Dwutomowa powieść od Harukiego Murakamiego!

Pojawia się idea - kup na TaniaKsiazka.plDwutomowa powieść od Harukiego Murakamiego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Jego najmowy projekt pt. Śmierć komandora składa się aż z dwóch książek. Pierwszy tom pt. Pojawia się idea będzie dostępny na polskim rynku już od 18 października 2018 roku. A ponieważ jak już wspomnieliśmy, cała historia składa się z dwóch część, niebawem będzie dostępny także 2 tom. Książka pt. Metafora się zmienia pojawi się w sprzedaży 28 listopada 2018 roku. Warto tutaj wspomnieć, że prezentowane dziś powieści już wywołały mnóstwo gorących emocji na całym świecie. W Hong Kongu historia ta została uznana za nieprzyzwoitą. W związku z tym ocenzurowano ją i zakazano dla czytelników poniżej osiemnastego roku życia. Poza tym w Japonii, w środowisku skrajnej prawicy wywołała oskarżenia wobec Murakamiego o zdradę narodową. Jednak nie przeszkodziło to uznać powieści za jedno z największych dokonań tego pisarza.

Dwutomowa powieść od Harukiego Murakamiego – Śmierć Komadora, tom pierwszy

Głównym bohaterem powieści jest malarz w średnim wieku, którego z dnia na dzień porzuca żona. Z tego powodu mężczyzna postanawia opuścić swój dom. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się Metafora się zmienia - kup na TaniaKsiazka.plpo północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Wkrótce jednak ta bezcelowa tułaczka męczy bohatera i wraca on do Tokio. Tam prosi przyjaciela o nocleg, jednak ten proponuje mu coś znacznie lepszego. To opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza. W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości. Tym samym korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Wkrótce okaże się, że właśnie to miejsce stanie się dla bohatera epicentrum jego przemiany i szczególnej formy odrodzenia. Zarówno w sztuce, jak i w prawdziwym życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z „Don Giovanniego”.

Dwutomowa powieść od Harukiego Murakamiego to przede wszystkim epicka opowieść, która zabiera czytelników w niezwykły świat. Realistyczna narracja zaczyna się stopniowo przeplatać z surrealistycznymi wątkami. Natomiast fabułę zaludniają niezwykłe postaci, które uosabiają symbole, idee i metafory.

Tom pierwszy pt. Pojawia się idea znajdziecie tutaj.

Tom drugi pt. Metafora się zmienia znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także