowania i ochrony przed nim, dostarczając wielu technicznych szczegółów, ze stopniowaniem poziomu złożoności ataków. Wyczerpująco opisuje także metamorfizm kodu oraz inne, nowo powstałe techniki. Dzięki tym informacjom można przewidzieć przyszłe zagrożenia i odpowiednio się do nich przygotować.

W sprawie Rennera – Mathys Peter
· thriller o mężczyźnie, który zgubił własną tożsamość · pogoń za przywróceniem pamięci, wspomnień, życia przed wypadkiem Podczas zwiedzania zabytkowej katedry Artur Renner, urzędnik w Wydziale Ochrony Środowiska spostrzega , że tablica pamiątkowa wewnątrz informuje, że on, Artur Renner zginął tragicznie! Rozpoczyna się seria…

Wykład z teorii liczb i kryptografii - Koblitz Neal

Wykład z teorii liczb i kryptografii – Koblitz Neal

 

Książka ta jest poświęcona związkom teorii liczb z kryptografią. Do zrozumienia omawianych w niej problemów nie jest właściwie potrzebna znajomość algebry i teorii liczb. Można tu bowiem znaleźć definicje wszystkich niezbędnych pojęć i dowody wielu prostych twierdzeń. Wykład jest prowadzony w przystępny i interesujący sposób, z wieloma trafnie dobranymi przykładami. Na końcu każdego rozdziału znajdują się ćwiczenia umożliwiające sprawdzenie nabytych wiadomości, a na końcu książki – poprawne do nich odpowiedzi.

Rewolucja w kryptografii – Levy Steven
Książka jest pierwszą relacją z wielkiej wojny kodowej. Czytelnik dowie się, jak kryptografia z tajemnego narzędzia, którym mogli się posługiwać tylko pracownicy służb specjalnych, stała się narzędziem przeznaczonym do ochrony prywatności zwykłych ludzi i dostępnym dla każdego. Czytelnik pozna też od kulis historię układu scalonego Clipper,…

Krzywe eliptyczne w kryptografii – Blake Ian, Seroussi Gadiel, Smart Nigel
W ciągu ostatnich lat systemy kryptograficzne oparte na krzywych eliptycznych cieszą się wielkim zainteresowaniem fachowców od ochrony informacji. Są szybkie, nie wymagają zbyt wiele pamięci i dają możliwość stosowania krótszych kluczy, co jest bardzo ważne w bankowości ze względu na karty procesorowe. U podstaw tych systemów leży jednak dość…

Studia z teorii polityki Tom 3 – Czajkowski Andrzej
Spis Treści : A. Antoszewski, Współczesne teorie demokracji; K. Dziubka, Spo3eczenstwo obywatelskie: wybrane aspekty ewolucji pojęcia; B. Ponikowski…

 

Przeczytaj także